چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۲

با حضور ریاست ، معاونت فرهنگی و دانشجویان دانشکده علوم پزشکی آبادان

برگزاری جشن روز دانشجو

عکس سخنرانی

جشن روز دانشجو در تاریخ ۱۶ آذرماه ۹۵ در تالار خلیج فارس با حضور ریاست دانشگاه علوم پزشکی و معاونت فرهنگی دانشگاه برگزار شد.

جشن روز دانشجو دیشب باحضور مسئولین دانشگاهی، پرسنل و جمع کثیری از دانشجویان برگزار شد . قبل از شروع جشن یاد و خاطره یکی دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی آبادان مرحوم اکبر زمانی که در تابستان گذشته به علت سانحه تصادف درگذشت، گرامی داشته شد.

شروع جشن با تلاوت چندی از آیات قران کریم و نواختن سرود ملی آغاز شد.ادامه جشن با پخش کلیپ بیانات معظم رهبری همراه بود. در این کلیپ سخنان مقام معظم  با این مضمون که  " دانشجو باید مومن و مسلمان و هوشیار به کشور باشد و نقشه های طراحی شده توسط دشمن را بداند، هرچند این نقشه ها نهایتا به شکست می انجامد اما دانشجو باید ریشه ها و مبانی و منطقی انقلاب رابشناسد، نسل جوان دانشجو باید در اجرای های کشور پیشرو باشد.کلاس درس و دانشگاه فضای امیدواری باشد "

اجرای جشن که توسط دانشجوی نمونه دانشگاه علوم پزشکی مینا باغبانی  انجام می شد، با دعوت از معاونت فرهنگی دانشگاه دکتر عابدین حسینی ادامه پیدا کرد. ایشان در ابتدای صحبت های خود ضمن تبریک روز دانشجو، با تاکید بر صحبت های مقام معظم رهبری از دانشجویان خواست که مسیر و هدف خود را با نشاط و امید طی کنند تا بتوانند به لطف پرودگار متعال پله های ترقی و پیشرفت بپیمایند. در نهایت برای تمامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی آبادان آرزوی موفقیت کرد.

همچنین در ادامه از دکتر علیرضا آموزنده ریاست دانشگاه علوم پزشکی آبادان دعوت شدنو به سخنرانی پرداختند. دکتر آموزنده در سخنرانی خود ضمن اشاره به فرمایشات رهبری گفت که سیاست رهبری از تمام مسئولین پیشی دارد و این فوق العاده است.همچنین دکتر آموزنده گفت که یکی از ویژگی های بارز فرمایشات رهبری امید بود. در ادامه صحبت های خویش شناخت جایگاه دانشجو و دانشگاه از اهمیت بالایی دارد. همچنین گفت که یکی از ویژگی های دانشجویان ما این است که قالب های منطقی که ظاهرا مستقل هستند را می شکند. همچنین  با اشاره به این که جایگاه دانشجو در حال تخریب است ، این سوال را مطرح کرد که چرا نگاه به دانشجو در جامعه تغییر کرده است و تواضع کافی و لازم در مقابل دانشجو وجود ندارد.همچنین وی دوران دانشجویی را دوران طلایی عمر آدمی توصیف کرد و گفت که دانشجویان باید جرات سوال و پرسش را داشته باشند تا بتواند از این لحظات نهایت استفاده را ببرد.

در ادامه از دکتر حسینی بخاطر پذیرش مسئولیت معاونت فرهنگی تشکر کرد و از ایشان خواست که دانشجویان را در زمینه خلاقیت و شکوفایی و انجام کارهای علمی کمک کند.

دکتر آموزنده با افتخار به دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی آبادان، از آن ها خواست که از روزمرگی خارج شوند و بهترین روز را برای اجرای این مهم روز دانشجو خواند. همچنیندر پایان صحبت های خود موفقیت و بهروزی را برای دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی آبادان آرزو کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.