شنبه ۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۱

برگزاری نشست سیاسی بصیرتی با موضوع FATF در دانشگاه علوم پزشکی جهرم

برگزاری نشست سیاسی بصیرتی با موضوع FATF

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم با همکاری معاونت فرهنگی دانشجویی برگزار کرد

به گزارش مفدا-جهرم" سه شنبه، ۲۹آبان ماه ۹۷ ساعت ۲۰:۳۰  نشست سیاسی بصیرتی با موضوع *FATF*  توسط بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم به مناسبت هفته بسیج برگزار شد.

این نشست با حضور سید حسین سهرابی، مسئول قرارگاه شهید احمدی روشن استان فارس و سردبیر نشریه ی پایش در پردیس دانشگاه برگزارشد.

مدرس کارگاه در خصوص مقوله FATF  اظهار داشت : بررسی‌هایی درباره وضعیت قوانین مبارزه با پول‌شویی در بازارهای مختلف مالی را در سرتاسر جهان انجام دهد و نتیجه آن را در جلسات هر چهار ماه یک بار خود به اطلاع کشورهای عضو برساند تا این کشورها بتوانند ریسک سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی هدف را بررسی و در مورد سرمایه‌گذارانی که به «کشورهای مشکوک» می‌روند احتیاط کنند.

وی عنوان داشت طبق گزارشات رسیده از خبرگزاری های مختلف : در سال ۲۰۰۹ برای اولین بار، نام ایران در کنار نام پاکستان، ازبکستان، ترکمنستان وارد لیست سیاه پیشنهادهای سرمایه‌گذاری FATF شد. در سال‌های بعدی نیز گزارش‌ها ادامه پیدا کرد و نام ایران در راس لیست سیاه به چشم می‌خورد، در حالی که FATF این حق را برای خودش محفوظ می‌دانست که در بررسی‌های تازه نام بعضی کشورها را از لیست حذف و نام کشورهای دیگری را به آن اضافه کند، اما ایران در کنار کره شمالی، در جایگاهی حتی بدتر از «لیست سیاه» و در فهرست کشورهایی قرارگرفت که توصیه می‌شد علیه آنها «اقدامات مقابله‌ای» انجام شود.

گفتنی است این نشست با حضور حداکثری دانشجویان همراه با پاسخ به پرسش هاو رفع شبهات و ابهامات آنان در خصوص FATF صورت گرفت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.