دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۱

قرآن پاسخگوی نیازهای مادی و معنوی بشر است

هفته قرآن و عترت-گناباد

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گناباد در جمع فعالین قرآنی این دانشگاه گفت: قرآن پاسخگوی نیازهای مادی و معنوی بشر است و هر دانشمندی در هر زمانه‌ای با مراجعه به قرآن، مطالب جدید از آن استخراج کرده است.


به گزارش مفدا گناباد، حجت الاسلام صادقی نسب افزود: قرآن کتاب آسمانی ما و امانت گرانقدر و معجزه جاودان پیامبر اسلام است و باید تلاش کرد تا آن را بیشتر شناخت.
حجت الاسلام صادقی نسب، ادامه داد: وظیفه ما تلاش مضاعف برای مطرح شدن قرآن است و یکی از ابعادی که توسط فرهیختگان در حوزه و دانشگاه باید به آن توجه شود، بعد علمی قرآن است و هر چه پژوهش های قرآنی بیشتر شود، به حقایق بیشتری می توان دست یافت.

وی به نقل خاطره ای از حجت الاسلام قرائتی پرداخت و گفت: ایشان و جمعی از اساتید حوزه علمیه قم تصمیم گرفتند تا کامل ترین تفسیر را برای قرآن بنویسند که ماحصل آن تفسیر نمونه در ۲۷ جلد شد اما بعد از اتمام کار متوجه شدند که قرآن هنوز نکات جدید  بسیاری دارد که در تکمیل آن تفسیر پیام قرآن و تفسیر نور هم به دنبال آن نوشته شد اما هنوز هم نمیتوان ادعا کرد که تفسیر کاملی نوشته شده است.
صادقی، فصاحت و بلاغت را یکی از ویژگی های برجسته قرآن برشمرد و با تلاوت آیه ۲۳ سوره بقره گفت: خدا در جواب منکران معجزه قرآن گفته است که اگر راست می گویید سوره ای مانند قرآن بیاورید ولی هنوز بعد از گذشت قرن ها و بوجود آمدن تکنولوژی ها و امکانات جدید منکران قرآن نتوانسته اند چنین کاری انجام دهند که این یکی از دلایل اعجاز قرآن کریم است.

امام جمعه شهر گناباد، اظهار کرد: قرآن کتاب آسمانی ما مسلمانان و برنامه زندگی ماست که عمل به آن، موجب سعادت دنیوی و اخروی می شود و اگر وارد جان انسان شود، سبب تحولش و خلق و خویش، خلق و خوی فرشتگان می شود.

حجت الاسلام صادقی نسب با اشاره به نفوذ قرآن در کشورهای غربی، ابراز کرد: بیشترین تیراژ چاپ کتاب در آمریکا، مربوط به قرآن می شود که در حقیقت یک معجزه جهان ساز است و علاوه بر تاثیراتش در آن زمان، امروزه نیز به عنوان کتاب زندگی یاد می شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.