چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۴

معاون مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت: 

بعضی می‌خواهد دانشجویان را از فضای نواندیشی آرمان‌خواهی جدا کنند

دانشجو

معاون مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت گفت: بعضی می‌خواهند ۱۶ آذرماه که نماد فکر، اندیشه‌ورزی، آرمان‌خواهی و استبدادستیزی است، صرفا به شکل دورهمی بگذرد و دانشجو را به تدریج از فضای نواندیشی و آرمان‌خواهی دور کند.

به گزارش مفدا تربت حیدریه، مهندس ابراهیم هاشم ورزی، معاون مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت شب گذشته در «مراسم بزرگداشت روز دانشجو» در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با بیان این که روز دانشجو را تنها به فضای طنز و کمدی نگذرانید، گفت: بعضی می‌خواهند ۱۶ آذرماه که سیاسی‌ترین روز در فضای دانشجویی است، صرفا به شکل دورهمی بگذرد و دانشجو را به تدریج از فضای تفکر و فعالیت سیاسی دور کند.

هاشم ورزی با اشاره به لزوم بیداری و بصیرت دانشجویان تصریح کرد: دشمنان می خواهند تا ما را از آرمان های انقلابی و شهدا دور کنند در حالی که با وجود شهدای ۱۶آذر۳۲، ۱۵خرداد۴۲، شهدای خونین میدان ژاله، شهدای انقلاب بهمن۵۷، دفاع مقدس، هسته ای و مدافعان حرم کسی نمی تواند ما را از آرمان های شهدا دور کنند.

معاون مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت  گفت: در کودتای ۲۸مرداد ۱۳۳۲فشار آمریکا مبتنی بر سقوط دولت مصدق شد؛ همان دولتی که پیگیر ملی شدن صنعت نفت بود و امروز پس از ۴ماه خفقان، در۱۶آذرماه۱۳۳۲رژیم شاه باحضور نیکسون، معاون رئیس جمهوری آمریکا در صدد اتمام کار بود که دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه تهران به درگیری با گارد شاهنشاهی پرداختند و برای اولین بار از بطن دانشگاه جنبش دانشجویی شروع شد، جنبشی عدالت خواه که نشات گرفته از ولایت پذیری و حضور فردی به نام حضرت روح الله بود و موجب انقلابی گری شد. 

وی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه را نخبه، بصیرت مند، آگاه، آرمان طلب و حق جو نامید و گفت: زمانی که  منفعت نظام مطرح می شود، دانشجویان از هر رنگ، جناح و سلیقه ای یک واحد می شوند و تک تک دانشجویان برای حفظ این نظام مسئولند.

هاشم ورزی در رابطه با حضور فعال دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در جشنواره علمی فرهنگی کیمیا و راه اندازی انجمن های علمی گفت: این فعالیت های علمی  و فرهنگی نشان می دهد علاوه بر بحث فرهنگی،در بحث علمی هم پیشتاز هستید.

این مقام مسؤول افزود: امروز کشور نیاز به همدلی و همزبانی دارد و لازم است تا  با همت همه ملت، انتقاد مسیر تخریب را در پیش نگیرد؛ در حقیقت انتقاد باید سازنده باشد و منتقد نیز شرافت داشته باشد، از سوی دیگر عده ای باید ظرفیت نقد خود را بالا ببرند. 

وی با بیان این که با وجود سختی ها و مشکلات تحریم توانستیم خودکفا شویم، یادآور شد: از آنجایی که پایان هر سختی آسانی است، خشوع داشته باشید تا بتوانید در مسیر انقلابی گری و شهدای۱۶ آذر گام بردارید و به کشور کمک کنید.

هاشم ورزی تأکید کرد: مسئول و متعهد باشید چراکه همه ما مدیون خون شهدا، مجاهدت های حضرت روح الله(ره)،توصیه های رهبری و خادمان نظام هستیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.