چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۸

شهدا را با چشم دل ببینیم نه با چشم سر

بزرگداشت شهید گمنام بوشهر

یکی از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس گفت: حرف از شهدا در کشور زیاد زده می شود اما خیلی ها شهید را با چشم سر می بنند در حالی که شهید را با چشم دل باید دید.

 سردار عبدالفتاح اهوازیان در مراسم بزرگداشت شهید گمنام در پردیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: شهدای دانشجو کاری کرده‌اند کارستان که با توجه به بصیرتشان آثار فراوانی  داشته‌اند به عنوان مثال یک شهید دانشجو داشتیم به نام شهید سید حسین علم الهدی که یک دانشجوی رزمنده ای بود که در دوران دفاع مقدس تنها 100 روز زنده بود ولی امروز یادمان آن شهید، شلوغترین یادمان جمهوری اسلامی است وشش میلیون زایر دارد و هرسال از 60 کشور جهان برای دیدن مزار این شهید به ایران می آیند.

وی بیان داشت: در دوران دفاع مقدس، ارتش و سپاه قوی نداشتیم که از ما دفاع کند اما بچه های با بصیرت وارد کارزار شدند و شهدای دانشجو مایه افتخار ما شدند و به تنهایی میلیونها جوان را شیفته خود کردند.

اهوازیان گفت: این شهدا و جوانان را باید با چشم دل دید نه با چشم سر و اینها  همانهایی هستند که در ام الرصاص با دستان بسته زنده به گور شدند ولی پیروز برگشتند و اینقدر خون بچه های ما پاک بود که صدام به سربازان خود مرخصی داد و گفت پیروز شدیم. اما ما پس از کربلای4، عملیات کربلای پنج را طوری طراحی کردیم که 37 هزار عراقی را یا کشتیم و یا اسیر کردیم.

وی افزود: چرا عده ای در مملکت امروز که اوضاع بهتراست می گویند ما شما را لازم نداریم و احتیاج به ارتش و سپاه و بسیج نداریم؛ مگر جوانان ما را نمی بینند که چگونه دارند از انقلاب دفاع می‌کنند، مگر نه اینکه قرآن می‌گوید باید آماده باشید چون در معرض خطر هستید. 

  اهوازیان گفت: اگر هشت سال دفاع مقدس نبود جمهوری اسلامی در سال 59 از بین می رفت ولی به برکت خون شهدا و دفاع مقدس ما ثابت قدم شده‌ایم.

وی اضافه کرد: شهید گمنام همانند آمپولی است که وقتی به پیکره معنوی اجتماع تزریق می شود همه به هوش می شوند و شهدای گمنام در برهه‌هایی از زمان وارد کشور می‌شوند تا بگویند ما با دستان بسته اما پیروز آمدیم و مواظب باشید دشمن شما را فریب ندهد.

اهوازیان گفت: الان پنج سال و 10 ماه است که با داعش وارد جنگ شده‌ایم و چه شبهایی که شما بوشهریها درخواب بودید و این وهابی‌های عربستان، آسمان را در اختیار اسرائیل می گذاشتند تا جنگنده‌هایشان بیایند و نیروگاه اتمی را بزنند اما آقایان خودشان می دانند اگر پیش مرگی این بچه ها نبود حیثیت ما از بین می رفت پس نباید بگویید که شما را لازم نداریم.

این یادگار هشت سال دفاع مقدس افزود: نادر مهدوی آن روز مالک اشتر امام خمینی شد و آمریکا را به زانو در آورد؛ چرا مجسمه نادر را نمی سازند و درس او را در کتابها چاپ نمی‌کنند تا بچه هایمان یاد بگیرند و مقاومت کنند؛ بچه‌های دلاور ما، وقتی آمریکایی‌ها را دستگیرکردند آنها از ترس به گریه افتادند، ما این قدرت و عزت را داریم.

 وی گفت: برادرهای رزمنده ما یار هستند، بار نیستند. می گویند اینها برای پول می روند جبهه؛ کدام پول؟ می‌گویند شما چون بدهی دارید می‌روید در سوریه می‌جنگید؛ چه کسی به ما وام می دهد؟ مگر ما برای شما به جز عزت و اقتدار چه آورده‌ایم؟

وی بیان داشت: یکصد و 16 کشور به داعش کمک می کنند زمانی که ما وارد شدیم 90 درصد کشور دست داعش بود ولی امروز کمتر از 20 درصد دست داعش است. نه در موصل و حلب و نه در جبال شرقی لبنان جایی در محاصره داعش نداریم و همه در محاصره ما قرار دارد.

اهوازیان گفت: امروز مفتخر هستیم به برکت شهدا و سید علی، جنگنده های مصر در کنار سوریه با داعش می جنگند به این می گویند مذاکره. این عزت را خون شهدا برای ما آورده‌اند خورشید بیداری اسلامی طلوع کرده، نکند دیگران صدای ما را بشنوند ولی ما دچار روزمرگی شویم و ولایت را تنها بگذاریم.

در ابتدای این مراسم قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تلاش می شود با حضور  شهید گمنام در این دانشگاه، نسبت به وظایف خود در مقابل شهیدان عمل کنیم.

دکتر حیدر عزیزنژاد افزود: حضور شهدای گمنام در دانشگاهها و سایر مجامع دیگر به ما یادآوری می کند که در ادامه راه آنان، برای حفظ نظام و انقلاب باید گام برداشت.

وی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در دوران دفاع مقدس هشت شهید،       35 آزاده، 250 جانباز و هزار رزمنده تقدیم کرده و این بیانگر تعهد دانشگاهیان نسبت به نظام و انقلاب است.

عزیزنژاد افزود: حضور پرشور دانشگاهیان در دوران دفاع مقدس نشان دهنده این است که دانشگاهیان اهل جهاد و شهادت هستند و امروز نیز در مسیر آرمانهای انقلاب پیش می روند و لحظه ای از مسیر خود منحرف نمی شوند.

مراسم بزرگداشت شهید گمنام در هفتمین روز از تدفین این شهید در پردیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و با حضور سردار اهوازیان و مداحی حاج محمد رضا بذری از تهران و با حضور دانشجویان و اقشار مختلف مردم برگزار شد. 

 انتهای پیام/ س / ر 2050

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.