یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۷

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

پیشتازی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در حوزه تصویربرداری مولکولی پیش‌بالینی کشور

پیشتازی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در حوزه تصویربرداری مولکولی پیش‌بالینی کشور

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با نصب و راه‌اندازی دومین دستگاه تصویربرداری مولکولی پت حیوانی و تصویربرداری فلورسنت کشور، دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در زمینه آزمایش‌های پیش‌بالینی پیشتاز شده است.

به گزارش مفدا بوشهر "دکتر سعید کشمیری" در حاشیه بازدید از دومین دستگاه تصویربرداری مولکولی پت حیوانی کشور در مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای خلیج‌فارس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اهمیت این سیستم پیشرفته در مطالعه فرایندهای سلولی و مولکولی مربوط به بیماری در حیوانات زنده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به‌دقت بالای این دستگاه کاربردی در حوزه تحقیقات پیش‌بالینی در کشور گفت: با راه‌اندازی این دستگاه گام مؤثری در فراهم‌سازی بستر مناسب جهت همکاری پژوهشگران علاقه‌مند برداشته‌شده است.

به نقل از وبدا، وی تصریح کرد: با کاربردی شدن روش‌های تصویربرداری مولکولی، گام‌های اساسی برای درمان بیماران نیازمند ارائه خواهد شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر با تقدیر از زحمات پروفسور اسدی در راه‌اندازی دومین دستگاه تصویربرداری مولکولی حیوانی در کشور گفت: تلاش‌های مثال‌زدنی پرفسور اسدی و همکاران ایشان در مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای خلیج‌فارس درخور تقدیر ویژه است.

کشمیری خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از حضور گسترده دانشمندان، محققان، پژوهشگران، اساتید و دانشجویان کشور و خارج از کشور به‌منظور همکاری و مشارکت در طرح‌های پژوهشی و انجام آزمایش‌های پیش‌بالینی به شکل ویژه‌ای استقبال می‌کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.