چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۳

مدیر دفتر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد خبر داد؛

تکمیل سامانه جامع پژوهش و فناوری تا پایان سال

پژوهش

مدیر دفتر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی درباره سامانه جامع پژوهش و فناوری دانشگاه اظهار کرد: این سامانه شامل ۲۰ زیرسامانه است که لینک این سامانه‌ها به یکدیگر زمان‌بر است. تاکنون در ۱۰ استان به صورت آزمایشی این کار انجام شده و تلاش داریم تا پایان سال ۹۵ سامانه را وارد چرخه کار کنیم.

دکتر داوود ثمری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در خصوص تعاملات دانشگاه آزاد با سازمان حفاظت محیط زیست، اظهار کرد: با توجه به اینکه بحث‌های زیست‌ محیطی یکی از معضلات کشور بود تفاهم‌نامه‌ای را با سازمان حفاظت محیط زیست به امضا رساندیم.

مدیر دفتر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی افزود: بر اساس این تفاهم‌نامه، در دو حوزه فعالیت می‌کنیم که یکی از این حوزه‌ها مربوط به فناوری‌های قابل تبدیل شدن به محصولی است که در بخش محیط زیست و مبارزه با آلودگی قابلیت بهره‌برداری را داشته باشند.

وی ادامه داد: همچنین بر اساس تقاضای سازمان حفاظت محیط زیست، طرح‌های کلان پژوهشی در سطح ملی به واحدهای دانشگاهی ارجاع شده است که در حال حاضر پروپزال طرح مبارزه با پدیده گردوغبار و ریزگردها آماده شده است.

ثمری با بیان اینکه حدود ۱۴ مرکز رشد دانشگاه آزاد در حوزه محیط زیست و فعالیت‌های مربوط به منابع طبیعی کار می‌کنند،‌ افزود: وظایف این مراکز توسعه فناوری‌های مربوط به حوزه محیط زیست است که تجاری سازی این فعالیت‌ها و عرضه آن به بازار در دستور کار قرار دارد.

مدیر دفتر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دبیرخانه کارگروه مشترک در سازمان حفاظت محیط زیست قرار دارد،گفت: برای تعریف و گسترش فعالیت‌های مشترک، منتظر برگزاری جلسه این کارگروه طی روزهای آینده هستیم که در صورت تشکیل، فعالیت‌های مشترکی در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: به غیر از دو حوزه‌ای که هم‌اکنون در آن فعالیت می‌کنیم،‌ پروژه‌هایی را در زمینه‌های دیگر در حوزه محیط زیست طبیعی و انسانی تعریف خواهیم کرد.

مدیر دفتر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص سامانه جامع پژوهش و فناوری نیز اظهار کرد: این سامانه شامل ۲۰ زیرسامانه است که لینک این سامانه‌ها به یکدیگر زمانبر بوده است. تاکنون در ۱۰ استان به صورت آزمایشی تست کردیم و تلاش داریم تا پایان سال ۹۵ سامانه را وارد چرخه کار کنیم.

وی افزود: پس از تکمیل این سامانه تمام فعالیت‌های پژوهشی دانشگاه و ارتقای اعضای هیات‌ علمی و تولیدات علمی تحت این سامانه انجام خواهد شد. همچنین نرم افزار سرقت علمی و پایان نامه ها و کدینگ پایان نامه‌ها نیز به سامانه اصلی وصل خواهد شد.

ثمری همچنین به محصولات نانو دانشگاه آزاد اشاره کرد و با بیان اینکه بسیاری از محصولات به بازار عرضه شده است و از لحاظ کیفیت وضعیت قابل قبولی را داریم، گفت: باید فرهنگ استفاده از محصولات تولید داخل نهادینه شود و مصرف‌کنندگان خرید این محصولات را در اولویت خود قرار دهند و همچنین دانشگاه آزاد نیز از نظر تعاملات فناوری برای خرید و فروش این محصولات نیز اهتمام ورزد زیرا با اهداف فاصله زیادی داریم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.