سه‌شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۰

توسط کانون هلال احمر صورت گرفت؛

آموزش در برابر زلزله به دانش آموزان توسط دانشجویان علوم پزشکی هرمزگان

مانور زلزله

کانون هلال احمر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با حضور در مدارس ابتدایی و اول متوسطه بندرعباس، دانش آموزان رادر برابر حوادث غیر مترقبه آموزش دادند.

به گزارش مفدا هرمزگان، دبیر "کانون هلال احمر" دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در گفتگو با خبرنگار مفدا گفت: در این طرح که با همکاری سازمان هلال احمر هرمزگان انجام شد، اعضای "کانون هلال احمر" دانشگاه با حضور در مدارس این شهرستان، دانش آموزان را در مواقع اضطراری با آموزش های لازم و اضطراری آماده کردند.

"صبا رحیمی فر" اضافه کرد: یکی از اهداف کانون ارائه آموزش های همگانی به مردم به خصوص دانش آموزان در برابر حوادثی همچون زلزله، سیل و... است.

وی با اشاره به استقبال از این طرح کانون هلال احمر خاطرنشان کرد: آموزش پناهگیری و خروج اضطراری، کمک های اولیه، اجرای مانور زلزله و همچنین آشنایی با کارکرد سگ های تجسس در موقع حوادث بود.

دبیر کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان یادآور شد: آموزش های اولیه و ضروری نقش مهمی در کاهش صدمات ناشی در برابر بلایای طبیعی است.

گفتنی است؛ موزه عکسی هم در چادر هلال احمر برپاشد و دانش آموزان از این موزه عکس با موزه هلال احمر بازدید کردند، در حاشیه این طرح برنامه های جنبی همراه با مسابقات برای دانش آموزان نیز برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.