یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۱

دکتر مهدی ابراهیمی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفتگو با مفدا مشهد،

بیان اهم فعالیت های انجام شده در سه ماهه دوم سال ۱۳۹۷ معاونت فرهنگی و دانشجویی

حاجی زاده_مشهد

تکمیل پروژه تجمیع سازی واحد های اداری،اتمام پروژه بازسازی و بهسازی خوابگاه های دانشجویی کوی پردیس،برپایی اردوهای جهادی در تابستان ۹۷،کسب افتخارات ورزشی در المپیاد ورزشی دانشجویان، برگزاری اجلاس معاونان فرهنگی و دانشجویی سراسر کشور،روند تغییرات در امور تغذیه دانشجویان،کسب رتبه های  برتربه دست آمده در بیست و سومین جشنواره قرآنی دانشگاه های سراسر کشور،کسب رتبه ممتاز واحدامور مالی معاونت در بین واحدهای مالی دانشگاه مهمترین فعالیتهای این معاونت بوده است.

 دکتر مهدی ابراهیمی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی در گفتگو با مفدا مشهد، اهم فعالیت های انجام شده در سه ماهه دوم سال ۹۷را، به شرح ذیل اعلام کرد:

تکمیل پروژه تجمیع سازی واحد های اداری،اتمام پروژه بازسازی و بهسازی خوابگاه های دانشجویی کوی پردیس،برپایی اردوهای جهادی در تابستان ۹۷،کسب افتخارات ورزشی در المپیاد ورزشی دانشجویان، برگزاری اجلاس معاونان فرهنگی و دانشجویی سراسر کشور،روند تغییرات در امور تغذیه دانشجویان،کسب رتبه های  برتربه دست آمده در بیست و سومین جشنواره قرآنی دانشگاه های سراسر کشور و کسب رتبه ممتاز واحدامور مالی معاونت در بین واحدهای مالی دانشگاه.

وی در خصوص تکمیل تجمیع سازی واحد های اداری در یک ساختمان اظهار داشت: در جریان تکمیل متمرکز سازی واحدهای اداری، فضایی با تعامل کاری بیشتر ایجاد شد که خود موجب تسهیل در فرآیند اداری برای دانشجویان وارباب رجوعان شده است و البته واحدهایی چون ادارات تغذیه وخوابگاه علاوه بر خدمت رسانی در محیط اداری واحدهایی نیز مستقر در کوی پردیس دارند و مدیریت تربیت بدنی نیز به دلیل وجود ساختمانها و زمینهای ورزشی به محل اداری جدید منتقل نشدند.

دکتر ابراهیمی بازسازی خوابگاه های دانشجویی را پروژه عظیمی دانست و  اعلام داشت: در تابستان امسال همچون سال گذشته پروژه بازسازی خوابگاه های بوستان، بهارستان ۲ و ۳ و خوابگاه قائم (عج) را طبق اصول مهندسی سازه و عمران و با  نظارت تیم فنی دانشگاه  به جای ۸ ماه در مدت ۵۵ روزبه انجام رساندیم که بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال هزینه در برداشت.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: اتاق ها و فضای داخلی کلیه خوابگاه ها در تاریخ ۲۶ شهریور بازگشایی و پس از آن نیز با رفع نواقص جزئی تأسیساتی توسط تکنسین های مدیریت پشتیبانی این پروژه به اتمام رسید و در نهایت خروجی آن نشان دهنده افزوده شدن ۳۰ سال بر عمر بنا بود و این خود مرهون تلاش شبانه روزی و گسترده کارکنان، مدیران و متخصصانی است که با دانش ، تخصص  و مدیریت امور توانستند باری دیگر برای این دانشگاه مایه مباهات باشند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: از دیگر فعالیتهای این حوزه در طول تابستان ۹۷برگزاری اردوهای جهادی در مناطق محروم بوده است.

در این اردوهای جهادی  با برپایی چندین کمپ اردویی ،۲۲۰ نفر از متخصصان حوزه سلامت، اعم از پزشک ، دندان پزشک، پرستار، ماما، اپتومتریست، کارشناس بهداشت، روان شناس و کارشناسان حیطه فرهنگی در فواصل زمانی مختلف و در منطقه های پنجتن، تقی آباد بخش رضویه وسرخس لباس خدمت گزاری به مردم شریف مناطق محروم خراسان رضوی بر تن کردند.

وی افزود:این نوع فعالیت جهادی نشان ازغیرت و هم نوع دوستی خانواده بزرگ این دانشگاه است که بالغ بر ۱۰هزار نوع خدمت دربخش های مختلف بهداشتی ، درمانی و آموزشی برای ۳ هزار نفر صورت پذیرفت.

گفتنی است برنامه ریزی این اردوها توسط ستاد اردوهای جهادی و با همت حوزه های مختلف دانشگاه و نیز کانون های خیریه دانشجویی و با حضور مسئولان نظارتی و وزارتی برگزار شد.

