شنبه ۳ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰

در عرصه بیدادگری ، دادگری آمد

78

 زمین و زمان در خواب بودند. جهل تمامی شبه جزیره عربستان را فراگرفته. گویا خداوند هم از این همه ناآگاهی خسته شده بود. تمامی شب های جزیره تکرای و خسته کننده، نه امیدی، نه رمقی، نه نشانی از زندگی و نشاط و نه تلاشی. همه را خواب برده بود. حتی ماه هم فقط از سر عادت می گردید. این را خمیازه ها و کدری رنگش خبر می داد.

  • اما

آن شب که از نیمه گذشت ، با آن که سکوت سنگینی مکه را فرا گرفته بود . آمنه بیدار بود و شاید تنها بیدار مکه بود. درد داشت. ترس داشت. یاد عبداله افتاد که هرگز از سفر شام برنگشت و حالا او تنها مانده بود. تنهایی با درد و ترس صحنه ای دلهره آور ساخته بودند. ناگهان همه چیز تغییر کرد. گویی چراغ ستاره ها را روشن کردند. چرت ماه پاره شد و به زمین تبسم می زد. نسیم به امر خدواند بر سرزمین خشک حجاز وزیدن گرفت. بانوانی آسمانی وارد خانه آمنه شدند بی آنکه کسی برایشان در بگشاید. دیگر امنیت آنچنان بر همه چیز و همه کس مستولی شده بود که آمنه نه درد داشت نه می ترسید و نه تنها بود. احمدش به دنیا آمد. این همان نامی بود که به عبداله گفته بود که اگر بارش پسر بود بر وی می گذارد. احمد ماه را روشنتر و ستاره ها را نزدیکتر و زمین را به وجود خود مفتخر کرد. آری خداوند همه را به محبت احمد آفریده بود. احمد مایه آرامش سرزمین جهل شد و تا روزیکه عبدالمطلب اسمش را محمد گذاشت همان احمد بود. فرقی هم نمی کرد چون او رحمت للعالمین بود. بدین سان آمنه پسری به دنیا آورد که پدر بشریت شد.

  • ای محمد!

چه کسی می تواند وصف خیرالبشر کند؟

عشق به تو سبب بی نیازی از عالم است . زیبایی و شکوه و جمال تو در سایه درخت طوبی در بهشت خیال انگیز است. هرکه خاک آستان تو را سرمه چشمانش کند ، همه قصرهای عالم پیش رویش رنگ می بازد.

تو را همین بس که خداوند در قرآن مستقیم به همه مسلمانان امر فرموده است که بر تو درود فرستند همانگونه که خود و ملائکش بر تو دورد می فرستند.

ماه فروماند از جمال محمد

سرو نباشد به اعتدال محمد

قدر فلک را کمال و منزلتی نیست

در نظر قدر با کمال محمد

                                                                                                                                   حسن دانشمند

                                                                                                                                                                               کارشناس پرتال روابط عمومی معاونت دانشجویی و فرهنگی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.