دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۰

در نشست شورای صنفی دانشکده بهداشت مطرح شد؛

اهتمام ویژه دانشگاه علوم پزشکی قم در رفع مشکلات رفاهی دانشجویان/آشپزخانه دانشگاه صنعتی می‌شود

نشست شورای صنفی دانشکده بهداشت

مدیر امور دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم از وجود مشکل کمبود بودجه در این دانشگاه یاد کرد و گفت: اکنون نه فقط این دانشگاه بلکه در سطح کشور مشکل تامین اعتبار وجود دارد اما با این وجود حمایت‌های لازم برای رفع مشکلات رفاهی دانشجویان دنبال می‌شود.

به گزارش مفدا از قم، نخستین نشست شورای صنفی دانشکده بهداشت در سال تحصیلی جدید ظهر امروز دوشنبه ۲۱ آبان با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی در ساختمان معاونت فرهنگی و دانشجویی برگزار شد.

مدیر امور دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به اینکه شورای صنفی باید امانت‌دار آرای دانشجویان و پیگیر درخواست‌های آن‌ها باشد، اظهار کرد: اعضای این شورا باید به بررسی مباحث مختلف آموزشی، رفاهی و پژوهشی که مورد توجه دانشجویان است اهتمام داشته باشند و نکات مورد نیاز را به مسئولان منتقل کنند.

عزیزی‌فر با بیان اینکه معاونت فرهنگی و دانشجویی برای پرداختن به درخواست‌های شوراهای صنفی تلاش خود را دنبال می‌کند، اضافه کرد:‌ هر چند در دانشگاه علوم پزشکی قم از نظر امکانات و فضاهای مورد نیاز با مشکلاتی روبرو هستیم و پراکندگی دانشکده‌ها منشأ اصلی مشکلات است اما تلاش خود را دنبال می‌کنیم تا فضای مورد نیاز را ایجاد و مشکلات را رفع کنیم.

وی خاطرنشان کرد: به دنبال ایجاد فضاهای رفاهی از جمله استخر در کنار خوابگاه‌های دانشجویی هستیم هر چند تاکنون ویژه مجموعه‌های دانشجویی چنین تجربه‌ای وجود نداشته است اما امیدواریم به نتایج مورد نظر برسیم.

عزیزی‌فر با اشاره به اینکه در خوابگاه برادران با ۱۳ واحد نزدیک به ۲۴۰ دانشجو را اسکان داده‌ایم، گفت: برای تجهیز خوابگاه‌ها و رفع مشکلات دانشجویان دغدغه لازم را داریم و امیدواریم مشکلات رفع شود.

وی از وجود مشکل کمبود بودجه در دانشگاه علوم پزشکی قم یاد کرد و گفت: اکنون نه فقط این دانشگاه بلکه در سطح کشور مشکل تامین اعتبار وجود دارد اما با این وجود دانشگاه در حوزه امور رفاهی دانشجویان حمایت‌های لازم را دنبال می‌کند.به عنوان نمونه ما به دنبال این هستیم تا آشپزخانه دانشگاه علوم پزشکی قم را صنعتی و از فرآیندهای دستی در این مجموعه پرهیز کنیم.

لزوم تعویض صندلی‌های دانشجویی، توسعه فضای سلف، آبیاری مناسب درختان محوطه دانشکده، ایجاد سردر مناسب برای دانشکده، رفع مشکل آسفالت و کف‌پوش و برگزاری اردوهای تفریحی و آموزشی از جمله خواسته‌هایی بود که توسط اعضای شورای صنفی در این نشست مطرح شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.