یکشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۹

کاهش هزینه‌ها با حفظ کیفیت برگزاری، بزرگترین ویژگی بیست و سوم جشنواره قرآن و عترت

سلکی

دبیر کمیته اجرایی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی یکی از مهمترین ویژگی‌های جشنواره بیست و سوم قرآن و عترت وزارت بهداشت حفظ کیفیت برگزاری جشنواره علی‌رغم کاهش هزینه‌ها دانست و افزود: بر اساس تاکیدات فراوان معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت‏ در این جشنواره کاهش هزینه در قسمت‌های مختلف بر اساس نگاه اقتصاد مقاومتی دیده شد اما این اقدام کاهشی در کیفیت برگزاری جشنواره ایجاد نکرد که این موفقیت به عنوان اصلی‌ترین ویژگی این جشنواره محسوب می‌شود.

رضا سلگی؛ دبیر کمیته اجرایی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی در گفت‌وگو با مفدا، در خصوص چگونگی برگزاری این جشنواره در حوزه تحت مدیریتی خود، گفت: جشنواره بیست و سوم قرآن و عترت با موفقیت از ۱۸ الی ۲۱ مهر ماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد؛ به نحوی که موفقیت در برگزاری بسیار خوب این جشنواره موجب شد که پس از حدود دو هفته از پایان کار جشنواره؛ همچنان تقدیرهایی از سوی شرکت کنندگان نسبت به برگزاری موفق این همایش بزرگ صورت گیرد.

 وی ادامه داد: هر جشنواره‌ای دارای یک پیشانی است که عموما دیده می‌شود، اما عقبه این گونه برنامه‌های بزرگ که زیاد هم در دید نیست بخش اجرایی و پشتیبانی است که در جشنواره بیست و سوم قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی به خوبی توانست خود را نشان دهد.

سلگی تصریح کرد: در برگزاری مراسمات این‌چنینی، مشکلاتی در حین برگزاری برنامه‌ خود را نشان می‌دهد اما تلاش ما در هر همایش و جشنواره‌ای، رفع این گونه مشکلات قبل از تحت تاثیر قرار دادن روال عادی برنامه است.

دبیر کمیته اجرایی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی با بیان این که خوشبختانه در بخش پشتیبانی و اجرایی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی مشکل خاصی وجود نداشت،گفت: در جشنواره بیست و سوم مجموعه زیباکنار گیلان (صدا و سیما) که انصافاً مجموعه‌ای مفرح و زیبا است به عنوان محل برگزاری جشنواره برگزیده شد. با وجود این که این مجموعه نیازهای اصلی ما در برگزاری این جشنواره را پاسخ داد، اما در عین حال فاصله میان محل اسکان دانشگاهیان و محل برگزاری مسابقات و اختتامیه‌ها در تیم پشتیبانی کمی دغدغه ایجاد کرد که این محدودیت نیز با مدیریت خوب مجموعه پشتیبانی برطرف شد.

سلگی با بیان این که قبل از برگزاری جشنواره بیست و سوم حدود پنج سفر جهت انجام هماهنگی‌های لازم به مجموعه زیباکنار و استان گیلان انجام شد، ابراز داشت: نکته بارز در برگزاری بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت حضور پررنگ، صمیمانه و منظم دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گیلان بود که توانستند با خدمت رسانی خوب خود، موجب بالا بردن ضریب رضایت شرکت کنندگان در این جشنواره شوند.

دبیر کمیته اجرایی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی، در پاسخ به این سؤال که آیا در حین برگزاری جشنواره با مشکل خاصی نیز روبه‌رو بوده‌اید؟ گفت: همیشه در خلال برگزاری چنین جشنواره‌هایی برخی انتقادات به بخش‌های مختلف جشنواره‌ها وجود دارد اما در تمام مدت برگزاری این جشنواره در گیلان اعتراض و یا نقدی بر برگزاری جشنواره دیده نشد و این در حالی بود که بیش از هزار نفر شرکت کننده از دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در این جشنواره حضور داشتند.

سلگی در پاسخ به میزان رضایت از عملکرد مجموعه پشتیبانی برگزار کننده بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت‏‎‎‏ بیان داشت: مجموعه پشتیبانی در این جشنواره در چندین سطح وارد عمل شد، که می‌توان به هماهنگی جهت دکوربندی سن اختتامیه، ساخت تندیس و انجام روند ثبت نام شرکت کنندگان، لجستیک و انتقال داوران از تهران و اقصی نقاط کشور به گیلان، انتقال عوامل اجرایی از تهران، هماهنگی جهت دریافت جوایز برگزیدگان، پذیرایی روزانه در سه وعده از حدود هزار و ۱۵۰ نفر و جابه جایی این افراد نام برد که تمامی موارد عنوان شده با موفقیت انجام شد.

