شنبه ۳ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۲

دبیر انجمن فودیسم دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

هدف ما نشان دادن اهمیت غذای سالم است/ ما همه عاشقان غذا هستیم

حسنوند

دبیر انجمن فودیسم دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه هدف ما نشان دادن اهمیت غذای سالم به دانشجویانی که نماینده ی خانواده ها هستند،اظهار کرد: با توجه به رسالت انجمن فودیسم، لازم دیدیم که برنامه هایی را با کمک دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی و معاونت فرهنگی دانشجویی برگزار کنیم، تا اهمیت غذای سالم را بیش از پیش به دانشجویانی که نماینده ی خانوادهای خودشان هستند نشان بدهیم.

سارا حسنوند در گفت‌وگو با خبرنگار مفدا کرمانشاه به معرفی انجمن فودیسم و اهداف و برنامه های این انجمن پرداخت و افزود: فعالیت تخصصی در حیطه ی صنایع غذایی، برگزاری کارگاه های تخصصی رشته ی علوم و صنایع غذایی، تلاش در جهت افزایش آگاهی های مردم در زمینه ی چگونگی تولید و فرآوری مواد غذایی، برگزاری کمپ های مشاوره ای تغذیه و غذای سالم و معرفی مواد غذایی سالم و برندهای صنایع غذایی، از عمده هدف های این انجمن علمی می باشد.

این دانشجوی رشته ی صنایع غذایی با بیان اینکه رشته تحصیلی علوم وصنایع غذایی، ارتباط گسترده ای با صنایع دارد، تصریح کرد: هدف وتلاش ما، برقراری ارتباط بیشتر با صنایع  و شرکت‌ها بوده و خوشبختانه تاکنون توانسته ایم با تعدادی از کارخانه ها، همکاری خوبی داشته باشیم.

حسنوند در خصوص موفقیت برنامه های انجمن و استقبال گسترده ی دانشجویان، ادامه داد: در همین ابتدا میخواهم از این فرصت استفاده کنم و از تیم  و اعضای انجمن فودیسم به خاطر همکاری هایشان در فضایی صمیمانه و دوستانه تشکر کنم. علاوه بر این، در تمامی برنامه های انجمن، بدون استثنا تمامی اعضای فودیسم،حضور گسترده ای داشتند و بنظر من رمز موفقیت فودیسم همین همدلی و مشارکت گسترده اعضای آن بوده است.

وی در خصوص راهکارهای شورای مرکزی در جهت ارتقای فعالیت های انجمن افزود: سیاست جدیدی که در انجمن فودیسم با توجه به تجربه های قبلی توانستیم اجرایی کنیم،ایده ی پروژه ای کردن فعالیت های انجمن در همه ی زمینه ها می باشد، که خوشبختانه تمامی اعضا توانستند در این زمینه  تجربه ی یک مدیریت خوب پروژه و هدایت تیم را داشته باشند و توانایی هایشان را در هر قسمت از فعالیت ها برای تجربه های آینده ی خود عملی کنند.

حسنوند ادامه داد: با انجام این برنامه ها، تمامی اعضا در فعالیت ها مشارکت داشتند و دموکراسی مطلق در انجمن ما حاکم بود و هیچ گونه اختلاف نظری در میان اعضا احساس نمی شد و نتیجه ی خوب این فعالیت ها، بازده ی خوب عملکردهای انجمن در زمانی کوتاه بود.

این دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهار کرد: خوشبختانه بنده به عنوان دبیر انجمن فودیسم، تجربه‌ی حضور در نشست سراسری دبیران که تابستان امسال در دانشگاه ایران برگزار شد را داشتم و توانستم در این نشست، به عنوان دبیر  انجمن‌های علمی علوم و صنایع غذایی کشور، با رای اکثریت انتخاب شوم.

وی اشاره کرد: به نظر من تشکیل انجمن کشوری سبب می‌شود که انجمن‌های علمی سراسر کشور، از طریق این انجمن کشوری بتوانند با وزارت مربوطه در ارتباط باشند و فعالیت های گسترده ای را در سطح کشوری انجام دهند و در خواست های کلان خود را از این طریق بیان کنند و حمایت های بیشتری را داشته باشند.

 دبیر انجمن فودیسم در خصوص فراهم کردن بستر پژوهشی در انجمن اشاره کرد:

با توجه به فعالیت های بنده در حیطه های پژوهشی، مقالات و طرح هایی که تا کنون انجام دادم، توانستیم سلسه کارگاه های مقاله نویسی را از طریق انجمن و با مدیریت سرکار خانم کلاهدوز و تدریس اینجانب برگزار کنیم،که با توجه به آزمون ورودی، دوازده نفر از دانشجویان رشته علوم و صنایع غذایی را از همان ابتدای نوشتن پروپوزال و سرچ اولیه تا نوشتن مقاله ی انگلیسی در ده جلسه دو ساعته آموزش دادیم.

حسنوند در ادامه به بیان علت نامگذاری انجمن به نام فودیسم پرداخت وافزود: فودیسم به معنای مکتب غذا( مکتب عاشقان غذا) می باشد وما نیز همه، عاشقان غذا هستیم و با تکیه به همین عشق به سلامت مردم کمک می کنیم.

سارا حسنوند در پایان از تمامی دانشجویان علاقمندی که تمایل دارند عضوی از تیم فودیسم باشند، دعوت به همکاری کرد و افزود: تمامی دانشجویان می توانند از طریق کانال این انجمن با مسئول روابط عمومی یا خود بنده ارتباط برقرار کنند وتمامی اعضا در شورای مرکزی فودیسم از این همکاری و حضور دانشجویان استقبال کرده و دعوت به همکاری و همراهی بیشترخواهند کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.