یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۷

در حاشیه سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران رقم خورد؛

انعقاد تفاهم نامه میان معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با انجمن سینمای جوانان ایران

انعقاد تفاهم نامه میان معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با انجمن سینمای جوانان ایران

در حاشیه سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران، تفاهم نامه برگزاری دوره‌های آموزشی عکاسی و فیلمبرداری میان معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و انجمن سینمای جوانان ایران با حضور معاون وزیر ارشاد بسته شد.

به گزارش مفدا؛ در حاشیه سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران در پردیس ملت، با حضور محمد مهدی حیدریان؛ معاون وزیر ارشاد و رئیس سازمان سینمایی کشور؛ تفاهم نامه «برگزاری دوره‌های آموزشی عکاسی و فیلمبرداری» میان معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و انجمن سینمای جوانان ایران به امضای طرفین رسید.

 در ابتدای این مراسم امیر للـه‌گانی؛ مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت، گفت: وزارت بهداشت دارای ۶۴ دانشگاه علوم پزشکی است که حدود ۲۰۰ هزار دانشجو را در دل خود جای داده است.

وی ادامه داد: در چند سال اخیر رویکرد متفاوتی را در وزارت بهداشت دنبال کرده‌ایم که سابق بر این وجود نداشت و بر این اساس بیشترین تمرکز خود را بر انجام فعالیت‌های فرهنگی و هنری برای دانشجویان گذاشته‌ایم، این در حالی است که بسیاری این تصور را داشتند که دانشجویان رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی علاقه‌ای به رشته‌های هنری و فرهنگی ندارند در صورتی که این موضوع  کاملا بر عکس است.

مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت به وجود زیرساخت‌های مناسب جهت ایجاد کانون‌های فرهنگی در دانشگاه‌های علوم پزشکی در شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره کرد و بیان داشت: وجود زیر ساخت ایجاد فضای فرهنگی و هنری در دانشگاه‌های علوم پزشکی بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، این اجازه را به ما می‌داد تا کانون‌های فرهنگی و هنری را در دانشگاه‌های علوم پزشکی داشته باشیم.

  للـه‌گانی خاطر نشان کرد: این نهادهای دانشجویی در سایه این حمایت‌ها و خصوصا با برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و دانشجویی در وزارت بهداشت؛ به صورت خودجوش در دانشگاه‌های علوم پزشکی شکل گرفتند و ما نیز تلاش کرده‌ایم تا مجوز فعالیت به این نهادهای خودجوش دانشجویی با سهولت بیشتری داده شود.

وی خاطر نشان کرد: اکنون نیز در همه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور کانون‌های فیلم و عکس، تئاتر و موسیقی ایجاد شده‌اند که نشان از جایگاه هنر در میان این دانشجویان دارد.

در ادامه حیدریان گفت: من از بابت وجود چنین تشخیص درستی در وزارت بهداشت بسیار خرسندم؛ زیرا من نیز تا حدی با حوزه پزشکی آشنایی دارم و مسائل، موضوعات و نیازهای این رشته را می‌دانم و البته از ظرفیت‌ها، توانی‌ها و نیازهایی که این جامعه نخبگانی به این ابزار بیانی دارند اطلاع دارم.

معاون وزیر ارشاد ابراز داشت: امیدوارم با انعقاد این تفاهم نامه بتوانیم در حوزه حرف زدن با تصویر به پشتوانه علم و تجربه دانشجویان پزشکی و جایگاهی که در کانون‌های مختلف جامعه دارند بتوانیم در حوزه فیلم سازی به یک کیفیت افزایی دست پیدا کنیم.

رئیس سازمان سینمایی کشور از گستردگی فضای مجازی سخن به میان آورد و این امکان را به مثابه فرصتی دانست و اظهار داشت: فضای مجازی امکان وسیعی را در اختیار افراد قرار می‌دهد که گاه خود مصرف کننده به برکت امکاناتی که در فضای مجازی وجود دارد تبدیل به تولید کننده می‌شود و اگر ما نیز برای این امکان حرکت کنیم موفق هستیم و می‌توانیم تولیدات خود را برای مردم دنیا به نمایش بگذاریم.

وی اضافه کرد: جامعه پزشکی با همه زیر مجموعه‌هایی که در اختیار دارد، به دلیل ذخیره هوشی، ذهنی و ارتباطی  و گنجینه‌های بزرگی که در دل دارد  با ارائه این گونه دوره‌های آموزشی موفق ظاهر خواهد شد و هر اندازه این دوره‌ها حرفه‌ای‌تر و به روز تر باشد در این مسیر قوی تر خواهد بود.

معاون وزیر ارشاد، بیان داشت: باید تلاش کرد هر دو سال یکبار دوره‌های مکمل و بازآموزی در این خصوص در دانشگاه‌های علوم پزشکی گذاشته شود که در این صورت یا خود این افراد شرکت کننده در این دوره‌ها به شخصه در این حوزه موفق ظاهر خواهند شد یا مکمل افراد با مهارت در این راستا می‌شوند. در هر صورت از این تشخیص بسیار خوشحالم و امیدوارم بتوانیم با این تلاش‌ها شاخ و برگ این شجره‌های طیبه را توسعه دهیم.

در پایان تفاهم نامه برگزاری دوره‌های آموزشی عکاسی و فیلمبرداری میان معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و انجمن سینمای جوانان ایران منعقد شد با حضور امیر للـه‌گانی: مدیر کل فرهنگی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و سید صادق موسوی؛ مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران منعقد شد.

گفتنی است در ابتدای این مراسم مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت از قسمت‌های مختلف برگزاری سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه دیدن کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.