شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۸

وزیر بهداشت عنوان کرد:

هدف قطعی وزارت بهداشت حذف طرح تعهد خدمت نیروی انسانی است

وزیر بهداشت

وزیر بهداشت گفت: هدف قطعی ما حذف طرح تعهد خدمت نیروی انسانی در آینده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا از قم، اولین نشست کمیسیون عالی تعهدات وزارت بهداشت با حضور وزیر بهداشت، رئیس و ۳ نفر از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و معاونین و مدیران ارشد وزارت بهداشت برگزار شد.

در این نشست دو موضوع نوع و میزان تضامین حسن اجرای تعهدات دانش آموختگان و معافیت افراد بالای ۴۵ سال از انجام طرح تعهد خدمت نیروی انسانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دکتر سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت در این نشست، گفت: هدف قطعی ما حذف طرح تعهد خدمت نیروی انسانی در آینده است، اما طرح باید در خدمت ارتقای آموزش باشد. 

وی گفت: دلیل ادغام وزارت بهداری و آموزش عالی این بود که فیلدی فراهم شود تا بتوانیم تبحر و مهارت دانشجویان را افزایش دهیم که از این ظرفیت استفاده نکردیم. باید در آموزش، فیلد طرح وجود داشته باشد تا دانشجویان به محیط بروند و با نحوه ارائه خدمات به بیماران آشنا شوند و مهارت های لازم را کسب کنند.

هاشمی تاکید کرد: همه باید به قانون تمکین کنیم و اگر جایی مشکل داریم لازم است با اصلاح آن کار را پیش ببریم.

وی با اشاره به سهمیه ۳۰ درصد بومی مناطق محروم خاطرنشان کرد: باید از سهمیه بومی حسن استفاده را داشته باشیم که قرار شد یکبار برای همیشه مشکلات نیروی انسانی در مناطق محروم را حل کنیم و باید اجرای این قانون را ادامه دهیم و اجازه ندهیم به آن خدشه ای وارد شود.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: تربیت نیروهای بومی بزرگترین ثروت درمان کشور است چون امسال ۶۰۰ نیروی انسانی بومی در مناطق محروم مستقر می شوند که باید سه برابر زمان تحصیل خود را در این مناطق بمانند، بنابراین، این ظرفیت بسیار خوبی برای کشور است.

در کمیسیون عالی تعهدات، معاون حقوقی و امور مجلس به عنوان رییس، مدیرکل حقوقی وزارت بهداشت به عنوان دبیر و معاونین آموزشی، بهداشت، درمان و توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت و مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت به عنوان عضو کمیسیون عضویت دارند. 

در این نشست، دکتر شهریاری رئیس کمیسیون، دکتر خاتمی، نایب رئیس اول، دکتر ادهمی و دکتر رنجبرزاده، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.