چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۸

رئیس مرکز سنجش پزشکی وزارت بهداشت:

آزمون زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت(MHLE) فردا ۱۸ آذر برگزار می‌شود

آزمون زبان وزارت بهداشت

رئیس مرکز سنجش پزشکی وزارت بهداشت گفت: آزمون زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت(MHLE) فردا پنجشنبه ۱۸ آذرماه در تهران و برخی از شهرهای کشور برگزار می‌شود.

دکتر محمد حسین پورکاظمی، رئیس مرکز سنجش پزشکی وزارت بهداشت  در گفت وگوبا خبرنگار مفدا  محل‌های برگزاری این دوره از آزمون زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت را شهرهای تهران( غالبا دانشگاه علوم پزشکی ایران)، اصفهان، تبریز، شیراز و مشهد عنوان کرد.

رئیس مرکز سنجش پزشکی وزارت بهداشت اظهار داشت: سطح آزمون MHLE در حد آزمون تافل بوده و داوطلب در صورتی  که حداقل نیمی از کل نمره آزمون را کسب کند پذیرفته خواهد شد و پس از قبولی برای داوطلب گواهی صادر خواهد شد که تا ۲ سال (مانند آزمون تافل) اعتبار خواهد داشت.

پور کاظمی با بیان این که این آزمون طبق تقویم آزمون‌های علوم پزشکی وزارت بهداشت در زمان معین خود برگزار می‌شود‏، خاطرنشان کرد: آخرین آزمون زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت در تاریخ پنجشنبه ۲۹ مهرماه امسال برگزار شد.

رئیس مرکز سنجش پزشکی وزارت بهداشت در ادامه با بیان اینکه  آزمون زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت در هر سال معمولا شش دوره برگزار می شود، اظهار داشت: داوطلبان می‌توانند از طریق سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی www.sanjeshp.ir کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: نتایج نهایی آزمون زبان وزارت بهداشت (MHLE) یک هفته بعد از برگزاری آزمون از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام می‌شود.

پور کاظمی خاطرنشان کرد: آزمون MHLE یک آزمون ارزشیابی است که هر یک از دانشجویان علوم پزشکی که در نمره بالای ۵۰ به دست آورند مجاز به شرکت در دوره های phD  هستند.

به گفته پورکاظمی داوطلبانی که موفق به کسب نمره ۴۵ در این آزمون شوند نیز می‌توانند به صورت مشروط برای دوره PhD ثبت نام کنند.

گفتنی است، آزمون MHLE توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برگزار می‌شود و هدف این آزمون سنجش توانایی افراد در زمینه زبان انگلیسی است.این آزمون مخصوص افرادی است که قصد ادامه  تحصیل در دوره‌های دکتری تخصصی داخل و اعزام به خارج از کشور را دارند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.