یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۴

در دانشگاه علوم پزشکی اهواز برگزار می‌شود؛

جلسات آشنایی با قوانین انضباطی دانشگاه با سبکی جدید برای دانشجویان جدیدالورود

اهواز

جلسات آشنایی دانشجویان با قوانین انضباطی برای نخستین بار با حضور "دکترمرعشی" روانشناس و عضو هیئت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز، با موضوع بررسی حیا و حجاب از منظر روانشناسی برای دانشجویان جدیدالورود برگزار می شود.

به گزارش مفدا اهواز، "کریم آخوندزاده" دبیر شورای انضباطی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در گفتگو با مفدا اهواز با اعلام این خبر گفت: مطابق دستورالعمل شورای مرکزی انضباطی وزارت بهداشت هرساله جلسات آشنایی با قوانین به تفکیک هر دانشکده و در نیمسال اول سال تحصیلی جهت ورودی‌های جدید دانشگاه برگزار می شود که تاکنون این جلسات در چهار دانشکده برگزار شده و طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته تا پایان آذر ماه در سه دانشکده باقیمانده نیز برگزار خواهد شد.

وی گفت: تشریح آئین نامه و شیوه نامه اجرایی آیین نامه انضباطی دانشجویان و آیین نامه رفتار و پوشش حرفه‌ای  از مطالبی است که در این جلسات مطرح می‌شود.
دبیر شورای انضباطی دانشگاه بیان کرد: برای نخستین باراین جلسات  با حضور آقای دکتر مرعشی روانشناس و عضو هیئت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شده تا به مسئله حیا و حجاب از منظر علم روانشناسی نیز پرداخته شود.

آخوندزاده تصریح کرد: آگاهی بخشی نسبت به قوانین و مقررات انضباطی امری است که شورای انضباطی همواره سعی کرده به بهترین شکل برای جامعه هدف بیان کند، لذا یکی از روش های آگاهی بخشی برگزاری جلسات آشنایی با قوانین و مقررات است که معمولا سعی می شود در این جلسات با توجه به سوابق موجود از سال های پیش زمینه های بروز تخلف به گونه ای گوشزد شود که از ارتکاب تخلف پیشگیری شود.

دبیر شورای انضباطی در پایان گفت: یکی از تخلفاتی که در ارتباط با خانم ها بیشتر با آن موجه هستیم مسئله عدم رعایت ضوابط پوششی دانشگاه است، لذا امسال تصمیم گرفته ایم علاوه بر آگاه سازی نسبت به قوانین، موضوع پوشش را از منظر علمی و روانشناسی نیز برای دانشجویان تشریح کنیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.