پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۱

همکاری دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با دانشگاه های کشور آذربایجان

علوم پزشکی اردبیل

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از توسعه همکاری های مشترک علمی و پژوهشی این دانشگاه با دانشگاه های کشور آذربایجان خبر داد.

به گزارش مفدا، دکتر قدرت اخوان اکبری با تشریح اهداف و چشم انداز سفر هیات اعزامی به کشور آذربایجان گفت: این سفر با هدف بررسی ظرفیت همکاری های علمی و در نظر گرفتن جغرافیای فرهنگی و منطقه ای و زمینه سازی برای مبادلات علمی، پژوهشی، تحقیقاتی و درمانی صورت پذیرفت.

اخوان اکبری توسعه همکاری های علمی و پژوهشی و درمانی طرفین را مهم ارزیابی کرد و افزود: با توجه به پیشرفت های علمی و تحقیقاتی خصوصاً حوزه های پزشکی و درمانی کشور در جهان و منطقه، در ابتدای سفر با حضور در سفارت جمهوری اسلامی ایران نشست هماهنگی و توجیهی با سفیر ایران در باکو صورت گرفت و زمینه های همکاری و مناسبات مشترک مورد ارزیابی و تبادل نظر قرار گرفت.

وی به موضوعات مورد تفاهم با دو دانشگاه شهر باکو کشور آذربایجان، اشاره کرد و گفت: در این سفر زمینه همکاری با عقد تفاهم نامه بین دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از یک طرف و دانشگاه های خزر و دانشگاه طب باکو منعقد و به امضاء طرفین رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل یادآور شد: هیات اعزامی در نشست های جداگانه ای با روسای دانشگاه های خزر و رئیس دانشگاه طب باکو موارد همکاری فی مابین را مورد رایزنی قرار داده و تصمیمات لازم در خصوص پذیرش دانشجوی مشترک در مقطع کارشناسی ارشد، همچنین اجرای طرح های مشترک تحقیقاتی و انتشار مجله علمی مشترک اتخاذ و مورد توافق طرفین قرار گرفت.

وی از بازدید هیات اعزامی از بیمارستان آموزشی، بخش آناتومی و کلینیک دندانپزشکی دانشگاه طب باکو خبر داد و گفت: از اهداف دیگر سفر بررسی وضعیت و ارزیابی زیرساختهای آموزشی و درمانی دانشگاه های کشور آذربایجان و نحوه همکاری مشترک در حوزه های درمانی فی مابین بود. 

اخوان اکبری افزود: خوشبختانه بستر لازم جهت توسعه همکاری های پزشکی و درمانی در هر دو طرف مهیا است و جای امید است طی این تفاهم نامه ها همکاری های درمانی نیز توسعه یابد.

وی با تاکید براینکه زیر ساخت‌های مناسبی در حوزه گردشگری سلامت و توریسم درمانی در استان اردبیل وجود دارد، خاطر نشان کرد: قدم هایی که با عقد تفاهم نامه دو جانبه برداشته شده می تواند سرآغازی برای توسعه همکاری ها در حوزه اقتصاد سلامت باشد. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل افزود: دانشگاه در جهت معرفی و شناساندن پتانسیل موجود در خصوص موضوعات آب درمانی و ایجاد دانشکده و رشته آب درمانی در آینده نزدیک مسیری روشن برای فعالیت های درآمدزا با جذب توریسم و فراهم آوری گردشگری سلامت ترسیم خواهد کرد و لزوم ایجاد دهکده سلامت در استان از ضروریات منطقه است.

منبع: دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.