یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۵

اسکان کامل دانشجویان متقاضی خوابگاه در دانشگاه علوم پزشکی کردستان

اسکان صددر صدی دانشجویان متقاضی خوابگاه

دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کردستان به صورت کامل در خوابگاه‌های این فضای آموزشی اسکان داده شدند.

به گزارش مفدا کردستان، مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به اسکان دانشجویان متقاضی خوابگاه دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: در سال تحصیلی پیش رو دانشجویان متقاضی خوابگاه در  خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی کردستان اسکان یافتند.
دکتر صادق ابراهیمی افزود: در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی کردستان از ۱۲ خوابگاه برخوردار است. همچنین از این تعداد چهار خوابگاه ویژه پسران، پنج خوابگاه ویژه دختران و یک خوابگاه ویژه دانشجویان پسر رزیدنتی است.
وی ادامه داد: حدود ۴۱ واحدخوابگاه ویژه زوج های دانشجو نیز وجود دارد. همچنین ۴۱ نفر از دانشجویان متاهل دانشگاه به صورت خانوادگی در این واحدها اسکان داده شده اند. 
ابراهیمی بیان کرد: چهار واحد از خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی خارج از فضای دانشگاه است.این اماکن در اختیار دانشجویان پسر قرار گرفته است و یک واحد خوابگاهی نیز ویژه خواهران است که در بیرون دانشگاه قرار دارد. همچنین چهار خوابگاه دیگر در فضای دانشگاه به اسکان دانشجویان دختر اختصاص یافته است.
در ادامه مدیر امور دانشجویی دانشگاه  علوم پزشکی کردستان گفت:۲ هزارو ۹۰۳ دانشجوی علوم پزشکی شاغل به تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی   هستند.از این تعداد، یک هزار و ۳۲۸دانشجو متقاضی خوابگاه‌ها هستند که به همه آنها  خوابگاه داده شده است.
ابراهیمی اظهار داشت: شایان ذکر است که این دانشگاه تا اتمام تحصیلات دانشجویان هیچ گونه هزینه ای از آنها دریافت نمی‌کند و پس از دریافت مدرک تحصیلی دانشجویان می توانند هزینه های تحصیل خود را به صورت اقساطی از طریق صندوق رفاه دانشجویی پرداخت کنند.
مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کردستان افزود: در سال تحصیلی پیش رو هزینه خوابگاهها افزایش نداشته است و در این زمینه هزینه وعده صبحانه با ۱۰۰ تومان افزایش به ۷۰۰ تومان رسیده است، همچنین وعده نهار به ۱۲۰۰ و شام به ۱۳۵۰ تومان افزایش یافته است.
گفتنی است این هزینه ها از طریق بخشنامه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مشخص شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.