سه‌شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۱

چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر و پسر در ۸ رشته ورزشی برگزار می‌شود

چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر و پسر در ۸ رشته ورزشی برگزار می‌شود

زمان دقیق و قطعی چهارمین دوره المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و همچنین رشته‌های ورزشی این دوره از المپیاد مشخص شد.

به گزارش مفدا، برای نخستین بار، امسال در دو بازه زمانی مجزا، در اسفندماه، دو المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در مجتمع فرهنگی، آموزشی و رفاهی خزرآباد ساری برگزار خواهد شد.

۸ رشته ورزشی دارت، فوتبال روی میز، فریزبی، داژبال، طناب زنی، آمادگی جسمانی، طناب کشی و روبیک برای چهارمین دوره المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر وپسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشورمورد تایید قرار گرفته است که از این تعداد رشته، رشته‌های ورزشی داژبال و طناب کشی به صورت تیمی و مابقی رشته‌ها به صورت انفرادی برگزار خواهد شد. همچنین رشته طناب زنی به صورت تیمی وانفرادی برگزار خواهد شد.

همچنین حداکثر ورزشکاران شرکت کننده از هر دانشگاه به تفکیک رشته‌های مختلف اعلام شده است که بر این اساس هر دانشگاه علوم پزشکی در مجموع ۸ رشته ورزشی حداکثر می‌تواند ۲۰ ورزشکار به المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر و پسر اعزام کند.

بر اساس این گزارش، حداکثر ورزشکار شرکت کننده از هر دانشگاه در المپیاد در  رشته ورزشی دارت(یک نفر)، فوتبال روی میزی(یک نفر)، فریزبی(دو نفر)، داژبال( ۵ نفر)، طناب زنی( ۴ نفر)، آمادگی جسمانی(یک نفر)، طناب کشی( ۵ نفر) و روبیک(یک نفر) اعلام شده است.

همچنین زمان قطعی چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور طی روزهای یکم تا ۶ اسفند ماه و همچنین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر در بازه زمانی ۱۰ تا ۱۶ اسفند ماه برگزار خواهد شد.

 یکی از شاخص‌های توسعه ورزش همگانی در دانشگاه‌ها مشارکت همه جانبه و حضور جمعی در این رویدادهای ورزشی است که خوشبختانه امسال با موافق برگزاری المپیاد ورزش‌های همگانی برای دانشجویان دختر و پسر گامی موثر در راستای گسترش ورزش‌های همگانی در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برداشته شده است.

 هر دانشجو در  المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر و پسر، فقط می‌تواند در یک رشته ورزشی شرکت کند.  

المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی که عمری سه ساله در مجموعه وزارت بهداشت دارد، از سال ۹۴ فعالیت خود را آغاز کرد و سال گذشته سومین تجربه خود را پشت سرگذاشت. در سه سال گذشته المپیاد ورزش‌های همگانی یک سال در میان برای دانشجویان دختر و پسر برگزار می‌شد، اما از سال جاری با موافقت معاونت فرهنگی و دانشجویی  وزارت بهداشت و مسؤولان اداره کل دانشجویی، تصمیم بر آن شد که همه ساله دو المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی به صورت مجزا اسفند ماه برگزار شود.

نخستین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی مخصوص دانشجویان پسر در ۷ رشته ورزشی اسفند ماه سال ۹۴  در خزرآباد ساری برگزار شد. دومین تجربه این المپیاد که ویژه دانشجویان دختر بود در ۱۵ رشته ورزشی در خزرآباد ساری برگزار شد و سال گذشته المپیاد ورزش‌های همگانی ویژه پسران اسفند ماه در ده رشته ورزشی برگزار شد و امسال چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر و پسر به صورت مجزا، قرار است اسفند ماه امسال در خزرآباد ساری برگزار شد.

تعداد رشته‌های ورزشی و حداکثر ورزشکاران شرکت کننده از هر دانشگاه در این رشته‌ها در قالب جدول به شرح زیر است.

ردیف

نام رشته

انفرادی

تیمی

حداکثر ورزشکاران شرکت کننده از هر دانشگاه

۱

دارت

*

 یک نفر

۲

فوتبال رومیزی

*

 یک نفر

۳

فریزبی

*

دو نفر

۴ داژبال

-

*

 ۵ نفر

۵

طناب زنی

*

*

۴ نفر

۶ آمادگی جسمانی

*

 یک نفر

۷

طناب کشی

-

*

 ۵ نفر

۸

روبیک

*

-

 یک نفر

جمع کل

 ۲۰ نفر

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.