دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۰

به همت کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه صورت گرفت:

استقرار اتوبوس سیار انتقال خون در دانشگاه

اهواز

به همت کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه و با همکاری سازمان انتقال خون یک دسنگاه اتوبوس سیار انتقال خون به مدت چهار روز برای دانشگاهیان علاقمند به این امر بشر دوستانه در دانشگاه مستقر شد.

علی منصوری، دبیر کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه با اعلام این خبر در مصاحبه با مفدا اهواز بیان کرد: جمله "اهدای خون،اهدای زندگی" که همه ما ممکن است در طول زندگی خود بارها آن را شنیده باشیم بدون شک تنها یک شعار نیست بلکه در واقعیت نیز اهدا خون می تواند زندگی بخش نیازمندان به خون در گروه های مختلف خونی باشد که به هر دلیلی این نیاز در آنان ایجاد شده است.
 وی گفت: دانشجویان علوم پزشکی به واسطه دانشی که در رشته های علوم پزشکی کسب می کنند درخصوص اهمیت انتقال خون درک روشنی دارند و با حضور فعال خود می توانند نقش موثری در ترویج این فرهنگ داشته باشند.
دبیر کانون هلال احمر دانشگاه بیان کرد: با توجه به مشغله زیاد دانشجویان در درس و واحدهای کارورزی و کارآموزی ممکن است در صورت تمایل نیز وقت مراجعه به پایگاه های انتقال خون را نداشته باشند لذا ما در کانون هلال احمر برآن شدیم تا با هماهنگی های لازم گامی کوچک در تامین خون نیازمندان برداریم که در این راستا یک دستگاه اتوبوس سیار انتقال خون  از یکشنبه ۲۰ الی چهارشنبه ۲۴ آبان ماه روبروی ساختمان قدیم دانشکده پزشکی مستقر کردیم.
منصوری در پایان گفت: خوشبختانه در نخستین روز از فعالیت این اتوبوس سیار ۴۰ مورد اهدای خون ثبت شد و امیدواریم در روزهای آتی با حضور بیشتر اساتید و پرسنل دانشگاه در کنار دانشجویان، جامعه دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی اهواز نقش موثری در این امر بشردوستانه ایفا کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.