چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۹

تقدیر از فعالین فرهنگی و دانشجویان نمونه دانشگاهی در گرامیداشت روز دانشجو

روز دانشجو

مراسم گرامیداشت روز دانشجو روز سه شنبه 16 آذر در آمفی تئاتر مرکزی دانشگاه برگزار گردید.

به گزارش مفدا ،در این برنامه دکترحمیدرضا گیلاسی معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه با بیان وقایع و اتفاقات سیاسی سال 1332 این روز را به دانشجویان تبریک گفت .

ایشان در ادامه  دانش اندوزی و ارتقا مرتبه علمی ،همچنین آمادگی جهت کسب خدمت همراه با کسب تعهد ،اخلاق و ایمان را از ویژگی های دانشجوی خوب  برشمرد .

 وی تصریح کرد؛ مهمترین ویژگی یک دانشجو بصیرت سیاسی است تا در مواقع ضروری مسیرها را تشخیص دهد و تاثیرگذار باشد.اگر دانشجویان در 16 آذر 32 حضور یافتند به داشتن این ویژگی مهم بود.

در ادامه، دکتر اعرابی رییس دانشگاه یاد و خاطره شهدای دانشجوی 16 آذر را را گرامی داشته وبازخوانی وقایع  این روز را یادآور جنبش دانشجویی ،شان و رسالت دانشجو برشمردند.

وی همچنین افزود ،جنبش دانشجویی جریان فعال و پرانرژی است که اگر خوب جریان یابد در پیشرفت جامعه موثر خواهد بود و اگر خوب بروز نکند  باعث دلمردگی فضای دانشگاه خواهد شد.

ایشان همچنین مطالبه گری و آرمان خواهی را جز وظایف ذاتی هر دانشجو دانستند و از دانشجویان خواستند در عین مطالبه گری و پرسش خواهی موجب تضییع حقوق دیگران نشوند.

وی همچنین با  اشاره به همزمان شدن 16 اذر با سی امین سالگر د تاسیس دانشگاه از دانشجویان به عنوان مسئولین آینده دانشگاهی خواستند راهکارها وپیشنهادات خود را برای ارتقا دانشگاه ارائه دهند.

تقدیر از دانشجویان نمونه دانشگاهی در بیست و چهارمین جشنواره دانشحوی نمونه و تقدیر ار فعالین فرهنگی ،اجرای برنامه های شاد ،از دیگر برنامه های  جشن گرامیداشت روز 16 آذر بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.