شنبه ۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۷

در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی؛

رشد ۱۷۰۰ درصدی تعداد دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

خزایی

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تشریح برخی دستاورده های این حوزه در چهار دهه خدمات ارزنده انقلاب اعلام کرد: تعداد دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه پیش از انقلاب اسلامی قریب ۲۹۵ نفر بود و امروز به بیش از ۵ هزار نفر ، افزایش پیدا داشته است.

به گزارش مفدا کرمانشاه، پروفسور حبیب ا... خزایی با اشاره به دستاورد های حوزه آموزش گفت : دانشجویان ما پیش از انقلاب، تنها در ۲ دانشکده و ۴ رشته مقطع تحصیل می کردند و امروزه همگام با ارتقاء کیفیت آموزش ، دانشجویان این دانشگاه در ۸ دانشکده و قریب ۱۰۰ رشته مشغول تحصیل هستند .

وی خاطر نشان کرد: در طول ۴ دهه گذشته تعداد رشته های تحصیلی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در مقطع کارشناسی ارشد به ۳۰ رشته ، در دستیاری تخصصی به ۲۰ رشته و در مقطع PhD به ۱۶ رشته ارتقا یافته و این درحالی است که پیش از انقلاب تعداد رشته های ما در این مقاطع صفر بوده است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی یادآور شد: تعداد رشته های ما در مقطع کارشناسی نیز از یک رشته به بیش از ۲۰ رشته و در مقطع دکتری عمومی از یک رشته به ۳ رشته افزایش پیدا کرده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.