دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰

امسال دو خوابگاه به مجموعه خوابگاه‌های دانشگاه افزوده شده است/ خوابگاه ۴۰۰ نفره استاندارد دانشجویی در پردیس دانشگاه احداث می‌شود

کریمی خو

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: با توجه به افزوده شدن دو خوابگاه پسرانه و دخترانه به مجموعه دانشگاه، مشکلی به لحاظ اسکان دانشجویان علوم پزشکی نداریم و همه متقاضیان به خوابگاه، تحت اسکان قرار گرفته‌اند. همچنین قرار است خوابگاه استاندارد دانشجویی با ظرفیت ۴۰۰ نفر در پردیس دانشگاه احداث شود.

سعید کریمی خو در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان این مطلب افزود: در سال جاری دو خوابگاه دخترانه و پسرانه به ترتیب با کاربری استیجاری و ملکی به منظور اسکان دانشجویان به مجموع خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اضافه شده است.

وی خاطرنشان کرد: خوابگاه پسرانه شهید الوانی با کاربری ملکی، با ظرفیت ۱۶۰ دانشجو، از جمله خوابگاه‌هایی است که امسال کار اسکان دانشجویان را برعهده دارد. ساختمان این خوابگاه در گذشته جزو خانه‌های سازمانی کارکنان دانشگاه بوده است که پس از تعمیر، بهسازی و تجهیز آن، به کاربری خوابگاه تبدیل شده است که خوشبختانه اسکان برخی از دانشجویان پسر در این خوابگاه صورت می‌گیرد.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اضافه کرد: همچنین خوابگاه دخترانه بنت الهدی با کاربری استیجاری با ظرفیت ۱۵۰ نفر، از جمله دیگر خوابگاه‌هایی است که امسال به منظور اسکان دانشجویان دختر، به مجموعه خوابگاه‌های دانشگاه اضافه شده است. ساختمان این خوابگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی است که با هماهنگی‌های به عمل آمده واخذ قرارداد، نسبت به اسکان برخی از دانشجویان دختر در این خوابگاه اقدام کردیم. ضمن اینکه برای تغذیه، امور فرهنگی، امور نقلیه و فوق برنامه داشنجویان دختر این خوابگاه نیز  اقدامات لازم انجام شده است.

وی اظهار کرد: امسال ما حتی دانشجویان شهریه پرداز را نیز تحت پوشش خود قرار داده‌ایم و نه تنها برای دانشجویان دولتی، بلکه برای دانشجویان بین‌المللی و شهریه پرداز چه دختر و چه پسر، تسهیلات خوابگاهی فراهم شده است.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به اینکه مدت دو سال است که وارد بحث تجهیزات و تعمیرات اساسی خوابگاه‌ها شده‌ایم اظهار کرد: با توجه به اینکه خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه فرسوده است‌، از این رو طی دو سال گذشته بویژه در ایام تابستان، نسبت به تعمیرات زیربنایی، بهسازی و بازسازی خوابگاه‌ها، بهسازی و تعمیرات اساسی در زمینه تاسیسات از جمله شوفاژ، برق، لوله کشی، شبکه فاضلاب و همچنین توسعه فضاهای سبز و ایجاد نمای ساختمان، اقدامات موثری انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه خوابگاه جدید در محل پردیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در دست احداث است، خاطرنشان کرد: اقدامات اولیه برای ساخت این خوابگاه انجام شده است و در چند سال آینده خوابگاه ۴۰۰ نفری برای اسکان، به مجموعه خوابگاه‌های علوم پزشکی اضافه می‌شود.

کریمی خو اظهار کرد: کارهای مقدماتی برای احداث این خوابگاه استاندارد دانشجویی با ظرفیت ۴۰۰ نفر انجام شده است و اکنون در مرحله مناقصه قرار دارد که با تامین اعتبار، بزودی ساخت آن در پردیس دانشگاه انجام خواهد گرفت.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به اینکه این خوابگاه ۴۰۰ نفره استاندارد دانشجویی جزو ۲۱ خوابگاه استانداردی است که از سوی وزارتخانه به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است، افزود: طرح و نقشه ساخت این خوابگاه ۴۰۰ نفره بر اساس مدل و طرح وزارت بهداشت است و ساخت و تجهیز آن حدود یک سال و نیم طول می‌کشد.

وی در خصوص مشخصات فیزیکی این خوابگاه استاندارد دانشجویی گفت: این خوابگاه دانشجویی قرار است در سه طبقه بر اساس نقشه‌ها و طرح‌های اولیه احداث شود. هر طبقه گنجایش ۱۴۴ دانشجو را خواهد داشت. هر سوئیت این خوابگاه دارای دو اتاق است و هر اتاق ظرفیت سه نفر را دارد.

کریمی خود یادآور شد: این خوابگاه دارای امکانات جانبی و رفاهی از جمله سالن مطالعه و قرائت، فروشگاه، اتاق انتظار، اتاق پزشکی و مشاور، اتاق جلسات و... است. ضمن اینکه برای معلولان نیز دو اتاق در نظر گرفته شده است. مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به تعداد ۸ خوابگاه دانشجویی، خاطرنشان کرد: خوابگاه پسرانه بوستان با ظرفیت ۴۷۰ نفر، خوابگاه پسرانه و دخترانه مفتح با ظرفیت ۲۷۰ و یکصد نفر، خوابگاه دخترانه طالقانی با ظرفیت ۲۵۰ نفر  خوابگاه متاهلین با ظرفیت اسکان ۴۰ نفر از جمله خوابگاه‌هایی است که کار اسکان دانشجویان ما را برعهده دارد.

کریمی‌خو به تعداد کل دانشجویان شاغل به تحصیل در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: در مجموعه بیش از ۵ هزار دانشجوی دختر و پسر در این دانشگاه تحصیل می‌کنند که از این تعداد بالغ بر ۱۴۰۰ نفر دانشجویان خوابگاهی هستند که در ۸ خوابگاه اسکان داده شده‌اند.

وی به نیمه صنعتی بودن طبخ غذا در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: پخت غذا در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه حالت نیمه صنعتی دارد. در طول دو سال گذشته تجهیزات جدیدی به مجموعه سلف اضافه کرده‌ایم  و تلاش داریم در برنامه بلند مدت به سمت صنعتی شدن حرکت کنیم. خوشبختانه به لحاظ پخت غذا مشکلی نداریم و مراحل آماده سازی، پخت و توزیع غذا را به شرکت پیمانکاری واگذار کرده‌ایم.

کریمی خو، میزان رضایت‌مندی دانشجویان از نحوه توزیع و طبخ غذا را مطلوب توصیف کرد و گفت: با بررسی و نظرسنجی‌هایی که سال گذشته انجام گرفت، میزان رضایتمندی از تغذیه از سوی دانشجویان مطلوب بود. بخصوص دانشجویان ما در ترم گذشته رضایت خود را از تغذیه اعلام کردند. این ترم نیز با توجه به تغییر در روش و کار مناقصه تغذیه، به این نتیجه رسیدیم که اقلام اولیه غذایی از سوی دانشگاه صورت گیرد و با قراردادی که با یک شرکت خصوصی بسته‌ایم، آنها مسوول آماده‌سازی، پخت و توزیع غذا را برعهده بگیرند. خوشبختانه غذای تهیه شده به تمامی خوابگاه‌ها بغیر از خوابگاه متاهلین به نحو مطلوبی توزیع می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.