پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۱

مدیر فرهنگی علوم پزشکی تربت حیدریه ؛

نسل جوان برای ورود به حوزه کاری به دنبال کارآفرینی و ایده پردازی باشند

عکس حسینی و نشست

سید حمید حسینی مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با تاکید به هدف انجمن‌های علمی در راستای مشارکت در فعالیت‌های پژوهشی و علمی و ترغیب دانشجویان گفت: در حال حاضر نسل جوان ما برای ورود به جامعه و حوزه کاری مربوط به تخصص آنها بایستی به دنبال کارآفرینی و ایده پردازی باشند که انجمن‌های علمی دانشجویی فرصت مناسبی را فراهم می‌نماید.

به گزارش مفدا تربت حیدریه، سید حمید حسینی مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در مصاحبه با خبرنگار مفدا به فعالیت انجمن‌های علمی دانشجویی موانع و مشکلات اشاره و از دانشحویان جهت عضویت و فعالیت دعوت به عمل آورد.

حسینی با تاکید به هدف انجمن‌های علمی در راستای مشارکت در فعالیت‌های پژوهشی و علمی و ترغیب دانشجویان گفت: در حال حاضر نسل جوان ما برای ورود به جامعه و حوزه کاری مربوط به تخصص آنها بایستی به دنبال کارآفرینی  و ایده پردازی باشند که انجمن‌های علمی دانشجویی فرصت مناسبی را فراهم می‌نماید.

وی ادامه داد: از زمان حضور بنده و طبق گزارشات اعلامی کارشناسان ۹ انجمن علمی پرستاری، هوشبری، فوریت‌های پزشکی، اتاق عمل، بهداشت عمومی، علوم آزمایشگاهی، کارآفرینی، فناوری اطلاعات سلامت، مامایی تشکیل شده است و فعالیت‌هایی ازجمله مسابقه علمی فرهنگی کیمیا، کارگاه های مختلف و چندین طرح پژوهشی انجام شده است .

مدیر فرهنگی با تاکید بر تشکیل شورای نظارت بر دانشگاه بیان داشت: تعدادی از انجمن‌های دانشگاه بنا به فارغ التحصیلی، انتقالی یا عدم حضور دانشجویان فعالیت کمتری داشته یا غیرفعال شدند. کمیته نظارت بر دانشگاه که علاوه بر نقش حمایتی و نظارتی خود به عنوان نیروی محرکه انجمن های علمی دانشجویی محسوب می شود اعضا آن در ترم جاری مشخص و ابلاغ ها به مدت یکسال  توسط ریاست دانشگاه صادر شد.

حسینی از پیگیری مجدانه مدیریت فرهنگی و کارشناسان مربوطه جهت انتخاب اعضای هیئت موسس و رای گیری ها خبر داد و تصریح کرد: با توجه به اطلاع رسانی های صورت گرفته برای بررسی وضعیت هر انجمن به صورت مجزا ورود پیدا کردیم و طی هفته پیش رو جلسات متعددی را برای شکل گیری مجدد هر انجمن و با فعالین خواهیم داشت و تمام تلاش خود را جهت ارتقای هرچه بیشتر به کار خواهیم بست. 

گفتنی است در نخستین جلسه با حضور فعالان رشته فناوری اطلاعات سلامت در دفتر مفدا انتخابات هیئت موسس این انجمن انجام ومبین تقی پور با رای اعضا به عنوان نماینده هیئت موسس رشته انتخاب گردید و طی فرصتی ۱۰ روز فعالیت این انجمن در شورای نظارت بررسی و برای ادامه، تشکیل مجمع عمومی و شورای مرکزی موارد لازم اعلام می گردد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.