سه‌شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۴

مدیر دانشجویی دانشکده علوم پزشکی آبادان:

اسکان ۱۰۰ درصدی دانشجویان متقاضی به خوابگاه در آبادان/ پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی ساخت خوابگاه

خوابگاه در دست ساخت دانشکده علوم پزشکی آبادان

مدیر دانشجویی دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به وجود سه خوابگاه دانشجویی در این دانشکده گفت: برای سومین سال پیاپی توانستیم اسکان ۱۰۰ درصد دانشجویان متقاضی به خوابگاه را پوشش دهیم.ضمن اینکه مجتمع خوابگاهی با ظرفیت ۴۰۰ نفره برای اسکان دانشجویان پسر، در حال احداث است که ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

یدالله طاهری در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان این خبر افزود: خوابگاه ملکی پسرانه شهید جهان آرا با ظرفیت ۲۲۸ نفر، خوابگاه استیجاری پسرانه شهید طاهری با ۹۷ نفر ظرفیت و خوابگاه دخترانه استیجاری قنونی با ۵۲۰ نفر، عهده دار اسکان دانشجویان دختر و پسر دانشکده علوم پزشکی آبادان است.

وی با اشاره به اینکه صد درصد متقاضیان خوابگاهی را امسال نیز همانند دو سال گذشته اسکان داده‌ایم، خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط زیست محیطی منطقه شامل شهرهای آبادان، خرمشهر، شادگان و شهرهای اطراف از جمله اروندکنار و شلمچه و نیز به دلیل بعد مسافت و سنتی بودن این مناطق و همچنین مرزی بودن برخی از مناطق، ما حتی به دانشجویان بومی که مسافت خانه تا محل تحصیل‌شان بیش از ده کیلومتر بوده، خوابگاه داده‌ایم تا مشکلی به لحاظ بعد مسافت و امنیت نداشته باشند.

وی تعداد کل دانشجویان دانشکده  علوم پزشکی آبادان را یک‌هزار و ۳۲۰ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد، حدود ۸۵۰ نفر دانشجوی خوابگاهی داریم که این رقم بسیار قابل توجه است که الحمدالله توانسته‌ایم همه دانشجویان متقاضی را تحت اسکان قرار دهیم.

مدیر دانشجویی دانشکده علوم پزشکی آبادان تعداد دانشجویان جدیدالورود خوابگاهی در سال تحصیلی جدید را ۱۲۰ دانشجوی دختر و ۶۰ دانشجوی پسر ذکر کرد و گفت: این دانشجویان نیز بدون هیچ مشکلی اسکان داده شدند.

طاهری همچنین از در دست ساخت بودن یک خوابگاه ۴۰۰ نفره استاندارد دانشجویی خبر داد و گفت: این خوابگاه استاندارد دانشجویی که به صورت سوئیتی در دست احداث است دارای ۵ بلوک است که برای اسکان دانشجویان پسردر نظر گرفته شده است. در حال حاضر روند تکمیل این خوابگاه دانشجویی در حال انجام است و در بازدیدی که سال گذشته دکتر محمد رضا فراهانی معاون فرهنگی ودانشجویی وزارت بهداشت از این طرح عمرانی داشتند، قرار شد سهمیه‌ای که دانشکده  علوم پزشکی آبادان برای ساخت خوابگاه ملکی داشت را صرف تکمیل و تجهیز این مجتمع خوابگاهی کنیم.

وی با اشاره به اینکه دو بلوک این مجتمع خوابگاهی دارای پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی هستند، اظهار کرد: برآورد ما این است که این دو بلوک خوابگاهی را بهمن‌ ماه مورد بهره‌برداری قرار دهیم. روند تکمیل و تجهیز این دو بلوک خوابگاهی در حال انجام است و بابت تجهیز این دو بلوک مبلغی حدود یک میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

مدیر دانشجویی دانشکده علوم پزشکی آبادان در خصوص دیگر مشخصات این طرح عمرانی گفت: هر بلوک این مجتمع خوابگاهی دارای ۸ سوئیت است که در هر سوئیت دو اتاق ساخته خواهد شد. طرح و مدل این مجتمع خوابگاهی بر اساس مدل و نقشه‌ای است که وزارت بهداشت به دانشگاه ارایه کرده است.

وی خاطرنشان کرد:‌در محوطه این مجتمع خوابگاهی، یک سالن ورزشی چند منظوره احداث خواهد شد. البته فعلا روند ساخت آن متوقف شده است اما تخمین می‌زنیم تا سال ۱۴۰۰ این سالن ورزشی را در محوطه این خوابگاه احداث کنیم. باشگاه بدنسازی، سالن سلف سرویس، نمازخانه، اتاق مشاور، اتاق تربیت بدنی، اتاق برای کانون‌ها وتشکل‌های دانشجویی و... از جمله امکانات این مجتمع خوابگاهی است.

