یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۳

به همت اداره مشاوره معاونت فرهنگی دانشجوئی دانشکده علوم پزشکی مراغه کارگاه مدیریت استرس و روش های نوین برقراری ارتباط مطلوب برگزار شد

خبر

این کارگاه که ویژه کار کنان مراکز بهداشتی برگزار شد بر لزوم برگزاری دوره های مدیریت استرس و روش های نوین برقراری ارتباط مطلوب در میان کارکنان مراکز بهداشتی درمانی تاکید شد

به گزارش مفدا مراغه ،کارگاه با همکاری معاونت آموزشی و اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویی دانشکده علوم پزشکی مراغه در دو هفته متوالی طی روزهای دوم و هجدهم آبان سال جاری برگزار می شود.

سرکار خانم شیدائی رئیس اداره مشاوره وعضوهیئت علمی دانشکده علوم پزشکی مراغه گفت: برگزاری این قبیل کارگاه ها در مراکز درمانی جزء اولویت های نظام سلامت است.

خانم شیدایی،فزود: هدف از برگزاری این دوره، آشنایی پرستاران، دانشجویان کارآموز و کاروز و سایر گروههای بالینی در بیمارستان با منابع استرس، علایم شناختی، هیجانی و رفتاری ناشی از استرس، بازسازی شناختی و فراگیری مهارت‌های کنترل استرس در برخورد با موقعیتهای تنش زای بیمارستان است.

وی ادامه داد: آموزش مدیریت استرس به گروه هدف کمک می‌کند تا بر فرایندهای شناختی و رفتار خود نظارت داشته باشند و اجازه ندهند که تفکرات منفی حاصل از شرایط استرس‌زای شغلی تأثیرات منفی خود را بر جسم و روان آنان بر جای گذارد. به این ترتیب نه نها تنش افراد کاهش می‌یابد و سلامت روانی و جسمانی آنها تأمین می‌شود، بلکه شیوه ارتباط با بیماران و همراهان بیمار را تحت تاثیر قرار می دهد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.