شنبه ۳ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۸

دکتر پورغریب: دانشجویان در آینده مدیران ارشد جامعه می شوند و باید در حیطه های مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و ورزشی فعال باشند

دانشجویان در آینده مدیران ارشد جامعه می شوند

نشست صمیمانه شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران با مدیر تربیت بدنی بمنظور بررسی مطالبات ورزشی دانشجویان برگزار شد.

به گزارش مفدا تهران، این جلسه با حضور دکتر پورغریب مدیر تربیت بدنی و دبیران شوراهای صنفی دانشکده ها و خوابگاه های دانشجویی برگزار و پس از مطرح شدن مشکلات توسط نمایندگان واحدهای مختلف خوابگاهی، دکتر پورغریب سخنان خود را با تشکر از شورای صنفی به دلیل پیگیری های مداوم دانشجویان آغاز کرد و با بیان این نکته که اعضای شورای صنفی باید ورزشی هم باشند گفت: دانشجویان در آینده مدیران ارشد جامعه می شوند و باید در حیطه های مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و ورزشی فعال باشند.
وی به سوالات دانشجویان در خصوص اینکه تمرینات تیم های ورزشی برای حضور در المپیادها از چه زمانی آغاز می شود چنین پاسخ داد: امروزه تربیت بدنی دانشگاه دارای ساختاری منظم است و برنامه های تمامی مجموعه های ورزشی دانشگاه کاملا مشخص هستند؛ به عنوان مثال براساس مطالبات دانشجویان تمرینات تیم فوتسال دانشجویان دختر به طور منظم از دو سال قبل به صورت سه جلسه در هفته برگزار می شود و این دانشجویان در مسابقات لیگ برتر فوتسال استان تهران شرکت کردند و نیز دانشجویان در رشته های بدمینتون، تنیس روی میز، فوتسال، کاراته، تکواندو، والیبال، بسکتبال و
...  به طور منظم تمرین می کنند.
همچنین دانشجویان برای حضور در تمرینات هیچ گونه محدودیتی ندارند و تمامی تمرینات به صورت رایگان زیر نظر مربیانی که خود دارای سوابق ورزشکاری و مربیگری هستند در حال برگزاری است.
در ادامه دکتر پورغریب به سوالی در خصوص متمرکز بودن کلاس های ورزشی در مجموعه شهید فتحی واقع در خوابگاه کوی چنین پاسخ داد: در خوابگاه های دانشجویی که فضایی برای ورزش کردن نبود، از امکانات نمازخانه خوابگاه برای ورزش دانشجویان استفاده کردیم و مربیان ورزشی مجرب در رشته های ایروبیک، پیلاتس و یوگا در کلاس ها حضور دارند و در سال تحصیلی جدید تمامی خوابگاه ها از نظر تجهیزات ورزشی تکمیل شده اند حتی در خصوص خوابگاه هایی که فضایی برای ورزش کردن در آنها نبود، در حال فراهم کردن شرایطی هستیم که دانشجویان بتوانند از امکانات باشگاه های اطراف خوابگاه که طرف قرارداد با مدیریت تربیت بدنی هستند استفاده کنند و دانشجویان بومی هم از امکانات ورزشی خوابگاه های نزدیک محل سکونت خود بهره برند.
در ادامه عضوی از دانشجویان شورای صنفی بیان کرد: در شرایط فعلی خوابگاه ها از نظر فعالیت های ورزشی و تجهیزات، بسیار مطلوب تر هستند و دانشجویان می توانند از تمامی امکانات ورزشی در دانشگاه استفاده کنند و حتی ما از دانشگاه تهران نیز سانس ورزشی می گیریم و هر دانشجویی که اراده کند می تواند ورزش کند؛ فقط باید بررسی کنیم مشکل چیست که برخی از دانشجویان تمایل کمتری برای انجام فعالیت های ورزشی دارند و پس از ترغیب دانشجو مسئولان ورزشی باید رسیدگی کنند تا این روند ماندگار شود.
چرا در المپیاد ورزشی نتیجه مطلوب را که انتظار داشتیم نگرفتیم؟ سوال دیگر دانشجویان از مدیر تربیت بدنی دانشگاه بود که دکتر پورغریب چنین پاسخ داد: ما نباید با هدف قهرمانی ورزش کنیم. هدف ما این نیست که حتما مقام بیاوریم بلکه آن چیزی که برای ما در اولویت قرار دارد، ورزش خانواده 12000 نفری دانشگاه علوم پزشکی تهران است. همچنین معتقدم که برای المپیاد دو سال آینده نیز از الان باید برنامه ریزی کرد تا بتوان موفق شد زیرا یک شبه نمی توان قهرمان شد و ما در مدیریت تربیت بدنی استراتژی هایمان را تغییر دادیم و تمرینات برخی از تیم ها را پس از بازگشت از المپیاد ادامه دادیم و برای هر کدام از تیم های ورزشی یک کارشناس را به عنوان مسئول انتخاب کردیم و کارشناسان ما در کلاس های واحد تربیت بدنی نیز با هماهنگی اساتید در حال استعدادیابی برای عضویت در تیم های ورزشی حضور دارند.
در پایان نیز اعضای شورای صنفی دانشجویان این موضوع را مطرح کردند: در انتخاب واحد تربیت بدنی 2 از سوی اداره آموزش که دانشجویان بتوانند رشته های مورد علاقه خود را ادامه دهند همکاری صورت نگرفت، چه برنامه ای در این خصوص دارید؟
دکتر پورغریب: در واحد تربیت بدنی 1 تغییراتی صورت گرفته است که توسط کارشناسان ما پیش آزمون و پس آزمون از دانشجویان گرفته می شود و هر شخص براساس نمره ای که در این آزمون ها می گیرد استعدادیابی می شود و به واحد تربیت بدنی 2 معرفی می شود
.

خبر: فتحعلی زاده

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.