یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۱

اولین کوهپیمایی خانوادگی

اولین کوهپیمائی خانوادگی

کارکنان معاونت فرهنگی و دانشجویی در اولین کوهپیمایی خانوادگی که از طرف امور رفاهی دانشگاه ترتیب داده شده بود به مقصد امام زاده اسحاق(ع) (شهرستان شفت)شرکت نمودند.

 

به گزارش مفدا گیلان، کوهپیمائی با حضور کارکنان دانشگاه و کارکنان این معاونت به همراه خانواده هایشان ساعت ۶:۳۰صبح جمعه یک مرداد از جلوی درب دفتر مرکزی شماره ۱ به سمت امام زاده اسحاق (ع) آغاز شد

پس از یک ساعت طی کردن مسیر در فاصله ۶۸۰۰ متری امام زاده اسحاق،با صرف صبحانه و گرفتن عکس یادگاری،کوهپیمائی ساعت ۹صبح آغاز گردید

بعد از طی کردن این مسافت، از شرکت کنندگان با سرو نهار پذیرایی شدند بعد از نماز و زیارت مسابقه ای شاد توسط امور رفاهی برگزار که به قید قرعه جوایز ورزشی به شرکت کنندگان اهداء گردید.

امام زاده اسحاق (ع) کیست؟

بقعه متبرکه امام زاده اسحاق (ع)و خواهرش خیرالنسا (س) در ارتفاع ۱۰۳۳ متری از سطح دریا وبرنوک قله سیاه کوه دربخش احمدسرگوراب و در۲۵ کیلومتری غرب شهرستان شفت در یک منطقه زیبای ییلاقی قراردارد.

بنا به روایات کتب معتبر تاریخی، این امام زادگان از فرزندان امام موسی کاظم (ع) و برادر و خواهرکوچک امام رضا (ع) می باشند. که به قصد خونخواهی آقا امام رضا (ع) از مدینه به شهر قم مهاجرت می نمایند چون آنجا را برای مبارزه مناسب نمی­­­بینند از آنجا به قزوین مهاجرت و مدتی هم درآنجا سکونت می­نمایند تا اینکه با مشورت همدیگر جهت گذر از منطقه و رسیدن به مشهد مقدس از شرق گیلان راه دیلمان و طبرستان در پیش گرفته و راهی می گردند.

آنها در طی طریق بارها ازطرف ماموران خلیفه عباسی (سرخاب) که بر قزوین و گیلان حکمرانی داشت مورد آزار و اذیت قرار می گیرند به کوها و جنگلها پناه می­برند. حضرت امام زاده ابراهیم (ع) و حضرت امام زاده اسحاق (ع) و خواهرشان خیرالنسا (ع) برای در امان ماندن ازحمله گروه سرخاب به کوهای منطقه شفت پناه می آورند.

بنا به روایات سینه به سینه، دشمنان با تعقیب، آن امامزادگان را در زیر درختی پیدا کرده و با تبر آنها را به شهادت می رسانند که هم اینک آن نقطه به شهید گاه (محل شهادت) معروف است و نیز حضرت امامزاده ابراهیم (ع) که دربین راه از آنها جدا شده بود درادامه راه به خانه پیرزنی پناه برده که آن نانجیب آن حضرت را با زهر به شهادت می رساند

امامزاده اسحاق گیلان محبوب دلهای مردم است و زائران بسیاری دارد به گونه ای که حتی مردم برای اقامت چندین روزه بدانجا سفر می کند و البته ضریحش نیز خاطره ی زیارت امام رضا( ع) را تداعی می کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.