دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۳

کوروش عزیزی گفت:

تکریم چهره های ماندگار علمی و فرهنگی دانشگاه باعث تشویق و الگو سازی برای نسل های جوان دانشگاه می شود

دکتر محمود حقیقت

در اولین دور از طرح بزرگ و ارزشمند تکریم چهره های علمی و فرهنگی، معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه، در نظر دارد تا آئین پاسداشت دکتر محمود حقیقت، استاد تمام گروه بیماری های کودکان این دانشگاه را در روز پنجشنبه، ۲۴ آبان ماه جاری، راس ساعت ۱۵ در سالن اقبال لاهوری بیمارستان نمازی شیراز برگزار نماید.

آئین پاسداشت مقام علمی، فرهنگی و اخلاقی دکتر محمود حقیقت، مدیر گروه بیماری های کودکان دانشگاه علوم پزشکی شیراز بزودی برگزار می گردد.

بنابه گزارش مفدا شیراز، معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام این خبر گفت: در راستای رسالت اعتلای فرهنگی این معاونت و به منظور بزرگداشت مقام علمی و شان فرهنگی و اخلاقی اساتید و اعضاء هئیت علمی دانشگاه، معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز تصمیم دارد تا منبعد و بر اساس یک تقویم مصوب از اساتید و چهره های ماندگار دانشگاه علوم پزشکی شیراز تقدیر و تجلیل به عمل آورد.

دکتر کوروش عزیزی ادامه داد: اساتید و اعضاء هئیت علمی در واقع سرمایه های علمی، آموزشی، فرهنگی و اخلاقی هر دانشگاه بوده و تکریم آنان، علاوه بر ادای بخشی از دین این چهره ها، باعث الگو سازی برای نسل های جوان تر می گردد.

عزیزی اظهار داشت: تجلیل و تکریم چهره های برجسته دانشگاه باعث خواهد شد تا همه اعضاء دانشگاه علوم پزشکی شیراز تلاش مضاعفی در جهت بهبود شغلی و تولید آثار ماندگار از خود بروز دهند و همین امر باعث پیشبرد اهداف عالی علمی، پژوهشی و فرهنگی در این مرکز آموزش پزشکی خواهد بود.

عضو هئیت رئیسه دانشگاه افزود: در اولین دور از این طرح بزرگ و ارزشمند علمی و فرهنگی، این معاونت در نظر دارد تا آئین پاسداشت دکتر محمود حقیقت، استاد تمام گروه بیماری های کودکان این دانشگاه را در روز پنجشنبه، ۲۴ آبان ماه جاری، راس ساعت ۱۵ در سالن اقبال لاهوری بیمارستان نمازی شیراز برگزار نماید.

عزیزی ادامه داد: رونمائی از کتاب ارزشمند "آنچه بیماران به ما آموختند" که اخیرا توسط استاد محمود حقیقت به رشته نگارش در آمده است از بخش های اصلی این آئین علمی و فرهنگی خواهد بود.

او افزود: پخش فیلم مستند "یک حقیقت" که بیوگرافی و شرح زندگی این استاد فرهیخته و چهره علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور می باشد به همراه اجرای حماسی نوازی و موسیقی فولکلور اصیل، از دیگر بخش های این آئین گرامیداشت می باشد.

دکتر کوروش عزیزی از همه دانشگاهیان علوم پزشکی شیراز بویژه دانشجویانی که مجال دانشجویی استاد حقیقت را یافته اند دعوت نمود تا با حضور در این همایش، مراتب قدردانی خود را از خدمات ۴۰ ساله این پزشک دلسوز و فداکار به جا آورند.

دکتر محمود حقیقت، فوق تخصص بیماری های کودکان و مدیر گروه کودکان در دانشگاه علوم پزشکی شیراز می باشد که طی سالیان گذشته موفق به پرورش و تربیت دانشجویان زیادی در سطح کشور شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.