سه‌شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۲

ضوابط بخش آوایی بیست و دومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت

آیین نامه اجرایی جشنواره بیست و دوم

بیست و دومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت، همزمان با «هفته قرآن و دانشگاه» و با ابلاغ آیین‌نامه اجرایی این دوره ، رسما آغاز به کار کرد؛ به منظور آشنایی بیشتر با این دوره از جشنواره، ضوابط بخش آوایی جشنواره بیست و دوم در ادامه می آید.

به گزارش مفدا، با پایان بیست و یکمین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت در مهرماه،  اقدامات اجرایی برای برگزاری دوره بیست و دوم این جشنواره به سرعت کلید خورد و در نخستین گام آیین نامه اجرایی جشنواره همزمان با هفته قرآن و دانشگاه به دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ و سامانه ثبت نام جشنواره نیز آغاز به کار کرد.

آنچه در ادامه می‌آید، ضوابط بخش آوایی این دوره از جشنواره است.

رشته‌های حفظ یک جزء پیوسته و سوره حدید با ترجمه: این رشته‌ها مختص مرحله دانشگاهی بوده و مرحله سراسری بهداشت نخواهد داشت. لذا تقدیر از نفرات برتر صرفاً در سطح دانشگاه انجام خواهد شد.

تبصره۱: حفظ سوره مبارکه حدید همراه با ترجمه خواهد بود، لذا ضروری است ابتدا از شرکت‌کنندگان آزمون کتبی بعمل آمده و از افرادی که حداقل ۵۰ درصد نمره را کسب نمایند آزمون عملی حفظ اخذ گردد. منبع کتبی این رشته بر اساس ترجمه آقای فولادوند و شامل ترجمه و حفظ خواهدبود. سوالات آزمون بهمراه سوالات بخش معارف قرآنی و سیره معصومین(ع) ارسال خواهد شد.

تبصره۲: افرادی که در سایر رشته های حفظ شرکت نموده‌اند، مجاز به شرکت در رشته حفظ سوره حدید نخواهند بود.

رشته‌های حفظ ۵، ۱۰، ۲۰ جزء پیوسته و کُل قرآن کریم : این رشته‌ها در تمامی مراحل دانشگاهی، سراسری بهداشت و ملّی دانشجویان برگزار می‌شود.

ضروری است هیأت داوران بخش آوایی(حفظ و قرائت) در مراحل مختلف، به طور مجزا برای خواهران و برادران شرکت‌کننده تعیین شوند.

جهت برگزاری با کیفیت مسابقات در مرحله دانشگاهی، معاونت فرهنگی و دانشجویی در انتخاب داوران می‌تواند از مشارکت دستگاه‌های قرآنی استانی همانند سازمان اوقاف و امور خیریه و ادارات کل تبلیغات اسلامی استانها(اداره برنامه‌ریزی امور قرآنی) بهره‌مند گردد.

تبصره: تعداد تیم داوری در هر گروه از خواهران و برادران حداقل ۳ و حداکثر ۴ نفر بوده و می‌بایست حداقل یک هفته پیش از برگزاری مسابقات به مرکز قرآن و عترت اعلام گردد.

ضروری است فایل صوتی تلاوت هر یک از شرکت‌کنندگان در قالب mp۳ یا WAV و با کیفیت خوب ضبط و نگهداری گردد.

دانشگاهیانی که در مرحله سراسری بهداشت و ملّی دانشجویان دوره‌های قبل در مقاطع بالاتر در رشته‌های حفظ رتبه‌های اول تا سوم را کسب نموده‌اند، نمی‌توانند در مقاطع پایین‌تر شرکت کنند.

سهمیه هر دانشگاه در هر رشته جهت معرفی به مرحله سراسری بهداشت پس از ارسال نتایج به مرکز قران و عترت و انجام بررسی‌های مربوطه اعلام خواهد شد.
گفتنی است، علاقمندان تا ۱۵ دی‌ماه فرصت دارند با مراجعه به پایگاه اینترنتی http:\\quran.behdasht.gov.ir در بیست و دومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت ثبت‌نام کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.