چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۴

دیدار صمیمانه رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با دانشجویان

mums5917

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مناسبت ۱۶ آذر؛ روز دانشجو از سلف پردیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد بازدید و به گفتگوی صمیمانه با دانشجویان پرداخت.

به گزارش مفدا -مشهد، ساعت ۱۳:۳۰ ظهر روز ۱۶ آذر ماه سال ۱۳۹۵  است و پردیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد مملو از دانشجویانی است که به مناسبت روز دانشجو  و حضور رییس دانشگاه در سلف پردیس دانشگاه فضایی با نشاط را در کنار یکدیگر ایجاد کرده اند.

دقایقی نمی گذرد که رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد؛ دکتر مصطفی مهرابی بهار به همراه حجت الاسلام دکتر ابراهیمی معاون فرهنگی و دانشجویی، دکتر دارابی معاون آموزشی و آقای صالح مقدم مدیر دانشجویی به جمع دانشجویان می پیوندند.

دکتر مهرابی بهار در ابتدای بازدید خود از سلف پردیس دانشگاه به قسمت خواهران رفته و با دانشجویان دختر دانشگاه در سر میز غذاخوری به گفتگوی صمیمانه پرداخت و با اهدای گل و نشان نمادین روز دانشجو این روز را به دانشجویان تبریک میگوید.

در ادامه رییس دانشگاه با همراهی دکتر دارابی؛ معاون آموزشی دانشگاه و  حجت الاسلام ابراهیمی با حضور در  سلف پسران پردیس دانشگاه این روز را به دانشجویان  تبریک می گوید.

323.jpg - 57.94 کیلو بایت

در ادامه حجت الاسلام ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار وب دا؛ ضمن تبریک روز دانشجو گفت: ۱۶ آذر روز عزت و مبارزه با ظلم و استکبار و استبداد است و امروز دانشگاههای کشور از لحاظ علمی در شرایطی قرار دارند که می توان با اطمینان گفت،با تلاش و همت، آینده روشنی را برای کشور اسلامی رقم می زنند.

معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ،نقش دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی در رشد کشور را بسیار مهم دانست و ابراز داشت: سلامت،بهداشت و درمان کشور  و رفع درد مردم دردمند به دست دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور است و امیدواریم اخلاق پزشکی بخوبی در کشور و نظام بهداشت و درمان حاکم شود.

حجت الاسلام ابراهیمی در ادامه بیان داشت: امروز در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برنامه های بسیار متنوعی به مناسبت روز دانشجو در حال برگزاری است که یکی از این برنامه ها حضور صمیمانه ریاست دانشگاه جهت تبریک روز دانشجو به دانشجویان است.

در ادامه دکتر دارابی؛ معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفتگویی صمیمانه با خبرنگار واحد خبر وب دا؛ ضمن بزرگداشت روز دانشجو به سه شهید دانشکده فنی دانشگاه تهران اشاره کرد و گفت: این سه دانشجو در مسیر آرمان خواهی مردم بزرگ ایران جان خود را فدا کردند.

وی ادامه داد: این اتفاق نویدی بود برای انقلاب اسلامی ایران و به همین دلیل بعد از انقلاب این روز در میان مردم و دانشجویان کشور با عنوان روز دانشجو شناخته می شود.

 معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان داشت: به مناسبت این روز در دانشگاه ها جنب جوش بسیار زیادی دیده می شود، از سخنرانی های متعدد گروه های سیاسی مختلف تا فعالیت های دانشجویی که یکی از این برنامه ها حضور هیات رییسه دانشگاه در جمع دانشجویان و  استفاده از همان غذایی است که دانشجویان عزیر استفاده می کنند.

دکتر دارابی در پاسخ به این سئوال که کیفیت غذا را چگونه ارزیابی می کند گفت: من به این غذا نمره ۲۰ را می دهم زیرا علاوه بر کیفیت و کمیت غذا، سرو سالاد سبزیجات، نوشیدنی و میوه همراه با غذا موجب سلامت بیشتر دانشجویان می شود.

وی به برخی خاطرات دوران دانشجویی خود اشاره کرد و بیان داشت: من دانشجوی سال ۵۶ هستم و در آن دوران شرایط دانشجویی بسیار سخت بود به نحوی که در همان ابتدا به همراه دوست خود دکتر هاشمی وزیر بهداشت فعالیت دانشجویی خود را از نمازخانه دانشگاه آغاز کردیم.

وی انقلاب را ثمره رهبری و اهداف امام(ره) دانست و بیان داشت: دانشجو همیشه زنده و پویا است و باید بتواند چشم و گوش بینای مردم باشد و در مناسبت های مختلف آن چه را به نظرش می رسد به گوش مسئولان برساند زیرا جامعه سالم در سایه دانشجویان پویا شکل می گیرد.

در پایان دکتر صالح مقدم؛ مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن تبریک روز دانشجو به دانشجویان گفت: ۱۶ آذر روز خاطره های دانشجویی دانشگاه های کشور است روزی که قیام و آزادی خواهی دانشجویی همراه با عدالت خواهی رمینه را برای فعالیت اجتماعی و سیاسی دانشجویان فراهم کرد.

صالح مقدم به امکانات رفاهی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اشاره کرد و گفت: در سه بخش تغذیه ای، رفاه و وام های تحصیلی و اسکان و خوابگاهی به دانشجویان امکانات لازم ارائه می شود.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد متذکر شد: در حوزه تغذیه ای از سال گذشته شاهد رونق کمی و کیفی خدمات تغذیه ای هستیم و در دو محل پردیس دانشگاه و سلف مرکزی در خیابان دانشگاه روزانه به بیش از شش هزار نفر از دانشجویان دانشگاه غذای گرم ناهار و شام ارائه می شود.

وی ادامه داد: در وعده صبحانه و ناهار و شام سه منوی غذایی به دانشجویان ارائه می شود و این در حالی است که این اتفاق با قیمت مناسب مصوب وزارت خانه و به صورت ثابت ارائه می شود.

صالح مقدم ادامه داد: نظر سنجی ها نشان می دهد درصد رضایت دانشجویان از کیفیت و کمیت ارائه خدمات افزایش بسیار خوبی داشته و ما چند ماهی است که به همت مسئولان دانشگاه توانسته ایم وعده صبحانه را برای دانشجویان خوابگاهی خود فراهم کنیم.

صالج مقدم بیان داشت: خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی مشهد به دلیل داشتن شش ساختمان خوابگاهی با ظرفیتی بالغ بر دو هزار و ۳۰۰ تخت خوابگاهی به همه متقاضیان خوابگاه سرویس داده و هیچ دانشجویی در صف انتظار خوابگاه وجود ندارد.

وی در پایان گفت: در کنار فعالیت های رفاهی و دانشجویی ،در حوزه مدیریت فرهنگی دانشگاه نیز خدمات مختلفی به دانشچویان ارائه می شودو کانون های فرهنگی و هنری تشکل های دانشجویی و انجمن های علمی وجود دارد که دانشجویان در کنار تحصیل علمی به یک فعالیت اجتماعی و فعالیت خیریه اجتماعی نیز جهت حضور در فعالیت اجتماعی آینده بپردازند.

16azar 3

16azar 2

16azar 1

16azar 7

16azar 6

16azar 5

16azar 4

16azar 11

16azar 10

16azar 8

16azar 15

16azar 14

16azar 13

16azar 12

16azar 16

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.