شنبه ۳ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۵

معاون اقتصادی استانداری کرمانشاه:

رشته های دارای ظرفیت کارآفرینی در کرمانشاه را شناسایی کرده ایم

حاتمی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت: رشته هایی را که بستر و ظرفیت کارآفرینی آنها در کرمانشاه وجود دارد را شناسایی کرده ایم تا به عنوان اولویت روی این رشته ها کار کنیم.

به گزارش مفدا کرمانشاه، هدایت حاتمی در مراسم اختتامیه نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی مراکز علمی کاربردی استان کرمانشاه، بابیان اینکه در عصر کنونی رقابت هسته مرکزی همه فعالیت ها است، اظهار کرد: هرچند که در کشور و بویژه استان ما برخی از عرصه ها هنوز بکر هستند، اما امروزه روزبه روز برجریان رقابت در دنیا افزوده و هرچه پیش می رویم شغل و بازار پیدا کردن و فضای جدید باز کردن سخت تر می شود. 

وی ادامه داد: در این راستا، ضروریست که هرروز وارد عرصه های جدیدی از رقابت و کار شویم که این همان کارآفرینی است. 

معاون اقتصادی استانداری کرمانشاه همچنین کشاورزی، ICT،  گردشگری و صنعت را از جمله زمینه های ایجاد کارآفرینی در کرمانشاه خواند و گفت: برای شکل گیری کارآفرینی ارکان زیادی همچون دانشگاه ها، حمایت دولتی، روحیه و فرهنگ تاثیرگذار هستند که همه باید روی یک برنامه ریزی منسجم صورت گیرد. 

وی تاکید کرد: تمام تلاش خود را بکار گرفته ایم تا بتوانیم فضا، اکوسیستم و اتمسفر کارآفرینی را هرروز بیشتر از پیش در استان کرمانشاه گسترش دهیم. 

حاتمی بر لزوم شکل گیری فرهنگ، گفتمان و فضای جدید کارآفرینی در کرمانشاه تاکید کرد و افزود: حمایت دولت از کارآفرین فقط در وام و تسهیلات منحصر نمی شود، بلکه آموزش، ایجاد زمینه گردهمایی، گفت و گو، برپایی کارگاه ها، نمایشگاه ها و ورکشاپ ها نیز از جمله این حمایت هاست. 

وی یادآودشد: اگر قرار است رویدادهای کارآفرینی را در حوزه های مختلف بصورت مستمر برگزار کنیم، انتظار این است که  در  رویدادهایب بعدی تخصصی تر عمل کنیم و دستاوردها و نتایج رویداد پیشین ارائه شود. همچنین از سرمایه گذاران نیز برای حضور در این رویدادها دعوت بعمل آید تا ظرفیت ها را مشاهده کنند.

معاون اقتصادی استانداری کرمانشاه از پیگیری این معاونت برای راه اندازی چند زنجیره ارزش در کرمانشاه و ایجاد فضای کارآفرینی در این رشته ها خبرداد و گفت: زنجیره پشم تا فرش، انگور تا کشمش، پتروشیمی و صنایع پائین دست آن، حوزه های آی تی، آی سی تی و شهر هوشمند، گوجه و محصولات فرآوری شده آن، گلخانه ها و سیب زمینی و جلوگیری از خام فروشی آن از جمله رشته هایی هستند که در کرمانشاه جای کار آفرینی و ابتکار زیادی دارند و باید روی آنها کار کنیم. 

وی در پایان از دانشجویان کارآفرین دانشگاه ها خواست که انتظارات، موانع کارآفرینی و ایده های خود را به معاونت اقتصادی استانداری منعکس کنند. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.