یکشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۹

«نود» از هفته آینده روی آنتن می‌رود

«نود» از هفته آینده روی آنتن می‌رود

مدیر شبکه سه سیما، گفت: برنامه پربیننده و پرمخاطب «نود» ادامه پیدا می‌کند و از هفته‌ آینده روی آنتن می‌رود.

علی فروغی، مدیر جوان شبکه سوم سیما با حضور در برنامه «حالا خورشید» ضمن پاسخ به سؤالات رضا رشید پور گفت: فردوسی‌پور مجری خوبی است اما همه‌چیز باید بر مدار منطق و عقلانیت و حرفه‌ای‌گری پیش برود. حتی بازی پرسپولیس و السدقطر را شخصاً گفتم گزارش آن را فردوسی‌پور انجام دهد با تمام حاشیه‌هایی که درست می‌کردند. چون موضوع برنامه رفتار غیرحرفه‌ای «نود» بود؛ کار اگر حرفه‌ای و روی منطق باشد اتفاقات خوب پدید می‌آید.

وی در باره ماجرای برنامه «نود»، گفت: مسائل درون خانواده را خیلی بیرون نمی‌برم و مسئله پیچیده‌ای ندارد. آن هفته جام ملت‌های اروپا و بازی‌های جذابی بود آن شب بازی اسپانیا و انگلیس بود و خیلی جذاب و پرگل بود. در فضای مجازی گفته بودند در شبکه ورزش پخش می‌شد بازی همزمان داشت که در شبکه ورزش روی آنتن رفت، یک دلیل دیگر پوشش بود. بازی‌های درجه یک را هم ما رسالت پخش داریم، ورزش هم جزو شبکه سه تعریف می‌شود. اگر همزمانی نداشته باشیم پخش آن را به شبکه ورزش می‌دهیم.

فروغی در پاسخ به این سوال که چرا مدیر شبکه سه باید شخصاً این برنامه‌ها را حذف کرده و به نوعی در کنداکتور دخالت کند، خاطرنشان کرد:در شبکه سه تصمیم کنداکتور را ما نمی‌گیریم و شورای کنداکتور این کار را انجام می‌دهد که من هم عضوی از آن شورا هستم. این تصمیم در آنجا گرفته شد و کنداکتور را شخصی تصمیم نمی‌گیریم. گفتیم «نود» را بعد از مسابقه روی آنتن ببریم و لیگ برتر هم تعطیل بود. موضوع برنامه هم بازی تیم‌ملی ایران و بولیوی بود. تصمیم بر این شد که ساعت ۱۲ روی آنتن برود و فردوسی‌پور قبول نکرد. بعد اقدام درستی نبود. ما یک خانواده‌ایم که در این دو هفته چیزی نگفتم،‌ بحث‌های داخل خانواده بیرون نباید برود.

فردوسی‌پور باید به قاعده رسانه‌ای عمل می‌کرد

مدیر شبکه سه سیما در پاسخ به این سؤوال که یک تهیه‌کننده‌ای که صاحب بیننده میلیونی است چرا نباید مصاحبه کند، خاطرنشان کرد: در همه دنیا نه فقط ایران مصاحبه درباره برنامه‌ای رسانه‌ای حتماً باید با هماهنگی آن رسانه انجام شود. در قرارداد همه آمده مصاحبه حتماً باید با هماهنگی شبکه باشد. ما ایستادیم تا رسانه کار حرفه‌ای خودش را انجام دهد اگر من تحت تأثیر فشاری روش را تغییر دهم آن سرمنزل مقصود دنبال نمی‌شود. ما نباید احساساتی بشویم و در مهمترین رسانه جمهوری اسلامی کار می‌کنیم و کار دقیق و حساب شده انجام دهیم. فردوسی‌پور همیشه روی آنتن همین تلویزیون بوده و کار باید از مدار خودش بگذرد.  

وی ادامه داد: برنامه «نود» حتماً از پربیننده‌های تلویزیون است. اما برنامه‌های دیگر هم حرکت خوبی برای جذب مخاطب انجام داده‌اند و برنامه‌های پرمخاطب دیگری داریم. یک مصداق رفتار غیرحرفه‌ای رسانه‌ای همین پایان سریال «دلدادگان» کاری که از مدار خودش خارج می‌شود و یک بازیگر اعصاب و روان همه را به هم می‌ریزد. تصمیمی که درباره برنامه فردوسی‌پور گرفته شد تحت یک شورای کنداکتور بود و با این اوصاف، اهل هیاهوی رسانه‌ای و جنجال و شلوغ‌کاری نیستم و شأن تلویزیون نیست وظیفه ما سعه‌صدر و گفتگو است و چندین‌بار ما و برخی دیگر با ایشان صحبت کردیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.