یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۴

جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی بجنورد برگزار شد

image.png

جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان دانشکده های پرستاری و مامایی و دندانپزشکی به همت شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بجنورد با حضور مسئولین دانشگاه برگزار شد. در این دیدار برخی دانشجویان مشکلات صنفی و آموزشی خود را بیان کردند و مسئولان قول پیگیری دادند.

به گزارش مفدا خراسان شمالی، جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان دانشکده های پرستاری و مامایی و دندانپزشکی به همت شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بجنورد با حضور مسئولین دانشگاه برگزار شد. در این دیدار برخی دانشجویان مشکلات صنفی و آموزشی خود را بیان کردند و مسئولان قول پیگیری دادند.

آقای مجد دبیر شورای صنفی خوابگاه: در خصوص تاخیر در پرداخت وام متقاضیان، اعتراض به وجود دستگاه حضور و غیاب در خوابگاه ها، محوطه سازی خوابگاه ۱۶ آذر و تعویض وسایل ورزشی فرسوده را داشتند.

خانم کاظمی: نامناسب بودن ساختمان خوابگاه، تعویض لوازم فرسوده در خوابگاه ها، عدم وجود دستگاه حضور و غیاب، افزایش ساعت ورودی در خوابگاه، افزایش سرعت و حجم wifi ، تجمیع ساختمان های ستادی در یک مکان، در نظر گرفتن صبحانه برای کارآموزان مامایی را داشتند.

آقای بهمن از مرکز آموزش فوریت های آشخانه :

درخواست امکانات رفاهی برای خوابگاه آشخانه را داشتند.

آقای خطیب عضو شورای صنفی :

اختصاص اتاق مجزا به کانون ها و انجمن های علمی- پیگیری درخواست کانون شعر و ادب- مشخص نبودن زمان تجلیل از برگزیدگان جشنواره های فرهنگی ، قرآنی و نشریات، تخصیص مکان مناسب برای انتخابات کانون ها، پیگیری بیمه درمان دانشجویان، پیگیری امکانات رفاهی(استخر) برای زمان اوقات فراغت دانشجویان-

در نظر گرفتن ژتون ناهار برای دانشجویان کارآموزی در بیمارستان بنت الهدی-  افزایش تعداد رختکن (بیمارستان بنت الهدی و خوابگاه) برای دانشجویان-

دکتر حق بین ریاست دانشگاه بیان داشت : دغدغه همه ما در دانشگاه علم است و در کنار آن باید امکانات رفاهی و شرایط مطلوب هم تامین شود و هر دو لازم و ملزوم یکدیگر هستند. باید تلاش کنیم مشکلات را برطرف کنیم تا فضای سالم و با نشاط برای همه ما باشد و به هدف مان که همان علم آموزی است برسیم.

دکتر فریمان ابراهیم زاده معاون فرهنگی و دانشجویی بیان داشت: با امید به اینکه بتوانیم با مشارکت دانشجویان در جهت تسهیل بخشی در دانشکده ها به خوبی ایفای نقش کنیم.

به این امر واقفیم که استانداردها در خوابگاه دچار مشکل است و از وضعیت تراکمی جمعیت ناراحت هستیم اما با توجه به بستر زیرساخت دانشگاه علوم پزشکی و استان خراسان شمالی که با کاربری خوابگاه برای این مهم ساختمانی به شکل استیجاری وجود ندارد. اگر بخواهیم تراکم را کمتر کنیم لازمه این است باید بپذیریم تعدادی از دانشجویان در خارج از خوابگاه حضور داشته باشند و هر دانشجو حداکثر یک محدوده زمانی خاص برای اسکان در خوابگاه قائل باشیم. بنابراین تعداد زیادی باید خوابگاه ها را ترک نمایند تا به آن تراکم برسیم، که منطقی نیست و تلاش می کنیم مشکلات را به حداقل برسانیم.

وی در ادامه گفت: در ماههای گذشته وسایلی که مورد نیاز سالن ورزشی بوده مهیا کردیم و مجدداً ظرف دو هفته آینده وسایل فرسوده تعویض و یا تعمیر می شود.

در خصوص کمبود وسایل نقلیه اظهار کرد: ترم گذشته ۹ سرویس ایاب و ذهاب اضافه کردیم، در بجنورد هیچ دانشگاهی مانند ما نیست، فقط دانشگاه علوم پزشکی از دانشجویان هزینه حمل و نقل را دریافت نمی کند.

در خصوص وام های تحصیلی: افتخار ما این بود که هر سال تحصیلی پوشش صد درصدی وام ها انجام می شود و الحمدا... با پیگیری های صورت گرفته مشکل کسری وام ها از طریق صندوق رفاه مرتفع گردید و تا هفته آینده وام ها به حساب متقاضیان واریز می گردد.

در خصوص در نظر گرفتن تغذیه دانشجویان کارآموز در بیماستان ها حتما هماهنگی لازم انجام می شود.

دکتر ابراهیم زاده همچنین وعده داد جهت مرتفع نموده مشکلات مرکز آموزش فوریتهای پزشکی آشخانه به زودی در آنجا حضور یابد و از نزدیک با مشکلات آشنا شود.

رئیس دانشگاه فرمودند: با توجه به اینکه مشکلات حوزه درمان و آموزشی در اولویت هستند انشاءا... در مرحله بعدی به تجمیع ساختمان های ستادی می  پردازیم.

لازم به ذکر است، رئیس دانشگاه دستور خریداری کمد، تهیه بلیط استخر، محوطه سازی خوابگاه ۱۶ آذر را در این جلسه دادند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.