چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۴

روزی برای دانشجو

روز دانشجو عکس

هر سال در آستانه روز 16 آذر، جنب و جوشی شاد فضای دانشگاه را پُر می کند و دانشجویان را برای خلق یک روز به یاد ماندنی به تکاپو وامی دارد. 16 آذر، روز دانشجو! امسال هم این روز که ریشه تاریخی آن با سرخی خون سه دانشجوی آزادی خواه بر ایوان دانشگاه ثبت شد؛ در دانشگاه علوم پزشکی قزوین با شور و شوق دانشجویان، گرامی داشته شد.

هر سال در آستانه روز 16 آذر، جنب و جوشی شاد فضای دانشگاه را پُر می کند و دانشجویان را برای خلق یک روز به یاد ماندنی به تکاپو وامی دارد. 16 آذر، روز دانشجو!

امسال هم این روز که ریشه تاریخی آن با سرخی خون سه دانشجوی آزادی خواه بر ایوان دانشگاه ثبت شد؛ در دانشگاه علوم پزشکی قزوین با شور و شوق دانشجویان، گرامی داشته شد.

عصر روز دوشنبه 15 آذر 1395 سالن اجتماعات شهید بابایی دانشگاه شاهد حضور چشمگیر دانشجویان رشته های مختلف بود تا مراسم بزرگداشت روز دانشجو را برگزار کنند.

مراسم با تلاوت آیاتی از قرآن کریم و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی آغاز شد و سپس دکتر منوچهر مهرام، رییس دانشگاه، در میان تشویق دانشجویان، پشت تریبون ویژه سخنران قرار گرفت و با سلامی خودمانی، سخنان کوتاه خود را آغاز کرد.

رییس دانشگاه از حضور در جمع انرژی بخش دانشجویان اظهار خُرسندی کرد و به دکتر کام فیروزی، سخنران مدعو مراسم، خوش آمد گفت.

تبریک روز دانشجو و آرزوی سلامتی و توفیق برای دانشجویان، بخش دیگر سخنرانی رییس دانشگاه بود، اما دکتر مهرام توصیه ای مهم هم برای دانشجویان داشت؛ اینکه در زمینه های علمی، اخلاقی و سیاسی فعال باشند، بدون اینکه دانشگاه به محل تاخت و تاز جناح های سیاسی تبدیل شود.

رییس دانشگاه سخنان خود را با درخواست از دانشجویان پایان برد و خواست تا دانشجویان ایده پردازی کنند و با خط دهی و شیوه های نوآورانه و همکاری فکری به یاری مدیریت دانشگاه بیایند.

تأکید رییس دانشگاه بود که دانشجویان تحلیل منطقی و پخته را یاد بگیرند و خود را بجای رییس دانشگاه و یا رییس دانشکده ها فرض کنند و بنویسند که اگر بجای آنان بودند، برای پیشبرد دانشگاه چه می کردند؟

دانشجویان با تشویق های پی در پی خود رییس دانشگاه را همراهی کردند و نشان دادند که از سخنان ایشان و پیشنهاد هایش راضی هستند.

در ادامه، متن کوتاهی توسط یکی از دانشجویان قرائت شد و سپس نماهنگ سه قطره خون با مرور تاریخ روز دانشجو پخش شد که مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت.

 موسیقی زنده، نمایش و مسابقه از دیگر برنامه های این مراسم بود که با ابتکار دانشجویان از شیوه نوینی برای اجرا برخوردار بود.

سخنرانی دکتر کام فیروزی و پاسخ به پرسش های دانشجویان، بخش اصلی این مراسم بود.

دکتر محمد علی کام فیروزی، عضو حقوقدان خانه نشریات وزارت بهداشت، ابتدا مختصری در باب وضعیت دانشگاه های ایران از منظر سیاسی، حقوقی، فرهنگی و ساختاری، توضیحاتی داد و سپس به پرسش های مختلف دانشجویان پاسخ گفت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.