چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۷

بیانیه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کردستان به مناسبت روز دانشجو

روز دانشجو

به مناسبت گرامیداشت ۱۶ آذر روز دانشجو‏، دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کردستان بیانیه‌ای صادر کردند.

به گزارش مفدا‏‎‏، دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کردستان به مناسبت گرامیداشت روز دانشجو بیانیه‌ای صادر کردند که متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم  الله الرحمن الرحیم

ای اهل ایمان هر گاه با تهاجم و تعرض کافران در میدان جنگ روبرو شدید ، مبادا از بیم آنها پشت (به دشمن) کرده و از جنگ بگریزید . (سوره انفال – آیه ی ۱۵)

 ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ روز مقاومت تاریخی و روز دانشجو، نماد روحیه خروشان جنبش دانشجویی، تجلی بصیرت ، مظهر ایثار و استقلال و آزادی است. شاید آن روز که سنگ‌فرش‌های دانشکده فنی دانشگاه تهران با نثار خون مطهر شهیدانی همچون شریعت رضوی و قندچی و بزرگ‌نیا رنگین شد، سردمداران استکبار جهانی و در رأس آن آمریکای جنایتکار، گمان نمی‌کردند که این روز، نقطه آغازین جنبشی خواهد بود که از درون آن چمران‌ها، علم‌الهدی‌ها، باکری‌ها وهزاران شهید گلگون کفن دیگر به پا خواهند خواست و هیمنه پوشالین امپراطوری های شرق و غرب را در هم خواهند شکست .

در چنین روزی رژیم منحوس پهلوی سه تن از بهترین دانشجویان کشور را به دلیل اعتراض به ورود نیکسون،معاون رئیس جمهور وقت  آمریکا که از طراحان و دست اندکاران اصلی کودتای ننگین  ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲بود  به شهادت رسانید.

 آری ، آن سه یار دبستانی از بیشمار دانشجویانی بودند که بر حسب وظیفه و به منظور آگاهی بخشی به مردم میهنشان علیه استبداد ستمشاهی  و استکبار جهانی به پا خواستند  و به درجه رفیع شهادت نائل شدند .

دانشجوی آگاه امروز نیز باید فرزند زمان خویشتن باشد و بدون متاثر شدن از بوق‌ و کرنای تبلیغاتی بیگانگان و فضای کاذب مجازی ، به تحلیل عمیق شرایط روز ، موانع پیشرفت کشور و تحقق عدالت در جامعه بپردازد . در این راستا کشف علت‌های حقیقی مسائل و کمک به حل چالش‌ها و موانع پیش رو از دیگر وظایف جنبش دانشجویی امروز کشور بشمار می رود.

دانشجوی انقلابی و مسلمان امروز نیز همچنان درصف اول انقلاب ایستاده و پیشتاز مبارزه با استکبار و امپریالیسم است. دانشجویان پیرو خط امام و رهبری با حفظ روحیه جهادی که از ابتدای انقلاب در راستای حفظ دستاوردها و ارزشهای انقلاب و استقلال کشور داشته اند به پیش خواهند رفت . ۱۶ آذر ماه روز بزرگ و فراموش نشدنی در تاریخ مبارزات ملت قهرمان و شهیدپرور ایران اسلامی است که درآن دانشجویان به عنوان عناصر دغدغه مند و بیدارجامعه، درمحکومیت استکبار ، استعمار و استثمار به پاخواستند و با نثار خون پاک خویش سند دیگری بر توحش و جنایت پیشگی آمریکای جنایتکار و ایادی آن در تاریخ پرفراز و نشیب این مرز و بوم به ثبت رساندند.

اگر درآن روز دانشجویان قهرمان برای حفظ استقلال ، عزت و سرمایه های ملی این مرز و بوم جان خویش را فدا کردند ، ما دانشجویان نیز ، امروز باید در حفظ استقلال فکری ، علمی و فرهنگی کشورمان ، در جهت پافشاری بر اصول و عقاید راستین اسلام ناب محمدی (ص) گام برداریم.

امروزه شاهد آنیم که سازمان های بین المللی حقوق بشری ، با بی خاصیتی تمام  ، دست آویزسیاست های  استکباری چند قلدر ظالم و تبدیل به حیات خلوت آنان شده اند.

ما دانشجویان انقلابی ضمن محکوم نمودن دسیسه ها و جنایات امپریالیسم آمریکا علیه تمامی ملت های آزاده جهان بویژه ملت مسلمان ایران ، اعلام می نمائیم خدعه و نیرنگ آنان را در جریان مذاکرات هسته ای و برجام نقش بر آب خواهیم نمود و در سایه رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) از حقوق هسته ای خود دفاع خواهیم نمود و از دولتمردان کشور میخواهیم که با درایت و تدبیر ، پاسخ شایسته و متقابل ، را به مکاید شیطانی آمریکای جهانخوار بدهند .

ما دانشجویان ، نقشه های شوم نظام سلطه در ممالک اسلامی از جمله : جنگ نیابتی و حملات چند سال گذشته  حکومت حقیر آل سعود با همکاری همپیمانان حقیرتر منطقه ای آنان ، که با اشاره و میدان داری آمریکا و رژیم اشغالگر قدس  با ظلم به مردم مظلوم خاور میانه بویژه : یمن ، سوریه ، عراق و افغانستان که  موجب ریخته شدن خون هزاران انسان بی گناه و بی  دفاع گشته است  را محکوم می‌کنیم.

در پایان ما دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کردستان ضمن لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب، اعلام می‌داریم ، ادامه دهنده راه شهیدان خواهیم بود و با فریاد «هیهات من‌الذله» به دشمنان اسلام ثابت می‌کنیم از مواجه شدن با آنان هراسی نداریم و همچنان با بصیرت ، جهاد علمی و با استفاده از تمام پتانسیل ها در سنگر دانایی ، حضوری فعال داشته و در راه حفظ استقلال کشور و تعالی ایران اسلامی  ، جهاد کبیر خواهیم نمود. لذا ، همواره از همه گروه ها ، جریان های سیاسی و نیروهای دلسوز انقلاب می خواهیم که با پیروی از منویات مقام عظمای ولایت ، وحدت ، همدلی و حفظ منافع ملی ، کشور عزیزمان را از شرایط حساس عبور دهند .

                                                          والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

                                                        دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کردستان

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.