چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۵

دوربین های امنیتی پزشک می شوند

دوربین

یک استارت اپ انگلیسی قصد دارد دوربین های امنیتی را به وسیله ای برای کنترل وضعیت بیماران قلبی تبدیل کند.


به گزارش مفدا،در حال حاضر ساده ترین روش برای کنترل علائم حیاتی فرد دستگاه ضربان سنج اوکسیمتر است. این دستگاه ها بسیار دقیق هستند و استفاده از آن نیز ساده است اما بیمار باید همیشه آن را در انگشت خود نگهدارد. این درحالی است که استارت اپ جدید Oxehealth راه حل جدید و بهتری برای این مشکل دارد.

این استارت اپ هم از همین تکنیک استفاده می کند، با این تفاوت که هر دوربین دیجیتال مدرنی را به یک دستگاه کنترل تبدیل می کند. به این ترتیب کنترل بیماران در بیمارستان ها، ایستگاه های پلیس، بیمارستان های روانی و حتی در خانه راحت تر خواهد بود.
این استارت اپ به قدری دقیق خواهد بود که حتی وقتی دوربین در یک گوشه و بیمار در گوشه دیگر اتاق است، قابلیت ردیابی تغییر رنگ پوست را دارد و می تواند ضربان قلب را به درستی بخواند. همچنین می تواند با بررسی حرکات سینه بیمار، روند تنفس او را نیز کنترل کند.
به بیان علمی Oxehealth از تصاویر کامپیوتری، ماشین های یادگیری و پردازش علائم برای تخمین وضعیت بیمار استفاده می کند. به گفته هیو لوید جاکس مدیر عامل ارشد این استارت اپ امتیاز الگوریتم این برنامه نیز ثبت شده است.

Oxehealth تمایلی ندارد وارد بخش سخت افزاری شود و فقط بستر نرم افزاری آن را فراهم می کند. به این ترتیب می توان هردوربین مداربسته را براحتی به دوربین Oxehealth تبدیل کرد.

به گزارش مهر، این استارت اپ مزایای فراوانی دارد. به عنوان مثال افراد سالمندی که به تنهایی زندگی می کنند با استفاده از این دستگاه می توانند راحت تر زندگی کنند و عمر طولانی تری داشته باشند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.