شنبه ۳ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۰

به همت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی انجام شد؛

ارایه خدمات رایگان توانبخشی، سلامت روانی و سلامت اجتماعی به اهالی منطقه خزانه بخارایی

دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی

بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با برپایی اردوی جهادی در قالب چهار تیم پزشکی و توانبخشی در منطقه ۱۶ شهرداری تهران، خدمات رایگان سلامت (توانبخشی، سلامت روانی و سلامت اجتماعی) به اهالی نیازمند این منطقه ارائه داد.

به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی، چهار گروه کارشناسان و متخصصان پرستاری و پزشک عمومی ، روانشناسی و روانپزشکی ، توانبخشی ( کاردرمانی ، گفتار درمانی ، بینایی سنجی ، شنوایی سنجی ) و مشاوره های خانواده، تحصیلی، ازدواج، شغلی، ترک اعتیاد و... ، انواع خدمات حوزه تخصص مربوطه را به اهالی نیازمند منطقه در سنین مختلف از کودکان تا بزرگسالان ارائه دادند.

این کارشناسان و متخصصان از دو کلینیک پزشکی و توانبخشی "اسماء" و" نظام مافی " و دو بیمارستان تخصصی "توانبخشی رفیده" و " روانپزشکی رازی" وابسته به دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، به این اردوی جهادی اعزام شدند تا هر آنچه آموختند و تجربه کردند بر طبق اخلاص گذاشته و با مهربانی و عشق و ایمان ، به بیماران و نیازمند کم بضاعت یا بی بضاعت منطقه هدیه کنند.

"زبده" شهردار منطقه ۱۶ و معاون اجتماعی شهرداری ناحیه سه ، سردار "حسینی" معاون بسیج اقشار و متخصصان سپاه تهران بزرگ و فرمانده قرارگاه عملیاتی قدر ثارالله تهران ، سرگرد "محمدی" جانشین کلانتری ۱۶۰ خزانه بخارایی و همچنین سردار " جهانگیری " جانشین رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ با حضور در محل برپایی این اردوی جهادی ، از نزدیک با چگونگی خدمات رسانی کارشناسان و متخصصان بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی آشنا شده و ضمن قدردانی از زحمات آنان، خواستار تداوم این فعالیت شدند.

"مهدی محمدپناه" مدیر اجرایی مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی نیز درباره این اردوی جهادی به خبرنگار وبدای دانشگاه گفت: این اردو، دومین اردو و خدمات رسانی رایگان به اهالی منطقه خزانه بخارایی طی دو ماه گذشته است و برنامه داریم تا هر ماه، اردو در این منطقه برگزار شود و پیگیر مشکلات مراجعان تا بهبودی آنان باشیم.

وی در پاسخ به این سئوال که بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی طی سال جاری ، چند اردوی جهادی برگزار کرده است؟ گفت: از اردیبهشت ماه امسال و هفته سلامت، ۱۴ اردوی جهادی در مناطق مختلف کمتر برخوردار و محروم استان تهران برگزار شده است که با حضور حدود ۲۰۰ کارشناس و متخصص درمانی و توانبخشی ، بیش از چهار هزار نفر از بیماران و نیازمندان مناطق محروم ، از خدمات تیم های جهادی بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی بهره مند شدند.

لازم به ذکر است، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با ۲۲ گروه آموزشی و هشت مرکز تحقیقات نسبت به تربیت نیروی متخصص در رشته های تخصصی سه حوزه سلامت (رفاه و سلامت اجتماعی ، سلامت روانی و توانبخشی) همچون " روانپزشکی ، روانشناسی ، پرستاری توانبخشی ، مددکاری اجتماعی ، مشاوره و روانشناسی بالینی ، مدیریت رفاه و سلامت اجتماعی ، فیزیوتراپی ، کاردرمانی ، ارتوپدی فنی ، ارگونومی ، گفتاردرمانی ، سالمندشناسی ، رشد و پرورش کودکان پیش از دبستان ، سلامت در حوادث و بلایا و ... " اقدام می کند.

    این دانشگاه منحصربفرد تحت نظارت وزارت بهداشت و از طریق دو بیمارستان تخصصی توانبخشی رفیده و روانپزشکی رازی و دو مرکز پزشکی – توانبخشی اسماء و نظام مافی و بکارگیری توان علمی و تخصصی اعضای هیات علمی که از متخصصان بنام کشور هستند، انواع خدمات حیطه فعالیت خود را به بیماران و نیازمندان ارائه می‌دهد.

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.