یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۱

دومین المپیاد فرهنگی، ورزشی کارکنان جانباز و معلول وزارت بهداشت فردا در خزرآباد آغاز می‌شود

دومین المپیاد فرهنگی ورزشی کارکنان جانباز وزارت بهداشت

دومین المپیاد فرهنگی- ورزشی کارکنان جانباز و معلول وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از فردا دوشنبه ۲۱ آبان ماه در مجتمع فرهنگی و رفاهی صندوق رفاه دانشجویان در خزرآباد ساری کار خود را آغاز می‌کند

به گزارش مفدا، این المپیاد فرهنگی - ورزشی با هدف  گرایش و انگیزه بیشتر کارکنان جانباز و معلول وزارت بهداشت به ورزش و همچنین ارتقای سطح نشاط و تحرک در میان این کارکنان به مدت ۱۰ روز در خزرآباد ساری در شش رشته ورزشی برگزار خواهد شد.

نخستین دوره المپیاد فرهنگی- ورزشی کارکنان جانباز و معلول وزارت بهداشت، بهمن ماه سال ۹۵ برگزار شد و سال گذشته این المپیاد برگزار نشد و امسال تجربه دوم این المپیاد است که با حضور بیش از ۶۰۰ ورزشکار برگزار می‌شود.

دبیر ستاد برگزاری دومین المپیاد فرهنگی- ورزشی کارکنان جانباز و معلول وزارت بهداشت درباره برگزاری این المپیاد به خبرنگار مفدا گفت: این المپیاد ورزشی با همکاری معاونت توسعه مدیریت و منابع، اداره کل امور پشتیبانی و رفاهی وزارت بهداشت، دفتر مشاور وزیر بهداشت در امور شاهد و ایثارگران و همچنین کمیته ورزش کارکنان انجام خواهد شد.

رحمان خدابنده لو افزود: دومین المپیاد فرهنگی- ورزشی کارکنان جانباز ومعلول وزارت بهداشت ویژه کارکنان مرد این وزارتخانه است و از آنجا که تعداد جانبازان یا معلولان خانم محدود است، از این رو امکان برگزاری المپیاد برای خانم‌ها، فراهم نیست.

وی خاطرنشان کرد:‌ کار اجرایی برگزاری این المپیاد ورزشی از خرداد ماه امسال آغاز شد و بخش‌نامه‌ها و نامه‌های در خصوص برگزاری این رویداد ورزشی جهت حضور ورزشکاران به دانشگاه‌ها و سازمان‌های تابعه اعلام شد.

دبیر ستاد برگزاری دومین المپیاد فرهنگی- ورزشی کارکنان جانباز و معلول وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: این رویداد ورزشی در شش رشته فوتسال، تیراندازی، دارت، شنا، تنیس روی میز و شطرنج از فردا آغاز می‌شود و تا ۳۰ آبان ماه ادامه خواهد داشت. در مرحله نخست، ورزشکاران سه رشته فوتسال، شطرنج و تنیس روی میز از فردا مسابقات خود را آغاز می‌کنند و در ادامه تیم‌های دیگر رشته‌های ورزشی پیکارهای خود را پیگیری خواهند کرد. ضمن اینکه حدود ۳۰ دانشگاه علوم پزشکی و سازمان تابعه برای شرکت در این المپیاد اعلام آمادگی کردند.

خدابنده لو با بیان اینکه پذیرش تیم‌های شرکت کننده در این المپیاد در حال انجام است، یادآور شد: آی دی کارت برای همه ورزشکاران، مربیان، کادر فنی و دیگر عوامل اجرایی صادر شده است و خوشبختانه مشکلی به لحاظ هماهنگی، اسکان و پذیرش شرکت کنندگان در این المپیاد وجود ندارد.
وی با اشاره به اینکه اکثر شرکت کنندگان حاضر در این المپیاد از جانبازان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستند، یادآور شد: ثبت نام شرکت کنندگان در این المپیاد از طریق سامانه و به صورت اینترنتی انجام شده است.

خدابنده لو با بیان اینکه در جلسه کمیته ورزش این وزارتخانه که با ریاست دکتر صدرالسادات معاون توسعه مدیریت و منابع برگزار شد ، برگزاری دومین المپیاد فرهنگی ورزشی کارکنان جانباز و معلول وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی به تصویب رسد ، افزود: اولین جلسات کمیته‌های فنی، پشتیبانی و فرهنگی جهت هر چه بهتر برگزار شدن این دوره از المپیاد در خرداد ماه برگزار شد.

دبیر برگزاری دومین المپیاد فرهنگی ورزشی کارکنان جانباز و معلول وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین و فدراسیون فوتبال در برگزاری این المپیاد همکاری دارند، اظهار داشت: داوران مسابقات این دوره از المپیاد توسط فدراسیون‌های مربوطه معرفی شدند و همگی از داوران بین‌المللی و ملی کشورمان محسوب می‌شوند.

خدابنده لو با اشاره به اینکه در چند سال اخیر اتفاقات بسیار خوبی در ورزش کارکنان وزارت بهداشت رخ داده است، تصریح کرد: لازمه خدمت به مردم، داشتن نشاط و انرژی است و برگزاری این المپیاد این شور و نشاط را ایجاد می‌کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.