چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۱

۲۰۰ تن از دبیران کانون‎های فرهنگی و انجمن‎های علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی در جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت شرکت کردند

کارگاه

مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت از حضور ۲۰۰ تن از دبیران کانون‌های فرهنگی و انجمن‌های علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در جشنواره رسانه‌ها دیجیتال سلامت خبر داد و گفت: این حضور جهت آشنایی هر چه بیشتر دبیران کانون‌های فرهنگی و انجمن‌های علمی با حوزه فناورانه سلامت است.

امیر للـه‌گانی در گفت‌وگو با مفدا، در خصوص شرکت ۲۰۰ نفر از دبیران کانون‌های فرهنگی و انجمن‌های علمی در جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت، گفت: با توجه به ورود فناوری به کشور و توسعه زیر ساخت‌های دیجیتال، طبیعی است که ما نیز باید بتوانیم در حوزه سلامت از فناوری‌های جدید در جهان استفاده کنیم.

 وی ادامه داد: بر این اساس جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت با هدف بستر سازی تولید فناوری‌های دیجیتال در حوزه سلامت، توسط معاونت اجتماعی وزارت بهداشت به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی ایران کار خود را آغاز کرده است.

مدیر کل فرهنگی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، خاطر نشان کرد: این جشنواره اهداف مختلفی مانند استفاده از ظرفیت بالای رسانه‌های دیجیتال در ارتقای سواد سلامت، جریان سازی برای تولید و توسعه فضای دیجیتال سلامت و شناسایی تولیدکنندگانی که در عرصه دیجیتال سلامت در حال فعالیت هستند را دنبال می‌کند.

للـه‌گانی آشنایی دبیران کانون‌های فرهنگی و انجمن‌های علمی با کسب و کارهای نوپا را دارای اهمیت دانست و بیان داشت: ایجاد کسب و کارهای نوپا و آشنایی در این حوزه برای دبیران کانون‌های فرهنگی و انجمن‌های علمی بسیار مفید است که می‌توان در این راستا از استارتاپهای حوزه سلامت نام برد.

وی اضافه کرد: از دیگر اهداف برگزاری جشنواره رسانه‌های سلامت دیجیتال، شناسایی افراد، تشکل‌ها و استعدادهایی است که در حوزه سلامت قادر به تولید محصول هستند که این شناسایی حمایت از این افراد را در کنار فضای رقابتی سالم به دنبال خواهد داشت.

مدیر کل فرهنگی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به شکل گیری انجمن‌های علمی در وزارت بهداشت از سال ۹۴ اشاره کرد و گفت: در حال حاضر وزارت بهداشت دارای ۵۰۰ انجمن علمی است و این در حالی می‌باشد که انجمن‌های علمی در اطلاع رسانی واجتماعی شدن علم تاثیر گذار بوده است و می‌توانند در رشد دادن آگهی مردم در حوزه سلامت به عنوان یکی از رسالت‌های مهم خود نقش آفرینی لازم را داشته باشند.

للـه‌گانی به اهمیت آشنا شدن کانون‌های فرهنگی با حوزه‌های جدید فناوری اشاره کرد و گفت: به نظر من کانون‌های فرهنگی باید با اتفاقاتی که در حوزه دیجیتال سلامت رخ می‌دهد آشنایی لازم را داشته باشند که مجموع این اتفاقات موجب شد تا تصمیم بر حضور ۲۰۰ تن از دبیران کانون‌های فرهنگی و انجن‌های علمی در مراسم اختتامیه جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت گرفته شود.

وی بخشی از این حضور را شرکت در کارگاه‌های آموزشی در حاشیه جشنواره  رسانه‌های دیجیتال سلامت دانست و اظهار داشت: از دبیران کانون‌های فرهنگی و انجمن‌های علمی خود خواسته‌ایم در این کارگاه‌ها حضور فعالی داشته باشند تا  به آشنایی بیشتر با فناوری‌های حوزه سلامت دست پیدا کنند.

مدیر کل فرهنگی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از نکات جالب توجه در جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت را حضور تعدادی از استارتاپهای موفق در حوزه سلامت دانست و گفت: دبیران شرکت کننده در این جشنواره بدون واسطه با تولیدکنندگانی که در این عرصه فعالیت کرده‌اند ارتباط می‌گیرند و این نکته می‌تواند فرصت بسیار خوبی برای رشد دادن این مسیر در کانون‌های فرهنگی و انجمن‌های علمی وزارت بهداشت ایجاد کند.

للـه‌گانی در پایان حضور جدی تر دبیران کانون‌های فرهنگی و انجمن‌های علمی در دور بعدی جشنواره دیجیتال سلامت را به ارزیابی‌های لازم در این خصوص محول کرد و بیان داشت: این جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت فراتر از حوزه دانشجویی است و تمامی شرکت‌ها و افراد در آن می‌توانند شرکت کنند که بخشی از آن به دانشجویان اختصاص دارد اما در صورتی که به نتایج لازم در خصوص حضور ۲۰۰  دبیر کانون‌های فرهنگی و انجمنهای علمی در این دور از جشنواره برسیم به حضور جدی تر خواهیم پرداخت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.