سه‌شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵

در غم دردانه های خلقت

رحلت پیامبر - مفدا اسفراین

به گزارش مف دا ، به چشم بر هم زدنی روز های حزن انگیز پایان ماه صفر رسید و زمزمه های غم آلود آسمانیان برای سفر ابدی دردانه های خلقت زمین، پیامبر بزرگواراسلام و سلاله ی پاکش امام حسن مجتبی (ع) و اما رضا (ع) به گوش عاشقان می رسد.

عجیب نیست که در سینه غصّه مهمان است     شب فراق شده؛ حرف حرف هجران است

به چشم‌هم‌زدنی این دو ماه هم رفت و             بهار گریه هم امشب رو به پایان است

 به گزارش مف دا ، به چشم بر هم زدنی روز های حزن انگیز پایان ماه صفر رسید و زمزمه های غم آلود آسمانیان برای سفر ابدی دردانه های خلقت زمین، پیامبر بزرگواراسلام  و سلاله ی پاکش امام حسن مجتبی (ع) و اما رضا (ع) به گوش عاشقان می رسد.

چگونه زمین تاب آورد آن هنگام که برای آخرین بار قدم های تو را حس می کرد ؟  از ناله های سوزناکش پیداست هزاران سال دیگر را هم این زمین تجربه کند باز هم قدم های مهربان تو برای او خاطره ای دیگری است،کاش من نیز زمین می شدم  و گرمای وجودت را در آن هنگام قدم بر نهادش می گذاشتی را  با عمق وجودم احساس مس کردم.

حالا پاییز غم ناک تر از همیشه است ، برگ های لرزان درختان پاییز آرام و بی صدا بی تاب تر از همیشه می ریزند و ناله سر می دهند.

ماه صفر که تنها ناله های رقیه و زینب(س) را با خود به همراه دارد با رحلت تو ای پیامبر مهربانی ها و فرزندانت به پایان می رسد و چه تنگ است این روزهایی که کوچه پس کوچه های مدینه با غربتی وصف ناپذیر فرسنگ ها از آسمانیان فاصله گرفته و تنها خاک آن شهر، دل خوش دارد به وجود دردانه های خلقت در نهان خود.

اما اینجا در مشرق زمین ، مشهد الرضا (ع) نیز ناله های سوزناک نقاره ها با نوایی از غم می نوازند ، گویی آنها هرگز خاطره ی جگر سوز شدن رضا را از یاد نمی برند .
چگونه است که کبوتر های آرام گرفته در رواقت بر خلاف روزهای آرام خود به هر سو پر می کشند و اینگونه بی تاب شده اند.
و باز هم این من مانده ام و چشمانی زل زده به بارگاه ملکوتی و گنبد زیبای تو و هزاران آه و افسوس برای ندیدن حتی ذره ای از خاک مدینه..

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.