یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۵

«شبکه افکارسنجی دانشگاه‌های دولتی ایران» وزارت علوم راه اندازی شد

شبکه افکار سنجی

مدیر کل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم از ایجاد شبکه افکارسنجی در دانشگاه‌های دولتی ایران خبر داد.

به گزارش مفدا؛ زهرا پارساپور، با اشاره به ایجاد شبکه افکارسنجی در دانشگاه‌های دولتی ایران (شادا) گفت: ایجاد این شبکه گامی نو در جهت شناخت دقیق‌تر فضای فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های کشور است.

وی ادامه داد: این دفتر با مشارکت و همفکری معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های دولتی سراسر کشور و در راستای سیاست گذاری و برنامه ریزی مبتنی بر دانش و پژوهش، اقدام به تاسیس و راه‌اندازی «شبکه افکارسنجی دانشگاه‌های دولتی ایران» کرده است.

مدیر کل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: ایجاد شبکه مزبور که امکان دسترسی به داده‌های به روز و متقن از فضای دانشگاهی کشور را فراهم می‌کند، به سیاست گذاری و برنامه ریزی ناظر بر واقعیت‌های اجتماعی کمک می‌کند و گامی موثر در شناخت نگرش و باورهای کنشگران دانشگاهی بوِیژه دانشجویان است.

به گزارش دانشجو، وی افزود: این داده‌ها و اطلاعات علاوه بر ارایه تصویری از وضعیت امروز دانشگاه‌ها می‌تواند به عنوان منبعی برای روندپژوهی و دنبال کردن تغییرات اجتماعی و فرهنگی دانشگاه‌ها مورد بهره‌گیری قرار گیرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.