شنبه ۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲

در راستای افزایش مشارکت دانشجویان؛

آیین نامه‌های فرهنگی دانشجویان دانشگاه‌های تابع وزارت علوم بازنگری می‌شود

آئین نامه

معاون فرهنگی وزارت علوم از بازنگری آیین نامه‌های فرهنگی دانشگاه‌های تابع وزارت علوم در راستای تسهیل فعالیت فرهنگی و افزایش مشارکت دانشجویان خبر داد.

به گزارش مفدا، غلامرضا غفاری با اشاره به بازنگری آیین نامه‌های فرهنگی دانشجویی گفت: با توجه به تغییرات فرهنگی، اجتماعی و تحولات فرهنگی که در دانشگاه‌ها با آن روبرو هستیم، بازنگری آیین نامه‌های فرهنگی را در دستور کار قرار داده‌ایم.

وی با بیان اینکه آیین نامه یک بستر و ابزار است که فعالیت فرهنگی دانشجویان را تسهیل می‌کند، ادامه داد: برای اینکه مشارکت دانشجویان را در برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی افزایش و حضور آنها را تسهیل کنیم،  ضرورت داشت که آیین نامه‌های فرهنگی را بازنگری کنیم.

معاون فرهنگی وزارت علوم افزود: آیین نامه انجمن‌های علمی دانشجویان بازنگری شده و مهرماه ۹۶ ابلاغ شده است، آیین نامه نشریات دانشجویی نیز توسط یک گروه خبره که نسبت به مسایل حقوقی آشنا هستند  و از فضای دانشگاه نیز شناخت دارند و با مشارکت نمایندگان دانشجویان در حال بازنگری است و امیدواریم که این بازنگری ها سمت و سویی داشته باشد که ما به آیین نامه ای برسیم که حضور دانشجویان را تسهیل کرده و مشارکت آنها را افزایش دهد.

وی ادامه داد: آیین نامه تشکل های دانشجویی نیز چون مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی است در صورتی که نظرات و پیشنهادی درخصوص این آیین نامه  باشد، به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال می کنیم  و آنها باید ورود پیدا کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.