چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۴

دکتر خدادادی: دانشجو در هیچ زمانی نباید از نقش مداخله جویانه غفلت کند

دیدار با دانشجویان در روز دانشسجو اهواز 88%

به مناسبت فرارسیدن 16 آذرماه گرامیداشت روز دانشجو، اعضاء هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با حضور در کلاس درس دانشجویان دانشگاه، روز دانشجو را به آنان تبریک گفتند.

دکتر علی خدادادی قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در این دیدار گفت: اگر رضایت مندی از حضور در عرصه های علمی، اجتماعی و سیاسی توسط دانشجویان حاصل شود، می توان گفت دانشجو نقش و رسالت ذاتی خود را به عنوان جوینده دانش ایفا کرده است و بدین صورت نیز جامعه ما می تواند در همه زمینه ها موفق باشد.

خدادادی افزود: دانشجو در هیچ زمانی نباید از  نقش مداخله جویانه غفلت کند و باید آن را به عنوان یک سرمایه اجتماعی در نظر داشته باشد و راهکارهای ایفای صحیح این نقش مداخله ای را جویا و در نهایت ایفا کند چراکه اگر نقصانی در این خصوص وجود داشته باشد قطعاً متوجه آنان خواهد شد.

وی بیان کرد: اگرچه آحاد جامعه نیز می توانند در این زمینه نقش داشته باشند ولی انتظار کلی جامعه از دیرباز از دانشجویان به عنوان یک قشر تأثیر گذار و نه تأثیر پذیر و به عنوان مجموعه ای که می توانند در عرصه های مختلف تأثیر بگذارند، بوده است.

قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در پایان با بیان اینکه همانطور که در زمان جنگ تحمیلی دانشجویانی بودند که فرماندهی جنگ را بر عهده داشتند و بیشترین دانشجویان شهید را دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز داشته است که سرآمد بودند و از نظر علمی و اعتقادی نقش بسیار ارزنده ای داشتند، خاطرنشان کرد: زمانی که ما در چنین فضایی قرار داریم باید بتوانیم نقش مداخله جویانه لازم را ایفا کنیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.