مهدی ابراهیمی در ادامه با اشاره به اینکه مسئولیت مدیریت تربیت بدنی دانشگاه، گسترش فعالیتهای بدنی و ایجاد روحیه نشاط در دانشگاه است خاطر نشان کرد: تابستان  برای مدیریت تربیت بدنی همراه با موفقیت های چشمگیری در المپیاد  دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور بود کسب مدال طلا در رشته والیبال در دو دوره متوالی، مدال طلا  در رشته شنا ،نقره در رشته  تیراندازی با تپانچه، نقره در رشته کشتی ، نقره و برنز تیم تنیس روی میز و دیگر مدال ها  و در نهایت دریافت ۷۲ امتیاز و قرار گرفتن دانشگاه علوم پزشکی مشهد  در رتبه پنجم کشوری جزوی از افتخارات  این دانشگاه است  که جای بسی خوشحالی و تقدیر است.

شایان ذکر است برگزاری مسابقات کارکنان علوم پزشکی کشور ویژه هفته دولت، آماده سازی سالن های ورزشی برای تماشای مسابقات جام جهانی فوتبال در دو بخش خانمها و آقایان با همکاری روابط عمومی این حوزه ، برگزاری مسابقات جام هفته دولت ویژه کارکنان دانشگاه علوم پزشکی در رشته های (فوتسال،والیبال، دارت، فوتبال روی میزو آمادگی جسمانی) و نیز مسابقه تفریحی ورزشی مادر و دختردر تیرماه امسال از جمله فرصتهای ارتقای سلامت جسمی بود که توسط مدیریت تربیت بدنی فراهم شد.

دکتر ابراهیمی گفت:در تیرماه سال ۹۷ دانشگاه علوم پزشکی مشهد میزبان یازدهمین اجلاس معاونین فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور بود .

دراین نشست که با برنامه ریزی مدون در مجتمع پژوهشی، فرهنگی و آموزشی "سپید" برگزار شد به  بیان نظرات، پیشنهادات ، بررسی چالش ها و مشکلات روز جامعه و مشارکت جویی از دانشجویان در راستای تحکیم اهداف نظام  پرداخته شد. موضوعات توسعه فرهنگ قرآنی و فرهنگ جهادی در حوزه سلامت از جمله عناوین و رئوس  دیگر برنامه های این نشست بود .

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در بخش مدیریت دانشجویی از اجرای طرح غذای نیم پرس  در منوی ۴ غذایی دانشجویان ابراز خرسندی کردو ضمن اعلام اینکه این طرح مورد استقبال دانشجویان قرار گرفته است هدف از اجرای آن را پیشگیری از اسراف غذای مانده، اقتصادی بودن آن برای متقاضیان و کمک به رژیم مناسب غذایی برای دانشجویان متقاضی بیان کرد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد:سالن های غذاخوری دانشجویی دانشگاه علاوه بر استاندارد بودن و رعایت اصول بهداشتی و صنعتی درصدد دریافت گواهی iso و نشان سیب سلامت می باشند.

گفتنی است اسکان تابستانه ۱۹۰۰ دانشجو بصورت متفرقه، راه اندازی سرویس خرید رایگان به منظور دسترسی آسان به مراکز خرید ، برگزاری کارگاه های حرفه ای عکاسی درایام تابستان و رضایتمندی حداکثری دانشجویان از فرآیند اعتدال گونه ارائه انواع وام ها چند نمونه از ارائه خدمات رفاهی بود که در طول تابستان به دانشجویان عرضه شد.

دکتر ابراهیمی در کنار ارتقای کمیت و کیفیت  امور رفاهی دانشجویان، خط مشی فرهنگی را که موجب تحکیم هویت،  ایجاد خلاقیت و خودباوری دانشجویان است بسیار حائز اهمیت دانست و افزود معاونت فرهنگی و دانشجویی همچنان استوار عهده دار این مسئولیت در مسیر فرهنگ و خودباوری ملی است و در این راستا تمام همت خود را بر کف اخلاص می گذارد و در این فصل از تلاش، ضمن بزرگداشت دهه کرامت و دهه اول محرم و همدل با فرهنگ ایرانی و اسلامی به مسیر خود ادامه میدهد .

وی در ادامه مطالبش عنوان داشت: دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در حوزه مدیریت امور فرهنگی، این دانشگاه توانست رتبه اول در بخش معارف در جشنواره بزرگ قرآنی را کسب کندو با ترغیب ۶۶۹۸ هیأت علمی ، کارمند و دانشجو برای شرکت در این رقابت فرهنگی قرآنی و راهیابی ۹۱ نفر به مرحله اول کشوری حائز رتبه دوم کل کشوری شود.

وی تصریح کرد: در نهایت از بین ۲۴ نفر برگزیده، دانشگاه علوم پزشکی مشهد توانست ۱۴ رتبه را در بیست و سومین جشنواره قران و عترت دانشگاههای علوم پزشکی کشور از آن خود کند.

   معاون فرهنگی و دانشجویی در ادامه از سرافرازی تیم حسابداری این معاونت و کسب رتبه ممتازدر بین واحدهای امور مالی دانشگاه علوم پزشکی مشهد  سخن گفت و ارزش آن را در اخلاق مداری، وظیفه شناسی و تعهد کاری دانست.

وی در پایان اظهار داشت: فرهنگ ، رفاه، ورزش و سلامت روح جزو لاینفک زندگی هر انسان می باشد و معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به منظور ایجاد بستر مناسب برای ارائه خدمات به دانشجویان، کارکنان و اساتید دانشگاه همچنان با استعانت به خداوند متعال مسیر خود را می پیماید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.