سه‌شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰

با حکم حجت‌الاسلام رستمی

محمدمهدی صالحی معاون فرهنگی سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها شد

حجت الاسلام رستمی

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی طی حکمی حجت‌الاسلام محمدمهدی صالحی را به سمت معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها منصوب کرد

به گزارش مفدا، به نقل از روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، طی حکمی از سوی حجت‌الاسلام رستمی، حجت‌الاسلام محمدمهدی صالحی به‌عنوان معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها منصوب شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در این مراسم گفت: اگر بخواهیم وظایف و رسالت نهاد را ارزیابی کنیم، یک بخش اصلی بار نهاد بر دوش عزیزان مسئولین دفاتر نهاد است. اما ما یک بخش ستادی هم داریم که به‌صورت ویژه به حوزه مأموریت‌های نهاد می‌پردازد و ارتباط همزمان با وزارت‌خانه‌ها، تشکل‌های دانشجویی، مجموعه کانون‌ها، ائمه جماعات و فضای دانشگاه دارد و تأمین محتوا برای دفاتر نهاد را نیز عهده‌دار است که این بخش ستادی همان معاونت فرهنگی است.

وی ادامه داد: مجموعه معاونت فرهنگی نیروهای خبره و متخصص در حوزه خود را داراست. دوستانی که در حوزه مدیریت سیاسی هستند معمولا سابقه تشکلی داشته و فضای تشکل‌ها را به‌خوبی می‌شناسند. در بخش مدیریت فرهنگی نیز دوستانی حضور دارند که متخصص، خلاق و فعال هستند.

این مقام مسئول ضمن اشاره به اینکه ستاد و مجموعه حوزه مدیریت عمره و عتبات دانشگاهیان، حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان و... مجموعه‌های مرتبط با این معاونت هستند خاطرنشان کرد: با روی کار آمدن معاون فرهنگی، انتظار می‌رود انتظاراتی که در گذشته و حال از این معاونت می‌رفته، به‌صورت هم‌افزا در فضای معاونت فرهنگی نهاد محقق و دنبال شود. معاونت فرهنگی هم به لحاظ قانونی و ساختاری دارای ظرفیتی بزرگ است و هم از نظر نیروهایی که در خود جای داده است دارای ظرفیت مطلوب می‌باشد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: مجموعه طرح راهبری که راهبرد اصلی نهاد برای حرکت رو به جلو است، مجموعه دانشجویان خارجی و مجموعه خواهران نیز همه جزئی از مجموعه معاونت فرهنگی و سیاسی هستند که در کنار سایر بخش‌های این معاونت باید به سطحی که انتظار می‌رود رسانده شوند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی تصریح کرد: هنوز ما به آن موضع معاونت فرهنگی سیاسی که تراز هست نرسیده‌ایم و ان‌شاءالله در دوره آقای صالحی باید برسیم. آقای صالحی یکی از مسئولین نهاد دارای خلاقیت، خوش‌فکری، پیگیری، جدیت و آشنایی به حوزه فعالیت‌های نهاد بودند و ایشان یکی از مسئولین نهادی بودند که تراز و مطلوب این مجموعه دانشگاهی بود و ان شاءالله در سمت جدید نیز کار را با همین جدیت و پشتکار دنبال خواهند نمود.

وی در پایان عنوان کرد: یک بخشی که ما هنوز برای آن مطالبه‌ای از عزیزان فعال در دفاتر نکرده‌ایم، موضوع تولید و تأمین محتوا برای مجموعه صف است که یکی از انتظارات از حوزه ستاد این است که این اتفاق بیفتد.

در بخش پایانی جلسه نیز حجت‌الاسلام محمدمهدی صالحی ضمن تشکر از حسن‌نظر حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی و زحمات ماندگار گذشتگان به‌خصوص حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان و زحمات امام (ره) و شهدا و انقلابیون، خاطرنشان کرد: قطعا نیازمند هم‌فکری و استفاده از تجربیات دوستان عزیز خواهیم بود و نیز از ایده‌های خلاقانه ناظر به رسالتی که مقام معظم رهبری در ابلاغی که به حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی داشتند، باید بهره‌مند شویم

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.