چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۲

طی آیینی

آیین معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

آیین معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

مفدا بوشهر: طی آیینی با حضور دانشجویان جدیدالورود و ریاست دانشگاه علوم پزشکی، ‌ معاونین حوزه های مختلف و مهمانان مدعو معارفه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در سالن سینمایی شهید آوینی برگزار شد.

مفدا بوشهر: طی آیینی با حضور دانشجویان جدیدالورود و ریاست دانشگاه علوم پزشکی، ‌ معاونین حوزه های مختلف دانشگاه و مهمانان مدعو  معارفه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در سالن سینمایی شهید آوینی  برگزار شد.

این مراسم با برنامه های متنوع و مختلفی مانند دکلمه و شعرخوانی(همتا تهمتن/ دانشجوی داندان پزشکی) نقال خوانی با اجرای گروه دستان از فرهنگسرای رمضان امیری، ‌ویلن نوازی(ماهان مرادی/ دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر) اجرای موسیقی آیینی(سنج و دمام)، تعزیه، ‌ پخش کلیپ جهت آشنایی دانشجویان با قسمت های مختلف دانشگاه، ‌ کلیپ های تشکل های مختلف دانشجویی و... و. همراه بود.

در ابتدای این آیین  مهندس محمد مهدی محمدی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ضمن خوش آمد گویی ویژه به دانشجویان جدیدالورود، بیان داشت: «ثمره هفت سال تلاش جهاد گونه در عرصه فراگیری علم و دانش به  تخصص و اخلاق متصل می‌شود و این دو به ‌مانند بال‌های جدانشدنی یک پرنده هستند. میل به خدمت به همنوعان در کنار علم‌اندوزی که با تلاش شبانه‌روزی به دست می‌آید تحسین‌برانگیز است. برای همه شما آرزوی آینده ای پربار چه از لحاظ  علمی و چه از بُعد اجتماعی و معنوی دارم.»

دکتر سعید کشمیری رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز با ابراز خرسندی از حضور در میان دانشجویان پویا و پرتلاش رشته های مختلف دانشگاه علوم پزشکی، ‌ بیان داشت: «دانشجویانی که در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مشغول به تحصیل می‌شوند باید در کنار علم ‌اندوزی با فراگیری مهارت‌های اجتماعی و فرهنگی و پایبندی به اخلاق از فرهیختگان جامعه باشند. تحصیل شما باید همراه با تهذیب و ورزش، ‌رعایت نظم و فعالیت های اجتماعی و... باشد تا به کمال برسد.».

دکتر کشمیری با اشاره به سهیم بودن خود در شادی دانشجویان جدید به مناسبت قبولی در آزمونی سخت و پذیرش در دانشگاه، اظهار داشت: «دیدار با دانشجویان به‌ویژه دانشجویان ورودی در هرسال از بهترین لحظات ممکن برای رییس دانشگاه است. یادآور روزهایی دانشجویی همه ماست. روزهایی که مثل حالای شما سرشار از شور جوانی بوده و برای آینده ای بهتر تلاش می کردیم.»

در ادامه این مراسم، ‌ اجرای گروه نقال خوانی دستان که بخش هایی از شاهنامه فردوسی را بازخوانی کردند، ‌مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.

پس از آن حجت‌الاسلام سید عبدالجلیل حسینی معاون نهاد رهبری دانشگاه، ‌ ضمن تسلیت شهادت کریم اهل بیت گفت:‌ «جوان سرشار از انرژی است، ‌ جوان اهل نشاط است و نباید تماشاچی باشد. شما با ورود به دانشگاه باید در همه حوزه ها فعالیت کنید. می توانید با ورود به تشکل های مختلف، ‌ البته ورودی آگاهانه، فعالیت های اجتماعی و فرهنگی داشته باشید. این تلاش و ورود به اینگونه فعالیت ها نشان دهنده این است که برای خودتان، ‌ برای اندیشه تان ارزش قائلید. نکته دیگر که برای جوان بسیار مهم است، ‌ امیدست. امید داشتن انسان را به تلاش و حرکت و مطالبه وا می دارد. امید باعث می شود شما در زندگی موثر و با انگیزه حرکت کنید و مدارج علمی و اجتماعی را کسب نمایید. »

در ادامه موسیقی آیینی(سنج و دمام) و تعزیه اجرا شد و پس از آن دکتر روان بد معاون آموزشی دانشگاه با دانشجویان از دانشگاه و دوران دانشجویی گفت.

سپس نمایندگان تشکل ها و نهادها دانشجویی (انجمن اسلامی دانشجویان دانشکاه علوم پزشکی، بسیج دانشجویی و...)(هیات منتظران بقیة الله، جامعه اسلامی) و کانون های فرهنگی، ‌ شورای صنفی دانشجوی و... با پخش کلیپ و ایراد سخنرانی به معرفی فعالیت های خود پرداختند.

این مراسم با تقدیر از دانشجویان نمونه و نخبه ورزش  و قرائت میثاق نامه دانشجویی به پایان رسید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.