دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۱

آشپزخانه صنعتی دانشگاه علوم پزشکی ایران افتتاح شد

افتتاح آشپزخانه صنعتی دانشگاه ایران

آشپزخانه صنعتی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران با هدف ارتقاء کیفیت بهبود تغذیه دانشجویان در این دانشگاه راه‌اندازی شد و در هر وعده غذایی حدود ۴۰۰۰ نفر را پوشش می‌دهد.

به گزارش مفدا ایران، صبح شنبه ۲۰ آذر ماه، آشپزخانه صنعتی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران با حضور دکتر حاجی میر اسماعیل رئیس، دکتر عبادی فردآذر معاون فرهنگی و دانشجویی و دیگر مسؤولان این دانشگاه افتتاح شد.

این آشپزخانه که با هدف ارتقاء کیفیت بهبود تغذیه دانشجویان در این دانشگاه راه‌اندازی شد، در هر وعده غذایی حدود ۴۰۰۰ نفر را پوشش می‌دهد که شامل دانشجویان، رزیدنت‌ها و دستیاران بیمارستان‌های آموزشی و درمانی می‌شود.

دکتر حاجی میر اسماعیل، ضمن سپاس از پیگیری‌های معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: این بخش در زمان ادغام با دانشگاه تهران غیر فعال و به‌صورت تخریب شده بود که با پیگیری‌های مسؤولان دانشگاه و با تامین اعتبار ۳ میلیارد تومان جهت بازسازی و تامین تجهیزات، مجدداً شروع به فعالیت کرد.
در ادامه دکتر عبادی فردآذر عنوان کرد: درصورت مصوبه هیات رییسه دانشگاه، امیدواریم بتوانیم ظرفیت پذیرش را افزایش داده و پرسنل دانشگاه و بیماران را هم تحت پوشش قرار دهیم.

وی در خاتمه گفت: با همت و تلاش مسؤولان و همکاران، امیدواریم در آینده شاهد ارتقاء و پیشرفت در سطح دانشگاه باشیم و در توسعه کشور نیز قدم‌های موثری برداریم.
شایان ذکر است با افتتاح آشپزخانه صنعتی، میزان ساعات پخت غذا به یک دوم ساعت کاهش پیدا کرده است که پس از پخت در بخش گرماخانه به مدت هشت ساعت نگهداری می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.