مدیر دانشجویی دانشکده  علوم پزشکی آبادان در بخش دیگری از سخنان خود به توسعه سالن غذاخوری این دانشکده اشاره کرد و گفت: بحث گسترش سالن غذاخوری دانشگاه در دستور کار قرار دارد. سالن غذاخوری فعلی دانشگاه جوابگوی نیاز دانشجویان نیست و متناسب با ظرفیت دانشجویان در سالهای گذشته بوده است و اکنون با توجه به حضور بیش از ۱۳۰۰ دانشجو در این دانشکده ، تصمیم به اجرای طرح گسترش سالن غذاخوری کردیم که اجرای این طرح را به بخش خصوصی واگذار کرده‌ایم و تا پایان سال برآورد می‌کنیم که این طرح مورد اجرا و بهره‌برداری قرار گیرد.

وی همچنین به صنعتی بودن طبخ غذا در این دانشکده  اشاره کرد و گفت: تمام امکانات طبخ غذا به صورت صنعتی است و ما تمام امکاناتی که برای طبخ غذا به صورت استاندارد صورت می‌گیرد را خریداری کرده‌ایم. میزان رضایتمندی دانشجویان از خدمات ارایه شده در سلف سرویس  براساس نظرسنجی صورت گرفته بالای ۹۲ درصد بوده است که مستندات آن موجود است. ما حتی با کمک دانشجویان واعضای شورای صنفی، برخی غداها که کیفیت‌شان پایین بود را با تشکیل جلسات مختلف کمیته تغذیه، حذف کردیم و غذاهایی تهیه می‌کنیم که بیشترین میزان رضایتمندی دانشجویان را دربر می‌گیرد.

طاهری همچنین به نبودن سالن ورزشی  در دانشکده علوم پزشکی آبادان اشاره کرد وگفت: متاسفانه ما سالن ورزشی و اختصاصی برای دانشجویان در دانشکده  نداریم اما برای توسعه ورزش در میان دانشجویان، قراردادی با یکی از سالن‌های استاندارد شهر منعقد کرده‌ایم که دانشجویان دختر وپسر و همچنین کارکنان دانشگاه روزانه در سانس‌های تعیین شده می‌توانند از امکانات ورزشی از جمله استخر استفاده کنند.

وی یکی از اقدامات انجام شده در دانشکده  در راستای توسعه ورزش را نصب چمن مصنوعی در زمین فوتبال عنوان کرد وگفت: بهمن ماه سال گذشته این زمین چمن مصنوعی مورد افتتاح و بهره‌برداری قرار گرفت. البته  تلاش داریم در مجاورت مجتمع خوابگاهی در حال احداث، سالن ورزشی چند منظوره تاسیس کنیم که برآورد کرده‌ایم که این سالن در سال ۱۴۰۰ مورد افتتاح قرار گیرد. همچنین با توجه به نبود باشگاه بدنسازی در خوابگاه شهید طاهری، قراردادی با یکی از باشگاه‌های بدنسازی در داخل شهر بسته شده که دانشجویان ساکن دراین دانشگاه از امکانات این باشگاه به صورت رایگان استفاده کنند.

مدیر دانشجویی دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: همچنین با انعقاد قرارداد میان دانشگاه و یکی از باشگاه‌های سوارکاری در سطح شهر، امکانات و تسهیلاتی فراهم شده که دانشجویان دختر و پسر بتوانند هر هفته از این باشگاه به صورت کاملا رایگان استفاده کنند.

وی به برگزاری المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر و پسر در اسفند ماه امسال در خزرآباد ساری اشاره کرد وگفت: در تمامی ۸ رشته موجود در المپیاد، دانشجویان خود را برای مسابقات اعزام می‌کنیم. تمرینات آماده سازی تیم‌ها و نفرات ما برای حضور منسجم در المپیاد، از ده مهرماه امسال آغاز شده است.ضمن اینکه به مناسبت هفته تربیت بدنی، جشنواره ورزشی در شش رشته برای دانشجویان دختر و پسر برگزار کردیم که نفرات وتیم‌های برتر جوایز خود را دریافت خواهند کرد.

وی به وجود ۱۱ همتایار سلامت فعال در دانشکده اشاره کرد وگفت: همتایاران سلامت به صورت هفتگی در مراکز مشاوره جلسات خود را تشکیل می‌دهند و حضور و تاثیر خوبی در دانشکده در راستای رفع مشکلات دانشجویان دارند.

طاهری گفت: با همکاری مرکز مشاوره دانشکده، پایش سلامت روان دانشجویان جدید الورود انجام گرفت. خوشبختانه روانشناسان فعالی در خوابگاه‌های دانشجویی داریم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.