سه‌شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۹

تیم کشتی آزاد امید ایران در رده سوم جهان قرار گرفت

تیم کشتی آزاد امید

تیم کشتی آزاد زیر ۲۳ سال ایران در پیکارهای قهرمانی جهان در رومانی با کسب یک طلا و ۴ برنز و با ۱۰۵ امتیاز در رده سوم جهان قرار گرفت.

به گزارش مفدا، رقابت های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال جهان روزهای ۲۵ تا ۲۷ آبان در شهر بخارست رومانی برگزار شد و در پایان تیم ایران با یک مدال طلای «کامران قاسم پور» در وزن ۸۶ کیلوگرم و ۴ مدال برنز «نوید زنگنه»، «حسین شهبازی»، «علی شعبانی» و «امین طاهری» در وزن های ۷۴، ۹۲، ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم و کسب ۱۰۵ امتیاز بعنوان سوم دست یافت. این در حالی بود که تیم ایران سال گذشته در جایگاه هشتم قرار گرفت و امسال نسبت به سال گذشته ۵ پله صعود کرد.
*رده بندی تیمی: ۱- روسیه ۱۸۱ امتیاز ۲- گرجستان ۱۰۸ امتیاز ۳- ایران ۱۰۵ امتیاز ۴- ژاپن ۹۳ امتیاز ۵- آمریکا ۹۲ امتیاز ۶-اوکراین ۷۰ امتیاز ۷- جمهوری آذربایجان ۶۲ امتیاز ۸- رومانی ۵۲ امتیاز ۹- ترکیه ۴۳ امتیاز ۱۰- هند ۴۲ امتیاز
*رده بندی انفرادی و تیمی رقابت ها به شرح زیر است:
۵۷ کیلوگرم: ۱- توشیهیرو هاسگاوا (ژاپن) ۲- کومار راوی (هند) ۳- تاراس مارکوویچ (اوکراین) و وانگ هائو زو (چین) ... ۱۱- علیرضا سرلک (ایران)
۶۱ کیلوگرم: ۱- ماگومدرسول ادریسوف (روسیه) ۲- سان فاوز (آمریکا) ۳- نیکولای اوخلوپوکوف (رومانی) و مینگهو لیو (چین) ۵- ایمان صادقی (ایران)
۶۵ کیلوگرم: ۱- ری هیگوچی (ژاپن) ۲- علی رحیم زاده (آذربایجان) ۳- ماکسیم ساچولتان (مولداوی) و اسلام دودایف (روسیه) ۵- مرتضی قیاسی (ایران)
۷۰ کیلوگرم: ۱- تیموراز سالکازانوف (اسلواکی) ۲- داوید بایف (روسیه) ۳- جینتارو موتویاما (ژاپن) و انس اوشلو (ترکیه) ... ۱۷- نیما اشفاقی (ایران)
۷۴ کیلوگرم: ۱- آوتاندیل کنتچادزه (گرجستان) ۲- ماکسیم واسیلوگلو (رومانی) ۳- نوید زنگنه (ایران) و تیمور بیژیف (روسیه)
۷۹ کیلوگرم: ۱- نیکا کنتچادزه (گرجستان) ۲- گقاضی نبی اف (روسیه) ۳- دولت مراد اورازگیلیوف (ترکمنستان) و عمراسخاب نجم الدین اف (رومانی) ... ۱۷- مجتبی اصغری (ایران)
۸۶ کیلوگرم: ۱- کامران قاسم پور (ایران) ۲- آرتور نایفونوف (روسیه) ۳- گانخویاگ گانباتار (مغولستان) و مراد سلیمان اف (آذربایجان)
۹۲ کیلوگرم: ۱- شامیل زوبیروف (آذربایجان) اصلان بک سوتیف (روسیه) ۳- حسین شهبازی (ایران) و بوهدان هریتسای (اوکراین)
۹۷ کیلوگرم: ۱- گیوی ماتچاراشویلی (گرجستان) ۲- کولین مور (آمریکا) ۳- علی شعبانی (ایران) و ایگور اوسیانیکوف (روسیه)
۱۲۵ کیلوگرم: ۱- سعید گامیدوف (روسیه) ۲- یوسف حمیدیا (آمریکا) ۳- امین طاهری (ایران) و رولاندی آندریادزه (گرجستان)
*نتایج کشتی گیران کشورمان در این مسابقات به شرح زیر است:
در وزن ۵۷ کیلوگرم «علیرضا سرلک» پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل «توشیهیرو هاسگاوا» از ژاپن با نتیجه ۲ بر یک شکست خورد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال وی به گروه بازنده ها رفت اما در این گروه مقابل «جک مولر» از آمریکا با نتیجه ۱۵ بر ۱۶ مغلوب و از دور رقابت ها کنار رفت.
در وزن ۶۱ کیلوگرم «ایمان صادقی» در دور نخست مقابل «بایرجان توربک» از قزاقستان با نتیجه ۴ بر ۴ به پیروزی رسید و در دور بعد «ارطغرل قهوه چی» از ترکیه را با نتیجه ۵ بر صفر مغلوب کرد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. صادقی در این مرحله مقابل «گئورگیوس پیلیدیس» از یونان با نتیجه ۵ بر ۳ به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل «سان فاوز» از آمریکا و در حالی که برتری نسبی به حریف داشت با نا داوری مسلم داوران مبارزه را با نتیجه ۲ بر صفر واگذار کرد و به دیدار رده بندی رفت.
صادقی دارنده ۲مدال طلای جوانان جهان در این دیدار مقابل «مینگهو لیو» از چین با نتیجه ۳ بر ۳ مغلوب و پنجم شد.
