دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۰

به همت بسیج دانشجویی دانشگاه:

دهمین سالگرد تدفین شهدای گمنام دانشگاه برگزار شد

دهمین سالگرد شهدای گمنام دانشگاه

به همت بسیج دانشجویی دانشگاه و کانون قرآن وعترت، دهمین سالگرد تدفین شهدای گمنام دانشگاه همراه با کرسی تلاوت قاری برجسته کشوراستاد رسول تمجیدی با حضور آیت ا... نمازی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان، رئیس دانشگاه، معاون فرهنگی تبلیغات دفاعی و سخنگوی ارشد ستاد کل نیروهای مسلح و جمعی از مسئولین، کارکنان، دانشجویان و خانواده معظم شهدا و جانبازان در مسجد بقیة الله برگزار شد.

به گزارش مفدا کاشان، دهمین سالگرد  سه تن از شهدای گمنام دانشگاه شامگاه یکشنبه ۲۰ آبان ماه جاری با حضور خانواده  " شهید محمد طاها اقدامی "، امام جمعه کاشان "حضرت آیت اله نمازی" و سایر مسوولین دانشگاهی، شهری و استانی، با استقبال کم نظیر  دانشجویان در مسجد بقیه اله دانشگاه برگزار شد.

رئیس دانشگاه در این مراسم با اشاره به فرهنگ شهید و شهادت، وجود شهیدان گمنام را از برکات دانشگاه بیان کرد.

دکتر ابراهیم کوچکی، با اشاره به حضور خانواده شهدای حرم و پدر شهید اقدامی و نیز شهدای جنگ تحمیلی گفت: فرهنگ شهید و شهادت هنوز در جامعه جاری است.

وی افزود: در زمانه‎ای که مرزهای جغرافیایی معنا و مفهوم پیشین خود را از دست داده‎اند و ساختار جدیدی از معرفت و تحول معنایی در حیات بشری رفته رفته جای آنها را گرفته‎اند و اقتدار ملی هر کشور در بعد فرهنگی آن جلوه و ظهور می‎یابد پاسداری از ارزش‎های فرهنگی رویکردی واقع بینانه و استراتژیک خواهد بود.

رئیس دانشگاه تصریح کرد: در این میان رسالت همه آنانی که به عدالت، آزادی و رهایی می‎اندیشند و به آرمان بزرگ پیامبران ایمان دارند آن است که از فرهنگ ایستادگی و وارستگی در این تهاجم بی حساب با هر وسیله ممکن صیانت و پاسداری کنیم.

به گفته وی، شهادت فنا شدن در راه ارزش‎هاست و شهادت مشعلی است در بلندای عزت و سرافرازی یک ملت که می‎درخشد و مشعلی است که خداوند در جان برگزیدگانش قرار می‎دهد.

دکتر کوچکی در پایان سخنان خود، ضمن یادی از نخستین خاکسپاری شهدای گمنام در سال ۱۳۷۴ در جزیره ابوموسی و نخستین خاکسپاری شهدای گمنام در دانشگاه علوم پزشکی کاشان در سال ۱۳۸۷ افزود: امسال دهمین سالگرد خاکسپاری شهدای گمنام در دانشگاه علوم پزشکی کاشان می‎باشد.

معاون فرهنگی تبلیغات دفاعی و سخنگوی ارشد ستاد کل نیروهای مسلح نیز در این مراسم گفت: اتفاق مهم پس از حادثه تروریستی در اهواز شهید محمدطهبه عنوان سفیر مظلومیت مردم ایران شناخته شد.

سردار ابوالفضل شکارچی همچنین با یادی از شهید غلامعلی غلامی و شهید علی نجفی افزود: تا زمانی که فردی آمادگی شهادت را نداشته باشد و مسیر پر پیچ و خم آنرا طی نکند به این فیض نایل نمی‎شود.

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی در مقابل نظام سلطه‎گر یک نردبان دو طرفه است که هر پله‎ایی انقلاب بالا  آمده است ازطرف دیگر نردبان نظام سلطه‎گر و استکبار یک پله پایین‎ رفته است.

معاون فرهنگی تبلیغات دفاعی و سخنگوی ارشد ستاد کل نیروهای مسلح، با اشاره به اینکه ایران با بیش از ۱۷۰۰ شهید ترور در معرض بیشترین حملات تروریستی بوده است، ادامه داد: ترور از همان روز های اول انقلاب آغاز شده و  یک حرکت کور و از لحاظ نظامی فاقد ارزش است.

سردار شکارچی یادآور شد: درسی که همه مردم باید از مراسم یادبود شهدا بگیرند ایمان به ادامه مسیر و راه شهدا، شناخت دشمنان انقلاب و شناخت حق از باطل است همچنین در فضای غبارآلود نباید به نام حق در میدان باطل حضور داشت و باید دنباله رو سه رکن اساسی حفظ شریعت و اسلام ناب، حفظ ولایت و تبعیت از ولایت باشیم.

یادآور می شود: در این مراسم با حضور آیت ا... نمازی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان ، رئیس دانشگاه و جمعی از مسئولین از خانواده های شهیدان جندقیان و اقدامی تقدیر به عمل آمد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.