دبیر کمیته اجرایی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی از بیمه شدن تمامی دانشجویان شرکت کننده در جشنواره بیست و سوم قرآن و عترت وزارت بهداشت خبر داد و گفت: کلیه دانشجویان شرکت کننده در جشنواره قرآن و عترت بیمه حوادث شدند و خوشبختانه هیچ مورد اورژانسی و اتفاق ناگواری در طول برگزاری این جشنواره رخ نداد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: این موفقیت محقق نمی‌شد مگر در سایه همکاری صمیمانه ستاد و همکاران دانشگاه علوم پزشکی گیلان که با برگزاری این جشنواره تجربه بسیار خوبی را برای خود رقم زدند. البته برگزاری این جشنواره با بیش از هزار شرکت کننده از دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور برای قسمت پشتیبانی ستاد وزارت بهداشت نیز اندوخته جدیدی را به دنبال داشت.

سلگی به استقبال بالای شرکت کنندگان از جشنواره بیست و سوم قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت اشاره کرد و یادآور شد: در این دوره از جشنواره قرآن و عترت استقبال بسیار بالایی از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور صورت گرفت‎‎‎ به نحوی که این استقبال تا آخرین لحظه در جشنواره از سوی شرکت کنندگان کاملا مشهود بود. از طرفی برگزاری اختتامیه‌های جذاب جشنواره بیست و سوم افزایش استقبال از جشنواره را از سوی شرکت کنندگان به دنبال داشت.

دبیر کمیته اجرایی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی با بیان این که معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در این چند سال توانسته است سطح جشنواره‌های وزارت بهداشت و حتی وزارت علوم را چندین پله ارتقاء دهد، گفت: همزمان با این موفقیت، سطح توقعات از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت نیز ارتقاء یافته است و بر همین اساس تلاش داریم تا کیفیت برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و دانشجویی همچنان حفظ شود. اگرچه می‌دانیم کسب یک موفقیت هر اندازه سخت باش حفظ آن سخت‌تر است.

وی یکی از مهمترین ویژگی‌های جشنواره بیست و سوم قرآن و عترت وزارت بهداشت را حفظ کیفیت جشنواره علی رغم کاهش هزینه‌ها دانست و افزود: بر اساس تاکیدات فراوان  معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت‏ در این جشنواره کاهش هزینه در قسمت‌های مختلف بر اساس نگاه اقتصاد مقاومتی دیده شد اما این مهم، کاهشی در کیفیت برگزاری جشنواره ایجاد نکرد که این  موفقیت به عنوان اصلی‌ترین ویژگی این جشنواره محسوب می‌شود.

سلگی به انتخاب دانشگاه علوم پزشکی همدان به عنوان میزبان بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی اشاره و خاطر نشان کرد: انتخاب این دانشگاه به عنوان میزبان بیست و چهارمین دوره از جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت انتخاب بسیار خوبی است زیرا دانشگاه همدان تجربه میزبانی چندین برنامه را تا کنون بر عهده داشته است؛ البته این دانشگاه باید نهایت تلاش خود را درجشنواره بیست و چهارم داشته باشد تا بتواند جایگاه کیفی ایجاد شده توسط دانشگاه علوم پزشکی گیلان را حفظ کند و امیدواریم سال آینده دانشگاه همدان نیز موفق ظاهر شود.

دبیر کمیته اجرایی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی افزود: با توجه به فضای جذاب مجتمع تفریحی زیباکنار اصراری بر انتقال دانشجویان به بیرون از مجموعه جهت برگزاری برنامه‌های تفریحی نبود. امکانات تفریحی از جمله قطار گردشگری، استخر و دسترسی آسان به ساحل دریا از جمله تفریحات روزانه در این مجتمع بود که دانشجویان می‌توانستند به راحتی از این امکانات بهره ببرند. در نهایت در روز انتهایی جشنواره نیز شرکت کنندگان به بازار منطقه آزاد انزلی جهت خرید سوغاتی منتقل شدند.

سلگی در پایان به انتقاداتی که به نحوه واریز جوایز نقدی افراد برگزیده وجود داشت اشاره کرد و بیان داشت: جوایز به دو شکل در اختیار نفرات برگزیده در جشنواره قرار داده شد. یک دسته از برگزیدگان افرادی بودند که در جشنواره حائز رتبه شده بودند که شماره حساب این افراد جهت واریز نقدی جوایز گرفته شد و پس از انجام روال اداری مبلغ مورد نظر به حساب این عزیزان واریز شده است. در ادامه افرادی که در خلال جشنواره و انتهای مراسم اختتامیه به صورت قرعه کشی برگزیده شدند این افراد به اشتباه شماره حساب‌های خود را به مسئولین جهت واریز هدیه نقدی ارائه داده بودند که در ادامه مشخص شد نیازی به این کار نبوده و جوایز نقدی این افراد به شکل کارت هدیه در اختیار آن‌ها قرار داده شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.