در وزن ۶۵ کیلوگرم «مرتضی قیاسی» در دور نخست در مصاف با «واردگس کاراپتیان» از ارمنستان با نتیجه ۱۱ بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور دوم نیز «الیاس ژومای» از قزاقستان را شکست داد و در دور سوم نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد «کولتون مکریستال» از آمریکا گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. قیاسی در این مرحله مقابل ری هیگوچی نایب قهرمان المپیک ۲۰۱۶ از ژاپن با ناداوری داوران با نتیجه نزدیک ۴ بر ۴ مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار مقابل «اسلام دودایف» از روسیه با نتیجه ۶ بر صفر شکست خورد و پنجم شد.
در وزن ۷۰ کیلوگرم «نیما اشفاقی» در دور اول مقابل «گئورگ مخیان» از ارمنستان با نتیجه ۸ بر ۲ مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، اشفاقی از دور رقابت ها کنار رفت.
در وزن ۷۴ کیلوگرم «نوید زنگنه» پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل «ماکسیم واسیلی اوگلو» از رومانی با نتیجه ۴ بر ۳ (ضربه فنی) شکست خورد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال وی به گروه بازنده ها رفت. زنگنه در این گروه با توجه به حاضر نشدن «اسماعیل عبدالله یف» از جمهوری آذربایجان برنده میدان شد و به دیدار رده بندی راه یافت. وی در این مرحله «آندرانیک جبرئیلیان» از ارمنستان را با نتیجه ۱۰ بر صفر از پیش رو برداشت و صاحب مدال برنز شد.
در وزن ۷۹ کیلوگرم «مجتبی اصغری» پس از استراحت در دور نخست در دور دوم برابر «یاجورو یاماساکی» از ژاپن با نتیجه ۳ بر ۳ شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، اصغری حذف شد.
در وزن ۸۶ کیلوگرم «کامران قاسم پور» پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد «لارس شافله» از آلمان گذشت و در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل «عارف اوزن» از ترکیه با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد.
قاسم پور در این مرحله «گانخویاگ گانباتار» از مغولستان را با نتیجه ۴ بر صفر مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی «آرتور نایفونوف» از روسیه را با نتیجه ۴ بر یک مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.
در وزن ۹۲ کیلوگرم «حسین شهبازی» پس از استراحت در دور نخست در دور دوم در مصاف با «ایلجا ماتوهان» از آلمان با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز شد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله «تاکاشی ایشیگورو» از ژاپن را با نتیجه ۲ بر یک شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد.
شهبازی در این مرحله مقابل «اصلان بک سوتیف» از روسیه با نتیجه ۱۰ بر ۱۰ مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۴ بر ۲ «ایراکلی متسیتوری» از گرجستان را شکست داد و به مدال برنز رسید.
در وزن ۹۷ کیلوگرم «علی شعبانی» پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل «سیمونه ایناتونی» از ایتالیا با نتیجه ۱۱ بر صفر پیروز شد و در دور بعد «اریک تیله» از آلمان را با نتیجه ۸ بر صفر شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد.
شعبانی در این مرحله مقابل «گیوی ماتچاراشویلی» از گرجستان با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار مقابل «چائو کیانگ یانگ» از چین با نتیجه ۱۱ بر صفر به برتری دست یافت و صاحب مدال برنز شد.
در وزن ۱۲۵ کیلوگرم «امین طاهری» در دور نخست مقابل «گئورگی نوگایف» از اسلواکی با نتیجه ۷ بر صفر پیروز شد. وی در دور بعد مقابل «سعید گامیدوف» از روسیه با نتیجه ۳ بر ۲ شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال طاهری راهی گروه بازنده ها شد.
به گزارش ایرنا، وی ابتدا «توماس هیلدنبراندت» از کانادا را با نتیجه ۱۰ بر صفر از پیش رو برداشت و سپس مقابل «الکساندر کولدوفسکی» از اوکراین با نتیجه ۵ بر یک پیروز و راهی دیدار رده بندی شد. طاهری در این دیدار مقابل «کامیل کوچیولیک» از لهستان با نتیجه ۸ بر صفر (ضربه فنی) به پیروزی رسید و به مدال برنز دست یافت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.